Jarní premiéra áčku vyšla na výbornou, 87. minutě trefil 3 body Kadlčík

1. 4. 2014

15. kolo I.B třída sk. B

SK Měnín - Čechie Zastávka A 3:4 (0:2)

Branky: 47. Sedláček, 48. Vykouřil, 75. Horák - 14. Herman, 19. Stromecký, 67. Bohuslav, 87. Kadlčík

ČK: Lacko, Hrouzek (oba Měnín)

Rozhodčí: Vomastek - Virčík, OFS Bo

Sestava Zastávky:

Soustružník

Světlík (75. Pospíšil), Herman, Střecha, Bohuslav

Pohl (63. Kadlčík), Polus, Maňásek (80. Švarc), Reiter

Rousek (89. Ambrož), Stromecký (90. Venclovský)

SK Měnín: Trnavský - Horák, Hrouzek, Kubala, Drmola - Srnec, Lacko, Aujeský J., Sedláček - Jeniš, Aujeský M. (46. Vykouřil)

Komentář k utkání:

K prvnímu jarnímu utkání jsme jeli do Měnína pro 3 body, i když jsme věděli, že nás nečeká snadná práce neboť domácí bojující o záchranu v zimní přestávce mohutně posilovali. Zápas jsme však rozehráli velice dobře a ve 14. minutě se po rohovém kopu Maňáska krásně trefil Lukáš Herman. Domácí měli značné problémy s bráněním našich standardních situací, dařila se nám přechodová fáze a v 19. minutě se po rychlé akci Rouska prosadil důrazem před brankou Roman Stromecký a bylo to 0-2. Poté jsme trochu polevili v tempu hry a měnínští si vytvořili několik brankových příležitostí, které jsme ale ubránili nebo je zlikvidoval gólman Pavel Soustružník. V poločase jsme hráče v kabině upozorňovali na korekce v domácí sestavě, že zkušeného Marka Aujeského nahradí nebezpečný útočník Vykouřil a domácí vsadí vše na útočnou kartu.  Přesto naši hráči začátek 2. poločasu doslova zaspali a ve 46. minutě se v domácím dresu prosadil Sedláček a o minutu později srovnal na 2-2 již zmiňovaný Vykouřil. V tu chvíli domácí hráči ožili a snažili se o vstřelení 3. branky. Na naší straně zůstaly střely či šance Rouska nebo Poluse nevyužity, a tak nás poslal do vedení 2-3 v 67. minutě kapitán Jan Bohuslav pro něj netradičně pravou nohou po narážečce s Rouskem. V 75. minutě hry však po chybě naší obrany opět srovnal domácí Horák. Měnínští se i nadále bezhlavě vrhali do útoku se snahou strhnout vítězství na svou stranu a v 80. minutě zápasu vykopával míč na naší brankové čáře Lukáš Herman, který byl v neděli odpoledne jednoznačně nejlepší hráč na hřišti. V tu chvíli jsme měli obrovské štěstí! V 87. minutě po faulu na jinak nevýrazného Reitera zahrával Jiří Polus standardní situaci z levé strany. Míč parádně posadil na hlavu Michala Kadlčíka, který tak do puntíku splnil taktické pokyny při střídání a stanovil tím konečné skóre 3-4.