derby očima Bučovic

FC Bučovice - SK Rostex Vyškov 3:10

19. 5. 2011

Utkání FC Bučovice - SK Rostex Vyškov se v neděli 15. Května nekonalo kvůli špatným podmínkám hřiště, a tak se utkání přesunulo na středu 18. Května.
Utkání naši dorostenci těžce nezvládly a od Vyškova dostali za vyučenou. I přesto, že proti nám nastoupili kluci, kteří hrají divizi a po sezóně i 2. Ligu, trénují každý den a žijí hodně fotbalem, naši hráči odvedli velmi špatný výkon, který ovlivnil z velké většiny rozhodčí, který udělil ve 25. Minutě Lukášovi Valovi červenou kartu. Hráči následně hrály s velkými emocemi a nepříliš mnoho se věnovali hře.
                   První poločas: Do utkání jsme nastoupili velmi na špatně s obrovským sebevědomím a bez respektu k silnějšímu mužstvu. Toho hned z úvodu hosté využili a 2. Minutě vstřelili branku. Pak jsme nehráli nejhůř, ale dost hořel střed zálohy a obrana měla těžkou práci. Naši hráči měli menší výpadky do útoku, ale i tak jsme ohrozili branku. Hosté měli více ze hry a hrály kombinační fotbal. Další branku jsme dostali ve 20. Minutě, kdy hráč Vyškova zůstal v ofsidu, pomezní nemával a rozhodčí udělal první chybu. 0:2. Pak se stala asi osudná pasáž zápasu, kdy Lukáš Vala fauloval hráče, který po něm následně vyjel, ale Marek Havránek ho zadržel na toto reagoval Lukáš Vala gestem ať si hráč zavře hubu. Rozhodčí dal Lukášovi žlutou kartu a následně červenou za nesportovní chování. Rozhodčí nás zařízl, jak “Prase”. Lukáš měl dostat žlutou, ale ta červená tam neměla co dělat, žlutou kartu měl dostat hráč, který kvůli faulu na Lukáše vyjel. Naši kluci se nevzdali a hrály dál, ale ovšem zápas, už měl asi jasný postup. Do poločasu jsme ještě stihli snížit po penaltě, kdy Zdenka Lazora faulovali ve vápně a sám následně penaltu proměnil.
                 Opravdu se na našem výkonu podepsal špatný výkon rozhodčího a podtrhli to hádky v našem týmu. Světelná tabule ukazovala po poločase skóre 1:2.
                 Druhý poločas: V druhém poločase jsme hráli stejně, jak na začátku prvního a dostali jsme branku. 1:3. Dále stále naši kluci předváděli šílený výkon, tak přišla další branka 1:4. V 65. Minutě se krásně prosadil Pepa Kroupa, který z velkého vápna vymetl šibenici. 2:4. Hosté nás měli na lopatce a dále zvyšovali skóre 2:5, 2:6. V 70. Minutě střídal Milan Marek za Honzu Chadimu a Pepa Kroupa za Jakuba Křiváka. Po střídání přišla další branka 2:7. Běžela 80. Minuta a Zdena Lazor je opět faulován a penaltu Marek Kachlík proměnil. 3:7. Ke konci toho už fakt měli naši hráči plné zuby a soupeř stále hrál. Předposlední úprava skóre byla 3:8 a konečná 3:9.
                   Utkání bylo opravdu z naší strany šílené a výkon rozhodčího byl opravdu neskutečný. V případě neinkasování červené karty, by zápas určitě vypadal lépe.

Události zápasu: 40´ Lazor (penalta), 60´ Kroupa, 80´ Kachlík (penalta) - Lička 3, Urbančok 2, Bradáč, Gottvald, Grepl, Jeřábek, Novotný
ČK: 25´ Vala Lukáš

Sestava:                                     Havránek E.

Vrábel P.                   Kachlík M.            Koudelka P.              Nový M.

Jelínek R.                            Kroupa P. /70´ Křivák J./              Chadima J/70´ Marek M/

Havránek M.

Vala L.                                        Lazor Z.

Bučovice Vyškov B 3:10 (1:2)
Branky: Kachlík, Kroupa, Lazor - Lička 3, Urbančok 2, Bradáč, Gottvald, Grepl, Jeřábek, Novotný; ČK: Vala - 0

Čebín Líšeň B 4:8 (3:1)
Branky: Horčica 3, Šikula - Bilík 3, Machka 3, Huňáček, Praks