6. kolo: Staré Ransko - Sobiňov 2:0 (1:0)

(Míra Vavroušek)

Jirka Janáček                                  Petr Machovec

(Martin Říha)

Branky:  1x Jan Ročárek, 1x Petr Machovec

Po postupu Ždírce a Havl. Borové do vyšší soutěže se hrálo jediné derby v sezóně a divácká návštěva byla poměrně slušná. Stejně jako v minulém domácím utkání i tentokrát vyšel začátek lépe nám a po kombinaci bratří Ročárků jsme se dostali poměrně rychle do vedení. Michal na levé straně vybojoval míč, protáhl se podél lajny a přihrál na Honzu, který si posunul míč na střed hřiště a z hranice pokutového území střelou pod břevno překonal hostujícího brankáře (1:0). Co se týká branek to bylo ale až do poslední minuty vše. Měli jsme sice více ze hry, ale gólově jsme se nemohli prosadit. K vidění byl spíše bojovný fotbal a ne příliš přesvědčivý výkon rozhodčího, který oboustraně nepřesnými výroky hře spíše ublížil. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Ráz hry se nezměnil ani v průběhu druhého poločasu. Do několika slibných příležitostí jsme se sice dostali ale bez gólového efektu, a tak bylo o co hrát až do konce. Přesto, že se hosté snažili s výsledkem něco udělat a hráli aktivně až do konce utkání, naši branku nijak vážně neohrozili. A tak výsledek pojistil až v poslední minutě Petr Machovec, který střelou od tyče za záda Sobiňovského brankáře zvýšil na 2:0. Zároveň s rozehráním rozhodčí ukončil zápas. Zasloužené vítězství a tříbodový zisk nás posunul zpět na průběžně druhou příčku tabulky.