MFK VYŠKOV - Sigma: tvrdá lekce ze standartek

3. 5. 2012

MFK VYŠKOV U19 – SK SIGMA OLOMOUC a.s. U18 0:3 (0:0)

branky: 48´. Jan HLAVICA – 0:1, 62´. Tomáš CHORÝ – 0:2, 69´. vlastní branka – 0:3

ŽK: Lukáš MRNUŠTÍK (faul) – nikdo

rozhodčí: Petr MIKULA – Radek KLEPÁČEK, Richard VOBORNÝ

diváků: 80

hráno v neděli 29. dubna 2012 od 10:15 na hlavním hřišti stadionu Za parkem ve Vyškově v rámci 22. kola 2. ligy staršího dorostu 2011/2012

SESTAVA MFK VYŠKOV U19

Ondřej KOSTELKA – Radek CHALABALA, Dominik URBANČOK (72´. Roman SEDLÁŘ), Lubomír SMÉKAL, Tomáš SÁDLÍK, Marek SPÁČIL (75´. František ŠPRTA) , Lukáš MRNUŠTÍK  „K“ (82´. Martin SURALA), Filip NOVOTNÝ (68´. Michal HRADIL), David GOTTVALD, Daniel FORRO, Michal JEŘÁBEK

trenér: PaedDr. Petr KRAHULEC, asistent 1: Petr MATULA, asistent 2: Richard GOTTVALD, zlaté ruce i srdce: Hana MATOUŠKOVÁ, vedoucí: Petr UHLÍŘ

SESTAVA SK SIGMA OLOMOUC a.s. U18

David URBÁŠEK, Fliip RICHTER, Tomáš VASILJEV (61´. Petr NAVRÁTIIL), David BAČA (65´. David PEKAŘ), Tomáš CHORÝ, Michal STŘÍŽ „K“, David NĚMEČEK, Jan HLAVICA „K“, Tomáš LANGER (65´. Filip ŽÁK), Tomáš VRÁNA, Alex ŘEHÁK

na lavičce byl celý zápas připraven náhradní gólman Patrik NEUER

trenér: Lukáš STAROBA, asistent: Jiří OSTRÝ, vedoucí: Karel RICHTER

První tým tabulky přijel poslední dubnovou neděli na stadion Za parkem - SK Sigma Olomouc U18.

Olomouc netřeba fotbalově představovat, obzvlášť mládežnickou tradici, líheň SK Sigmy je podle mého mínění nejkvalitnější v celé České republice. Obecně lze činnost sigmáků shrnout pěti slovy: hlavní město fotbalu na Moravě.

Vyškovská devatenáctka na podzim překvapivě remizovala v Olomouci na Řepčíně 2:2, ačkoliv Sigma poločas vedla 2:0.

Do utkání se Sigmou jsme vstupovali s tím, že chceme favorita potrápit a případný bod by byl pro nás velmi dobrý.

Po deseti minutách hry první větší šance. Zahrávali jsme rohový kop, David Gottvald ovšem nedokázal uklidit balon do brány, z větší části odkryté…

Další pokus vyslal v osmnácté minutě Dominik Urbančok, střela z dvaceti metrů se mezi tři tyče nevešla.

Do brejku se po našem marném ofenzivním snažení dostali hosté, naštěstí brankář Ondřej Kostelka předvedl, že má výborný reflex a míč nohou vyrazil.

Další úspěšný zákrok si připsal Ondřej Kostelka po pětadvaceti minutách hry, když vykryl střelu z úhlu.

Hráči Olomouce byli aktivnější, ve 28. minutě přehodil našeho gólmana hostující hráč, ale spolu s Kostečkou přelétnul míč i bránu Vyškova.

Naše šance přišla po půlhodině hry, do nadějné střelecké pozice se dostal asi 17 metrů od brány Filip Novotný, jím vystřelený balon přistál až na tartanovém oválu.

Další nebezpečný pokus hráčů hostí ve 38. minutě jen těsně minul pravou tyč Kostelkovy branky.

Poslední velkou šanci prvního poločasu jsme si vypracovali my – přihrávku kapitána Lukáše Mrnuštíka převzal výborně Filip Novotný, střelecký pokus z hranice trestného území zablokoval na poslední chvíli vracející se hráč olomoucké Sigmy.

Sigma hned po nástupu do druhé půle začala hýřit ofenzivní aktivitou, během dvou minut kopala dva rohy. Druhý roh znamenal první branku v zápase – na zadní tyči si na centr počíhal vysoký kapitán Sigmy Jan HLAVICA a jeho „hlavica“ poslala hosty do vedení – 0:1.

Pět minut po inkasování se do velkého vápna Sigmy dral forvard Marek Spáčil, jeho průnik nikdo ze spoluhráčů nepodpořil, proto přesila hráčů v modrém dresu Sigmy slavila úspěšný obranný zákrok.

Sigma opět zahrávala dva rohové kopy během jedné minuty, s pomocí větru šlo vždy o velmi nebezpečné míče před naší branku, druhý roh málem skončil brankou, ovšem Alex Řehák nedostal balon pod břevno.

Po faulu na hranici „16“ Vyškova se kopal přímý kop. Balon byl postaven zhruba na průsečíku velkého vápna a půlkruhu. Míč poslal technickou přízemní střelou křížem k pravé tyči Tomáš CHORÝ – 0:2 .

V 68. minutě platilo skóre 0:3. Opět branka padla po rohovém kopu, když si centr od praporku u tribuny srazil do vlastní brány kapitán Vyškova Lukáš Mrnuštík..

Hosté se nespokojili s vedení 0:3, i nadále bušili do naší obrany, rozdíl ve skóre mohl být vyjádřen číslicí 4 po dalším rohovém kopu, od inkasování nás zachránil zázračný zákrok Ondřeje Kostelky.

Sympatický pokus Daniela Forro v 80. minutě minul bránu o pár decimetrů, trestný kop kapitána Lukáše Mrnuštíka se mezi 3 tyče také nevešel.

Sudí Mikula nenastavoval ani vteřinu a ukončil utkání, ve kterém hosté naprosto zaslouženě vyhráli v poměru 0:3. Vcelku tvrdá lekce ze standartek…

zpracovali: Jan BRADÁČ&Petr UHLÍŘ