VÍKEND 6.-7.10.2018 BYL ÚSPĚŠNÝ

START DO SOUTĚŽE SE JUNIORŮM VYDAŘIL - LIGA VYSOČINY - TŘEŠŤ - SOBOTA 6.10.2018

PSKC Okříšky-MoBu  –  Snipers Třebíč  9:3 (4:2, 1:1, 4:0)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/1, Tomáš Kuchyňa 1/3, Martin Veselý 2/1, Dominik Čech 1/1, Marek Zezula 1/1, Vojtěch Novotný 1/0
Lépe jsme do utkání vstoupili my a už v polovině první třetiny vedli o tři branky. Kte-j-181006-001.jpg tomu ještě několik nevyužitých šancí. Převaha byla na naší straně. Jenže následovalo zaváhání obrany a umístěná střela do naší sítě po ose hřiště a hned poté branka v oslabení. I když Honza Vochyán vrátil z nahrávky Toma Kotačky dvoubrankové vedení, přece jen jsme znervózněli. To se projevilo hlavně ve druhé třetině. Přes mírnou územní převahu ne a ne vstřelit branku, Snipeři byli při chuti a z brejků se snažili srovnat. Teprve ve třetí třetině jsme se dokázali uklidnit a v její druhé půli i zúročit herní převahu. Příště je třeba lépe využívat šance, které si vytvoříme a hrálo by se ve větším klidu.

PSKC Okříšky-MoBu  -  Florbal Telč  13:0  (4:0, 5:0, 4:0)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/4, Tomáš Kuchyňa 3/1, Dominik Čech 2/1, Patrik Abaffy ?, Vojtěch Novotný 2/0, Marek Zezula 1/1, Martin Veselý 1/1, David Kučera 0/1, Matěj Fukal 0/1
Výsledek zápasu hovoří za vše. Hned po prvním hvizdu rozhodčích se nám podařilo skórovat z protiútoku a celkem brzy jsme te-j-181006-018.jpgovládli hru. Poté jsme skóre rovnoměrně navyšovali a získávali tak jistotu. Méně zkušený soupeř sice také několikrát zahrozil, ale chyběla mu přesnější střela, nebo minul balonek v šanci. Zápas oproti prvnímu jsme hráli ve větším klidu, přesto spousta dobrých příležitostí dát branku vyšla naprázdno. Přesto se Telč rozhodně nevzdala a bojovala až do samého konce.

Fotogalerie ZDE.

MUŽI TENTOKRÁT NEZAVÁHALI - REGIONÁLNÍ LIGA - TŘEBÍČ - NEDĚLE 7.10.2018

PSKC Okříšky  -  TJ Sokol Chýnov  5:2  (4:2, 1:0, 0:0)
Branky/asistence: Marcel Pospíšil 1/3, Jan Dokulil 2/0, Jan Račák 1/0, Jan Vochyán 1/0, Denis Tesařík 0/1
Naše očekávání výsledku zápasu byla dost nepříznivá, protože jsme narazili na dost silného soupeře. Naštěstí jsme nic nepodcenili a hned od začátku se ujali vedení. Postupně jsme je navyšovali. Po 2 třetině byl výsledek 6:0 pro Okříšky, ale to ve florbale nic neznamená. FBŠ měla posledních 15 minut na změnu stavu. I když se jim podařilo vstřelit branky, tak náš tým opět "zapnul" a odpověděl gólem. Tudíž konečný výsledek hovoří pro nás.

PSKC Okříšky  -  FBŠ Jihlava  9:4  (1:0, 5:0, 3:4)
Branky/asistence: Petr Molák 4/1, Jan Vochyán 2/2, Vojtěch Novotný 1/1, Jan Dokulil 1/0, Marcel Pospíšil 1/0, Denis Tesařík 0/1, Jan Račák 0/1
Druhý zápas byl proti týmu TJ Sokol Chýnov, soupeře jsme vůbec neznali, takže jsme nevěděli co čekat. Ve čtvrté minutě šel soupeř do vedení 1:0 a to nás probudilo. Jelikož Chýnov hrál jenom v 7 lidech, začali jsme si víc nahrávat a soupeře jsme donutili k několika chybám, ze kterých byly dokonce i dvě trestná střílení, kdy jedno bylo proměněno Marcelem Pospíšilem. Stav po první třetině byl 4:2 pro Okříšky, poté jsme přidali jeden gól ve 2. třetině utkání, a to už Chýnov působil dost unaveně a nenapadal ani naši rozehrávku. Občas se stalo, že šel soupeř do samostatného úniku, ale vždy nás podržel brankář Lukáš Doležal. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

jihlava-m-181007-009.jpgMLADŠÍ ŽÁCI V JIHLAVĚ NA PRVNÍM KOLE LIGY VYSOČINY - NEDĚLE 7.10.2018

První kola zápasů mladších žáků jsou poznamenána souběhy s fotbalovými zápasy. Proto se nedaří sestavit kompletní týmy. Přesto se nám první kolo Ligy Vysočiny odehrané v Jihlavě líbilo. Okříšští je vyhráli a z Rudíkova hrající převážně elévové si vyzkoušeli starší, náročnější kategorii.