Ve dnech 27.- 31.8.09 se na duchcovských kurtech konal jubilejní 50. ročník celostátního turnaje dorostu, který byl pro dorostence zároveň turnajem „A“. Tento turnaj je jeden z nejstarších pořádaných v ČR a mezi jeho vítěze patří např. Martina Navrátilová, Hana Mandlíková, Pavel Složil či Iva Budařová, která na těchto kurtech vyrostla. Turnaje se zúčastnilo na 70 nejlepších dorostenců ČR, kteří tu nejprve v kvalifikace a poté v hlavní soutěži předvedli špičkové výkony. Vítězem turnaje se stal Pavel Krček z TK Agrofert Prostějov, který ve finále porazil Jiří Štauberta z TK Sparta Praha 6:2, 7:6. Na třetích místech skončili dorostenci Václav Šafránek (TC Brno) a Petr Roušar (TK Sport Kolovraty). Ve čtyřhře zvítězila dvojice Zelený (TK Pernštýn 1897 Pardubice), Havelka (TC Hamr) nad dvojicí Brenk (TK Neridé), Šafránek 7:5, 6:3. Ceny při slavnostním ukončení předal místostarosta města Mgr. Zbyněk Šimbera a předseda klubu Ing. Pavel Lehmann.
            Turnaje dorostenek se zúčastnilo 29 děvčat, z nichž nejúspěšnější byla Markéta Trousilová (TK Viamont Teplice), která ve finále zdolala Kristýnu Jonášovou (TK SK Kladno) 6:1, 6:1. Na třetích místech skončily Nikola Pražienková (TK LTC Děčín) a Andrea Petrlíková (LTC Chemopetrol Litvínov). Ve čtyřhře vyhrály dorostenky Jonášová, Ruprechtová (LTC Rakovník) nad Tofernerovou (TJ Šroubárna Žatec) a Petrlíkovou 6:4, 6:1. Z duchcovských tenistů se nejdále probojovala Klára Přibylová, která podlehla Žanetě Ruprechtové ve čtvrtfinále.