Přeložené utkání v termínu pátečního tréninku bylo vyrovnané pouze prvních deset minut. Boleslavští mají parádní základnu podkošových hráčů, kteří v první části hry obstarávali hlavní část skóre. Bylo to samozřejmě způsobeno naší vlažnou obranou na špici, která na ně prostě pouštěla prakticky všechny přihrávky a tak tito dvoumetroví kluci mohli v klidu zakončovat. I když v této části hry naši dlouzí odváděli razantní práci, soupeř se dostal do mírného vedení  a až v samém závěru desetiminutovky jsme srovnali na plichtu. Po důrazné domluvě začali moji svěřenci na hrotu zóny konečně hrát a zlepšili i tlak na soupeřovu rozehru a během několika minut získali na hřišti jasnou převahu a jeden brejk stíhal druhý. Druhou část jsme vyhráli o dvacet bodů a vytvořili jsme si tak dostatečný náskok pro klidnou hru v druhém poločase. Dařilo se nám střelecky (9 tříbodových košů) i v rychlém zakončování. Při chuti dávat body a při absenci Fandiče Šandery jako nejlepšího obranáře jsme trochu pozapomněli v druhém poločase na tuto basketbalovou dovednost a nechali jsme soupeře nastřílet osmdesát bodů. Opět připomínám že fyzickou nedostatečnost některých hráčů je potřeba vylepšit a nejlépe jejich pravidelnými návštěvami tréninkových jednotek, Není možné na družstevním webu hýkat o extralize, když obrana(útok na zisk míče)  je u některých hráčů na úrovni krajského přeboru. Nicméně jmenovitě musím pochválit Pepu Karase, který odedřel oba víkendové zápasy, Adama Flégla, kterému to tam krásně padalo a předvedl pár nezištných přihrávek na volné kluky pod košem, Břézu za jeho cit pro vystihnutí přihrávek soupeře a za rychlé protiútoky, které nám nakrmily skóre. Davida Vondráka až na pár neproměněných šoupáků za nebojácné nájezdy 1-1 a Honzu Šafáře, byť po zranění trénujícího dva dny za nasazení v obraně. Ještě jednou však připomínám, že nasazení v obraně se musí podstatně zlepšit. Vzhledem k tomu, že občasné zdvojování, vykrývání hráče bez míče a vystižení soupeřovy přihrávky je z naší strany na hřišti vidět, tak to nebude v ničem jiném, než to uběhat, nešetřit si sobecky fauly (jen abych si co nejdýl zahrál a nevyndali mě pro pět) a zároveň abych si rozložil síly tak, abych nemusel ukazovat na lavičku zkřížené ruce, že melu z posledního, že jsem na place nechal srdce a i duši ať mne vystřídají. Tohle všechno se v našich zápasech musí objevit a potom nechť si moje zlatíčka vedou větrnné řečičky o extralize.

(body HK – Březina 21, Flégl 18, Vondrák 17, Karas 16, Doležal 12 a Hátle 10)