Hraničtí vytrvalci na podzim nezahálejí

13. 11. 2019

Podzim je v atletickém kalendáři časem běhů mimo dráhu. Krosy a běhy na silnici objíždějí i vytrvalci z hranického atletického oddílu. Nejpilnějším závodníkem je v tomto ohledu Iva Podjuklová, která objíždí hlavně závody Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

Do tohoto seriálu je zařazen i hranický Horský běh, který uspořádala v sobotu 26. října nezisková organizace Zdravé Hranice. A domácí závodníci byli velmi vidět. Kategorii žen 40 - 49 let ovládla Iva Podjuklová, závod na 6,3 km s převýšením 310 m zvládla za 38:19 min. Z oddílu SK Hranice se prosadil i Václav Žabíček, který opanoval kategorii mužů 50 - 59 let, muži běželi dva okruhy, tedy 12km a převýšení 600m, Žabíček je zvládl za 1:08:03. Také další hraničtí vytrvalci, kteří ovšem nejsou členy atletického oddílu SK Hranice, se prosadili na stupně vítězů. Kategorii mužů 60 - 69 let vyhrál Arnošt Mück za 1:04:54 a mezi ženami do 39 let doběhla druhá Markéta Majkusová za 33:19.

Výsledky

V sobotu 9. listopadu proběhl další závod Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Tentokrát se závodníci sjeli do Hlušovic u Olomouce na 15. ročník Běhu přes Černovírský les. Desetikilometrový rovinatý závod po cyklostezce z Hlušovic do Olomouce a zpět si nenechala ujít ani Iva Podjuklová a Klára Úlehlová. Iva Podjuklová zvítězila v kategorii žen 40 - 49 let za 45:25 min. Klára Úlehlová finišovala v čase 47:34 min. jako čtvrtá žena v kategorii do 39 let.