TFA - Ondřej Rybnikář - Ostravská věž 1. 5. 2022

2. 5. 2022

Závody TFA Ostravská věž jsou považovány za jedny z nejtěžších v Evropě. Tento závod je zařazen do Českého poháru TFA a letos se běžel 1. května v Dolní oblasti Vítkovic. 279318661_1183779942431351_5420623164096190392_n.jpg
Do soutěže se přihlásilo více než 50 hasičů - jak profesionálních, tak dobrovolných. Trať byla velmi náročná a byla rozdělena do čtyř úseků. Všechny úseky byly ztíženy tím, že se úkoly prováděly na delších tratích - např. hadice B se roztahovaly na 75 metrů, figurína se transportovala na 70 metrů a u hammerboxu bylo 100 úderů (běžně 60-80). Bariéra byla třímetrová (běžně 200 cm) a třešničkou na dortu bylo vyběhnutí na vrchol vysoké pece "Bolt tower".

Ondra Rybnikář si na trati vedl velmi dobře a v kategorii dobrovolných hasičů bezkonkurenčně zvítězil s časem 7:19,88.
V celkovém hodnocení se Ondra neztratil ani mezi profíky a reprezentanty ČR v TFA/FCC a odnesl si senzační ale zasloužené druhé místo!

Moc gratulujeme a držíme palce do dalších klání o nejtvrdšího hasiče.