Statistika: Železňák Honza, kanonýr David a spol.

15. 7. 2012
Španělé a Italové hráli ve finále svůj šestý zápas na šampionátu. To čafáci měli v průběhu celé sezony na programu 39 utkání – a ani v jednom nechyběl železný muž Honza! Pouze jednu absenci si připsali Pavel a David.

Pokud jde o krále střelců, hned šest hráčů vstřelilo na EURO 2012 po třech gólech a ve prospěch Torrese rozhodl při udělování Zlaté kopačky nejmenší počet minut strávených na hřišti. U kluků to tak komplikované není. Čtrnácti trefami se nejlepším střelcem stal David, jen o gól méně dal Martin a na devíti brankách se srovnali TomášRatym.

Nejvíce asistencí si na ME, po třech, připsali Španěl Silva, Rus Aršavin, Angličan Gerrard a Němec Özil. Proti tomu Martin má nahrávek jedenáct, David devět a Tomáš sedm. Není tedy žádné překvapení, že v tomto pořadí se kluci seřadili také v čele kanadského bodování po sečtení gólů a asistencí.

Brankářským statistikám na šampionátu vévodí Španěl Casillas. Kapitán zlatých šampionů nastřádal pět čistých kont a sérii 509 minut bez inkasované branky. Čafáci se s ním mohou směle měřit. Fanda si připsal dvanáct nul, Honza při svém záskoku dvě. A v průběhu Zimní ligy vytvořili Fanda, Radek a Kuba Nesvadba spojenými silami sérii 376 minut s čistým kontem.

Jeden primát patří na ME také Čechům – Petr Jiráček dal nejrychlejší gól turnaje, s Řeckem se trefil v čase 2:14. My údaje na vteřiny nemáme, ale Martin se proti Střížkovu (5:0) trefil již ve 4. minutě. Těžko říci, jak to dělal, ale také o další tři nejrychlejší trefy se postaral právě on – s Juniorem (8:1) v 5. a s Žižkovem (7:0) a Klánovicemi (5:1) v 6. minutě…

Na šampionátu také znovu ožila Panenkova dloubnutá bělehradská penalta a také se potvrdilo, že Angličané v rozstřelu vždycky prohrávají. Kluci už po zápasech jako přídavek kopali penalty jen zřídka, tři trefy tedy stačily Pavlovi k pozici nejlepšího exekutora.

Statistika sezony 2011/2012

Odehrané zápasy: 39 – J. Sadílek, 38 – Dosadil, Reinštein, 35 – Zmij, Kosina, M. Sadílek, 34 – Vomáčka, 32 – Sedláček, 31 – Ratner, 26 – Přikryl, Votruba, Winternitz, 15 – Putík, 13 – Kunst, 12 – Dusil, 9 – Jedlička, 3 – Nesvadba, 2 – Zvěřina, 1 – Korbel, Praus.

Góly: 14 – Reinštein, 13 – M. Sadílek, 9 – Zmij, Ratner, 7 – Kosina, 6 – Dosadil, 5 – J. Sadílek, 4 – Putík, Votruba, 3 – Přikryl, 1 – Dusil.

Asistence: 11 – M. Sadílek, 9 – Reinštein, 7 – Zmij, 6 – Ratner, Kosina, 5 – Putík, Přikryl, 4 – Dosadil, 2 – Winternitz, 1 – Votruba, J. Sadílek, Dusil, Jedlička, Vomáčka, Korbel.

Kanadské bodování: M. Sadílek 24 (13+11), Reinštein 23 (14+9), Zmij 16 (9+7), Ratner 15 (9+6), Kosina 13 (7+6), Dosadil 10 (6+4), Putík 9 (4+5), Přikryl 8 (3+5), J. Sadílek 6 (5+1), Votruba 5 (4+1), Dusil 2 (1+1), Winternitz 2 (0+2), Jedlička, Vomáčka a Korbel 1 (0+1).

Zápasy s nulou: 12 – Sedláček, 2 – J. Sadílek, 1 – Jedlička, Nesvadba.

Nejdelší série bez inkasovaného gólu: 376 minut (Jedlička+Sedláček+Nesvadba v Zimní lize).

Penalty: 3 – Dosadil, 2 – Votruba, Zmij, 1 – Kosina, Kunst, Putík, Ratner, M. Sadílek, Korbel.

Nejrychlejší gól: 4. minuta M. Sadílek (ČAFC–Střížkov 5:0).