Tumáte Brno! I s úroky…

Tak už žádné honění za stovkou branek. Ju, Radlice? Pustíme se raději do splácení dluhů. Letos je na řadě Křídlovická Brno a tedy pomsta SKZ za loňské břevno-tyčko-hřmění s nepochopitelným koncem.

Jasně, Radlice lanaří k odvetě také hokejový Klepák. Jenže ten si víc než dobře uvědomuje, s jakým štěstím utrpěl loňské vítězství, a prostřednictvím svých koučů při večírku v Hospodě U Zoufalce alespoň chlapsky uzná: „Letos ne, Radlice. Neměli bychom šanci.”

I na odvetu s Klepákem ale přespříští sezonu dojde - a bude stát za to!

Sezonu 1998 zahajují Zoufalci později: až 26. července s VOLFÍŘOVEM. SKZ vstupují do léta v sestavě Peťa Bártů - Davidové Šprincl s Kolaříkem a M.+P. Šťastní. Hosté sice dvakrát vedou, poločas končí 2:2, když ale své dobře naleštěné kopačky dotáhnou k hattricku oba bratři Šťastní - Radim s Martinem - spěje duel k jasné výhře Radlic 10:5.

Na poslední minutky se za rozhodnutého stavu dostává na hřiště i benjamínek klubu - teprve devítiletý Zdenda Kořínků. A téměř se závěrečným hvizdem se dočká první branky v dresu SKZ. Budoucnost Radlic je zajištěna! A to doslova. Právě Kořka přebere v dalším desetiletí organizaci zápasů mladé SKZ.

Za profíky do Lipolce

Ale teď jsme ještě ve starém století a první srpnový víkend 1998 vyráží Radlice na turnaj do Lipolce. V sestavě sice citelně chybějí Honza Vlček a Erik Doležel, i značně polátaná sestava ale hraje dobře. V bláznivém startu CIZKRAJOV třikrát vede. Radlice Michalem Peškem pokaždé srovnávají. Na čtvrtou ránu v brance Vaška ale už neodpoví ani přes vabank závěr a drtivý tlak. Prohrávají 3:5.

Profíky malého fotbalu FDE BLÁNA Radlice drtí celou půli: Michal Pešek mine prázdnou kasu, ze sóla trefí jen gólmana a vzápětí břevno. Duel nakonec podivně rozhodne šťastná a vlastně jediná pořádná střela Blány - 0:1. I když SKZ dál tlačí, obří šance nedá ani jeden z trojice nejlepších střelců radlických dějin: Martin, Michal ani David.

V posledním zápase turnaje se Zoufalcům všechny útrapy vrátí - a odnese to rómská reprezentace. Snad jako trest: myslí si, že hraje proti Radlicím z Prahy…!? SKZ předvádí uvolněný výkon okořeněný třemi brankami a čistým štítem vzadu - FC ROMA poráží jasně 3:0 dvěma góly Michala Peška a jedním Davida Kolaříka.

Zdařilá odplata

POMSTA BRNU! Výhru nad Křídlovickou obstarali (zleva dole) gólman Vašek, Honza Vlček, Michal Pešek, David Šprincl. Nahoře stojí Martin Šťastný, David Kolařík, Petr Přeučil, Mirbous Pokorný, Petr Bártů a Kevin. Malí kluci vepředu? Zárodek budoucího týmu mladých kolem Fanyho a bratranců Urbánkových.

A je tu magické datum 8. 8. 1998, které má napravit loňské křivdy s vedoucími KŘÍDLOVICKÉ BRNO III. Oba celky se na bitvu roku hecují dlouhé dny. Radlice se mohou spolehnout na služby Honzy Vlčka, na němž je zvláštní motivace cítit už před zápasem.

SKZ sice začíná za úmorného vedra hodně opatrně, hned první šance ale končí v 5. minutě gólem. Po sto sekundách srovnává Ekl starší, narůstající převahu však Radlice korunují do poločasu dvěma brankami.

