VÍKEND 30.11.-1.12.2019 VE ZNAMENÍ ZÁPASŮ ČTYŘ KATEGORIÍ

MUŽI A - DIVIZE, SK. 5
Sobota 30. listopadu 2019, hala DOLNÍ CEREKEV

PSKC Okříšky-MoBu  -  TJ Centropen Dačice   7:10  (3:5, 2:2, 2:3)
Branky/asistence: Vojtěch Novotný 2/1, Jan Trnka 1/2, Milan Picmaus 0/3, Marcel Pospíšil 2/0, Dominik Čech 1/1, Luboš Kuchyňa 1/0
V sobotním zápase proti TJ Centropen Dačice se nám dařilo se soupeřem držet krok prvních 15 minut. Pak nám ovšem soupeř gólově odskočil díky našim chybám v rozehrávce. Od druhé třetiny se vytratila koncentrace, prohrávali jsme osobní souboje, docházelo ke ztrátám míčku na útočné polovině a soupeř se tak dostal několikrát do přečíslení. Dačice toho dokázaly využít a svoje gólové šance proměnit, zatímco nás opět trápila úspěšnost střelby.

Neděle 1. prosince 2019 – hala ZŠ Třebíč, Václavské nám.

PSKC Okříšky-MoBu  -  FBC Mohelnice   5:8  (1:3, 2:3, 2:2)
Branky/asistence: Marcel Pospíšil 2/1, Jan Trnka 2/0, Jan Račák 1/0, David Kučera 0/1, Petr Pojer 0/1, Tomáš Kotačka 0/1, David Taflíř 0/1
Úvod zápasu vypadal lépe pro nás, protože jsme využili početní převahu v 5. minutě, ale ke konci třetiny jsme umožnili soupeři 3 šance, které jejich útok hned trestal. Největší problém byla útočná formace v čele s kapitánem, který zakončoval většinu akcí a byl 100%. Poté zápas vypadal dost vyrovnaně, nicméně jsme nedokázali proměňovat šance. Soupeř nás přehrál důrazem v osobních soubojích, kde nám chyběly i nějaké centimetry. Posledních 20 minut jsme zvýšili obrátky, ale možná i nevyužité trestné střílení nás odsoudilo k prohře v utkání, protože soupeř už si zbytek utkání pohlídal.

MUŽI B - REGIONÁLNÍ LIGAtrebic-mb-191130.jpgSobota 30. listopadu 2019 – hala ZŠ Třebíč, Václavské nám.
MoBu-PSKC Okříšky  -  Florbal Telč   5:7  (1:1, 2:2, 2:4)
Branky/asistence: Jiří Kandl 3/1, Tadeáš Andrejkovič 1/2, Karel Boček 1/0, David Kučera 0/1
Zápas pro nás začal úspěšně, po celou první třetinu jsme měli mírnou převahu. I když ve druhé části Telč hru vyrovnala, stále jsme věřili ve výhru. Ještě osm minut před koncem jsme byli ve vedení. Jenže ztráta koncentrace ve třetí části a dvě vyloučení v závěru nás stály celý zápas.

MoBu-PSKC Okříšky  -  Sabots Jihlava   3:23  (1:8, 1:5, 1:10)
Branky/asistence: Tadeáš Andrejkovič 2/1, Jiří Kandl 1/0, Karel Boček 0/1
Za vše hovoří výsledek. Výkonnostní rozdíl mezi námi a vedoucím týmem tabulky byl patrný od samého začátku. Přesto je tak vysoký debakl těžko omluvitelný. Naprostá rezignace hráčů nechala Jirku v brance vykoupat tak, jak si ani trochu nezasloužil. Přitom stačilo alespoň zabetonovat obranu a zůstat v pohybu.

DOROSTENCI - 1. LIGA, SK. Dzdar-d-191201-5.jpg Neděle 1. prosince 2019 – hala ZNOJMO, F. J. Curie 3302/5
PSKC Okříšky  -  Hippos Žďár n/S.   5:5  (4:3, 0:0, 1:2)
Branky/asistence: Petr Zajíček 0/3, Martin Sviták 2/0, Martin Noháček 1/1, Martin Leixner 1/0, Matěj Kutílek 1/0, Zbyněk Doležal 0/1
Utkání, ve kterém jsme zcela zbytečně ztratili dva body. V první třetině jasná převaha na naší straně, kterou jsme sice dokázali zúročit, ale na druhé straně nechali soupeře dotahovat. S přibývajícím časem se hra vyrovnávala. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v proměňování šancí. My si jich dokázali vytvořit více, jenže ani prázdná branka nestačila, abychom skórovali. Naopak žďárští kontrovali s velkou efektivitou. Vyrovnání přišlo až minutu a půl před koncem a na nápravu nezbyl čas.

PSKC Okříšky  -  Sokol Brno I EMKOCase Gullivers   3:8  (0:4, 2:1, 1:3)
Branky/asistence: Štěpán Ludmila 0/2, Jiří Uher 1/0, Martin Noháček 1/0, Roman Sedlák 1/0, Dan Kalina 0/1
Vše rozhodlo pětiminutové vyloučení na naší straně v závěru první třetiny. Zkušení Gulliveři jej dokázali zúročit třemi brankami, které se proti tak kvalitnímu soupeři těžko smazávají. Přesto jsme se zápas nevypustili a snažili se s favoritem ligy držet krok. Problémem opět byl rozdíl v proměňování šancí. Na každý gól se strašně nadřeme.

MLADŠÍ ŽÁCI – LIGA VYSOČINY Neděle 1. prosince 2019 – hala DAČICE, Strojírenská 304
PSKC Okříšky-Rudíkov  -  TJ Centropen Dačice    6:4
PSKC Okříšky-Rudíkov  -  TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons    8:5
PSKC Okříšky-Rudíkov  -  Florbal Telč    11:1
S výsledky mladších hráčů jsme byli v Dačicích spokojeni. Poradili si celkem lehce se všemi soupeři. Jinak je to ale s předvedenou hrou. V té byla vidět řada nedostatků, které musíme postupně odstranit. Také je velký rozdíl v dovednostech a nasazení mezi některými hráči. Turnaj pro nás proto byl hlavně poznatkem a motivací pro nasměrování nejbližších tréninků.

PŘÍPRAVKA - LIGA VYSOČINY
KC Okříšky – Snipers Třebíč modří  1:1 a 1:1        PSKC Okříšky – Snipers Třebíč modří 2:6 a 1:3
KC Okříšky – Snipers Třebíč bílí       2:3 a 2:4        PSKC Okříšky - Snipers Třebíč bílí  4:3 a 0:4
KC Okříšky – PSKC Okříšky             9:1 a 5:4
Dobrou zprávou bylo, že do našich týmů přibylo několik nových hráčů a hráček, kteří nastupovali ke svým prvním ligovým zápasům. I když se nám v nich nevedlo nejlépe, na všech bylo vidět, že je hra baví a postupně se budeme zlepšovat.