Toto je platný výklad pravidel soutěže Kristýna Cup.
Rozhodčí má „vždy pravdu" a právo podat proti jeho rozhodnutí oficiální protest je po složení 500 Kč řediteli turnaje. V případě zamítnutí kauce propadá.

1. Družstvo tvoří dva hráči. Během jednoho turnaje nemohou být vystřídáni.
  2. Hřiště o rozměrech 8 x16 m je tvořeno obrysovými čarami položenými na písku. Výška sítě: 243 cm, délka sítě: 9,14 - 9,75 m.
  3. Zápasy jsou hrány tie-breakovým systémem (každá rozehra bod),na jeden vítězný set do 21-ti bodů, set musí skončit minimálně dvoubodovým rozdílem.
  4. Družstva střídají strany po 10 odehraných bodech (nebo dle domluvy), při třetím střídání stran je tzv. technický time-out v délce 1 minuty.
  5. Každé družstvo má nárok na 1 oddechový minutový čas v jednom setu, kdy si mohou jít hráči sednout na lavičku. Při pravidelném střídání stran si hráči nemohou jít odpočinout na lavičku.
  6. Na podání se hráči pravidelně střídají a na podání má hráč pouze jeden pokus. Za pořadí na podání si zodpovídají sami hráči, nikoliv rozhodčí.
  7. Spoluhráč podávajícího musí stát tak,aby svým postavením nebránil ve výhledu přijímajícím hráčům. V případě, že ve výhledu brání, může přijímající hráč při zvednuté ruce, signál pro rozhodčího, požádat clonícího hráče o změnu postavení.
  8. Příjem podání nesmí být hrán prsty.
  9. Útočný úder musí být zahrán nataženými nebo pokrčenými prsty, nebo udeřen dlaní. Útočící hráč nesmí použít ulívky prsty. Útok nesmí být hrán prsty.
  10. Úder spojenými dlaněmi nad hlavou  - tzv. kaple musí být zahrána tak, aby ruce byly spojeny(dotýkaly se) - jinak se jedná o nečistý úder!
  11. První úder po přejití míče přes sít nesmí být hrán prsty.
  12. Při smeči, při níž má míč po celé délce své dráhy sestupnou tendenci, může bránící hráč použít ke zpracování i nečisté údery. Tečuje-li však úder síť nebo blok, musí být následující úder čistý. Je-li útočný úder zahrán tak, že míč stoupá, musí bránící hráč použít čistého úderu.
  13. Blok je považován za první úder, po bloku je tedy možno hrát pouze dvakrát.
  14. Hráč při odehrání míče může překročit pomyslnou čáru pod sítí, ale nesmí při tom překážet soupeři. Hráč který přejde pod sítí na soupeřovu polovinu a bude reklamovat rozhodnutí rozhodčího, dostane žlutou  kartu a trestný bod .
  15. Teč sítě míčem při podání je dovolena.
  16. Je povoleno přetlačování míče nad sítí,rozhodčí nenařizuje nový míč.
  17. Koučování družstva v průběhu utkání není povoleno!
  18. O způsobilosti míčů ke hře rozhoduje rozhodčí, obvod: 65-67 cm, hmotnost: 260-280 g, vnitřní tlak: 0,175-0,225 kg/cm2 ( 171-221 mba, hPa ).
  19. Dvojice která prohraje je povinna pískat další zápas.
  20. Rozhodčí má právo ukončit zápas v případě nenastoupení dvojice do 3 minut po ohlášení příslušného zápasu.
  21. Hráči mají právo se před zápasem rozehrát na hřišti po dobu dvou minut.
  22. Ředitel turnaje má právo na změnu systému turnaje.