MUŽI BEZ OPOR PROHRÁLI, ELÉVOVÉ ÚSPĚŠNÍ – 6.2.2022

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ, SK. 5 – NEDĚLE 6. 2. 2022

img_8090.jpgCestování do Pelhřimova a pak do Světlé nad Sázavou na jednozápasové kolo a dohrávku odloženého zápasu absolvoval mužský tým v nekompletní sestavě devíti hráčů včetně gólmana.

Sportovní hala Pelhřimov:
PSKC Okříšky-Rudíkov  -  Spartak Pelhřimov B  4:16  (0:4, 3:6, 1:6)
Branky/asistence: Jiří Uher 2/0, Dominik Čech 1/1, Adam Ampapa 0/2Vojtěch Novotný 1/0, Petr Pojer 0/1

img_8155.jpgSpartakovci dokonale využili domácího prostředí a o den dříve odehraného utkání svého áčka. Proti naší oslabené sestavě nasadili těžký kalibr v podobě dvanácti hráčů, z nichž polovina hraje pravidelně zápasy Národní ligy. Tomu odpovídal i průběh všech tří třetin s  výslednou krutou porážkou. Chvílemi jsme si připadali jako na kolotoči. Rychlé kombinace soupeře a střelba ze všech vzdáleností nedávala žádné místo na vydechnutí. Naše čtyři trefy v této situaci jsou úspěchem.

Sportovní hala Světlá nad Sázavou:
svtln.s.-m-22_02_06-54.jpgPSKC Okříšky-Rudíkov  -  TJ Sokol Havlíčkův brod Erupting Dragons  7:13  (2:4, 3:2, 2:7)
Branky/asistence: Petr Pojer 3/0, Adam Ampapa 1/2, Jiří Uher 0/3, Jan Trnka 1/1, David Kučera 1/0, Vojtěch Novotný 1/0, Dominik Čech 0/1
Dohrávka utkání odloženého díky našim karanténám. Dragons nastoupili stejně jako Pelhřimov také v plné sestavě dvanácti borců, naštěstí bez podobných posil. Jejich převaha nebyla kromě závěru velká, hrálo se na obou půlkách. Dokonce jsme se ujali ve čtvrté minutě vedení ze spolupráce Jana Trnky s Petrem Pojerem. Pak už ale vývoj otočil Brod a my jen dotahovali. Druhou třetinu jsme dokonce těsně vyhráli, a to nám umožnilo na začátku třetí části skóre srovnat na 6:6. Místo dramatického závěru však o pár minut později přišel zlom. Celý tým jako by se svtln.s.-m-22_02_06-63.jpgzhroutil, začali jsme vršit individuální chyby v obranném a středním pásmu, což byla voda na mlýn pro brejky soupeře. Příčin je asi víc. Nejen únava, ale po celý zápas byla na hráčích patrná tréninková absence, míček na florbalkách poskakoval, ani nahrávky neměly potřebnou přesnost. Nejhorší je, že ani na druhou dohrávku za týden proti vedoucímu týmu tabulky nedáme dohromady kompletní sestavu.

Sestava: Jiří Chalupa, David Kučera, Vojtěch Novotný, Adam Ampapa, Dominik Čech, Jiří Uher, Petr Pojer, Jan Trnka, Jan Koukal
Průběžné pořadí: muži klesli na předposlední 7. místo.

Fotoalbum z Pelhřimova od pana Šulce ZDE a naše ze Světlé n./S. ZDE.

V sestavách obou týmů PSKC hráli:Jan Fila, Adam Navrátil, Bruno Brabenec, Petr Nováček, Štěpán Novák, Patrik Chadim, Samuel Juwell, Štěpán Rymeš, Jiří Man

Ačkoliv se ještě v týdnu zdálo, že oba týmy lehce naplníme min. po sedmi hráčích, vše dopadlo jinak. Sešlo se nás jen devět. Škoda rušit zápasy, proto po konzultaci s vedením soutěže a domluvě s trenéry ostatních týmů musela většina chlapců střídavě zastupovat i ve druhém družstvu. Někteří tak měli v nohách místo čtyř i šest nebo sedm utkání. Turnaj zcela suverénně ovládla šestka Orla Kněžice, která dosud za celou sezónu v soutěži nepoznala, co je porážka. Naše základní sestava proti nim nastoupila hned k prvnímu zápasu. Ten u nás bývá vždy nejslabší, než se rozkoukáme. Honzík Fila v brance se měl co otáčet. Pochytal spoustu střel, ale vše zachránit nemohl. Orelští nás rozebrali pohotovými nahrávkami, mnohem lépe se orientovali mezi sebou. Další utkání obou našich týmů již byla vyrovnanější a dovedli jsme je do vítězného konce. Ve vzájemném zápase se projevila delší herní zkušenost starších, kteří svoje mladší kamarády vůbec nešetřili. Skvělý výsledek přinesla soutěž v nájezdech. Po delší době se nám podařilo vybojovat vítězství. Úspěšným reprezentantem byl Honzík Fila, v brance se v soutěži vystřídali Jirka Man a Bruno Brabenec.