B.Technická ustanovení :
Předpis : Soutěží se dle Pravidel Teamgymu Junior OPEN vydaných v roce 2005.
Soutěž je vypsána jako „dva v jednom „
Kategorie : studenti II. ročníků bakalářského studia
Porada rozhodčích : 9:00 hod.
Podmínky účasti :
1. Podmínkou účasti je vyplněná a odevzdaná přihláška teamů ředitelce soutěže.
2. Každý soutěžící z teamu předloží kartu ISIC nebo jiný průkaz dokazující, že studuje FSpS MU.
3. Každé družstvo (team) nebo coach při prezenci odevzdá soupisku soutěžících, hudbu na CD nosiči (CD bude popsané – název skladby, název temu)
4. V jednom družstvu (teamu) může cvičit min. 6 a max. 16 závodníků
5. Každé družstvo (team) bude mít svého coache
6. Za zdravotní stav odpovídají sami soutěžící.
7. Žádáme soutěžící, aby dodržovali časový harmonogram prezence a příchodů do tělocvičny.
8. Jestliže má někdo hostujícího člena v teamu, musí být uveden v přihlášce, nejpozději do 30.4.08
9. Diváci přezůvky s sebou!
Časový harmonogram :
Prezence : 8:30 – 10:00
Oficiální trénink : 9:00 – 11:30
Porada coachů : 11.10
Porada rozhodčích : 11.20
Zahájení soutěže : 12.00
Soutěž:
- soutěže se bude účastnit 11 družstev (teamů)
- Před zahájením soutěží musí každé družstvo (team) splňovat podmínky účasti
- Je nutné dodržovat rozpis oficiálního tréninku dle časového harmonogramu
- Rozcvičovat se, zkoušet, protahovat a svačit bude možné pouze v malé tělocvičně (Vinařská 5)
- délka vystoupení max. 3 min.
- vystoupení se skládá z („dva v jednom“ ): pohybové skladby
2 akrobatických řad
- Posloupnost a návaznost těchto dvou si vybírá každý team dle svého uvážení.
1. Povinné prvky:
- Gymnasticko-taneční prvky
- Vazby a variace v choreografickém spojení s akrobatickými řadami
2. Hodnotí se:
- síla
- flexibilita
- estetické hledisko (dres, účes, masky…)
- nápaditost
- technika
- obtížnost
- soulad pohybu s hudbou
- synchronizace teamu
3. Bonifikace:
- za originalitu a přínos gymnastickým olympijským sportům
Poznámky:
Časový harmonogram oficiálního tréninku – obdrží účastníci 1.5.2008, nejpozději pak u prezence.
Délka rozcvičení je pořadatelem stanovena na 10 min!!! Vše se bude odvíjet od počtu přihlášených družstev dle časového harmonogramu.
Vyhlašování výsledků bude cca 15 min. po ukončení soutěže.
Organizace:
1. skupina (12:30-13:15) – začátek závodu (zahájení, ceremoniál…)
2. skupina (13:15-14:00) – průběh závodu
3. skupina (14:00-14:45) – závěr (vyhlášení výsledků, likvidace, úklid…)
Ivona Rutarová PhDr. Bc. Zdenko Reguli, Ph.D. Ředitelka soutěže vedoucí katedry gymnastiky a úpolů