Hned zkraje druhé půle Křídlovická vyrovnává a na tvářích 140 přítomných diváků se objevují obavy z návratů loňských chmur. Michal Pešek zajišťuje Radlicím vedení, jenže Brno Všéťou ve 45. minutě znovu srovnává krok - 4:4.

Poslední čtvrtina se naštěstí odehrává plně v radlické režii: Petr Přeučil s Michalem Peškem vracejí SKZ dvoubrankový náskok, Brno musí otevřít hru, což je voda na brejky domácích: Honza Vlček v 53., David Šprincl v 57. a Martin Šťastný v 60. minutě dávají výsledku konečnou podobu.

9:4 - tak to máme i s úroky. Skvěle, SKZ!

Jak jsme napravovali loňské hříchy
SKZ RADLICE - FC KŘÍDLOVICKÁ BRNO 9:4 (3:1)
5. Pešek 1:0, 6. Ekl st. 1:1, 9. Pešek 2:1, 17. M. Šťastný 3:1, 32. Matějů 3:2, 33. Matějů 3:3, 36. Pešek 4:3, 45. Všéťa 4:4, 46. Přeučil 5:4, 51. Pešek 6:4, 53. Vlček 7:4, 57. Šprincl 8:4, 60. M. Šťastný 9:4.

SKZ RADLICE: Vašek Nedoma - David  Šprincl (Petr Bártů), Honza Vlček (Mirbous Pokorný) - Petr Přeučil (Kevin) - Michal Pešek, Martin Šťastný (David Kolařík).

KŘÍDLOVICKÁ BRNO: R. Bartoš (Ekl ml.) - Hudec (Hrbek), Ekl st. (M. Bartoš) - Všéťa (Salanský) - Nechuta (Balej), Matějů.

Domů s rancem Poprvé...

Konec šesté sezony obstarává zápas ve VOLFÍŘOVĚ. Ano, ano: letos Radlice odehrály víc zápasů venku než doma. Kdeže je loňské bránění vítězství 2:1, na konec léta 1998 si vezou Zoufalci do Volfířova skvělou formu a vracejí se nejen s jasnou výhrou 11:0 (Vlček 3, Šprincl 3, M. Šťastný 2, Škarvada, Bártů, Kevin), ale i se spoustou rekordů do kronik:

Nepočítáme-li triumf nad FC Roma 3:0, na nějž stačilo 2 x 10 minut, uhrály Radlice v klasické to hodinové délce (2 x 30) první nulu své historie.

Premiérovou trefu v radlických výběrech si připisuje Peťa Bártů, poctivý Zoufalec, který na gól čekal suverénně nejvíc let.

Do střelecké listiny se zapisuje kompletní sestava: skóre totiž otevírá novic v brance SKZ Vašek Škarvada - přímo z výkopu!

SKZ RADLICE 1998

Vašek NEDOMA (Vašek ŠKARVADA, Petr BÁRTŮ) - Tomáš STUCHLÍK, Honza VLČEK (Radim ŠŤASTNÝ, Mirbous POKORNÝ) - David ŠPRINCL, Michal PEŠEK, Martin ŠŤASTNÝ (David KOLAŘÍK, Zdeněk KOŘÍNEK, Petr PŘEUČIL, Michal BARTUŠEK, KEVIN).

ŠESTÉ LÉTO
SKZ - Volfířov 10:5 (2:2) R. Šťastný 3, M. Šťastný 3, Kolařík 2, Šprincl, Kořínek. Hráno 26. 7. 1998.
Cizkrajov - SKZ 5:3 (2:1) Pešek 3. Hráno 1. 8. 1998 v Lipolci.
FDE Blána - SKZ 1:0 (0:0) Hráno 1. 8. 1998 v Lipolci.
FC Roma - SKZ 0:3 (0:1) Pešek 2, Kolařík. Hráno 1. 8. 1998 v Lipolci.
SKZ - Brno III. 9:4 (3:1) Pešek 4, M. Šťastný 2, Přeučil, Vlček, Šprincl. Hráno 8. 8. 1998.
Volfířov - SKZ 0:11 (0:3) Šprincl 3, Vlček 3, M. Šťastný 2, Škarvada, Bártů, Kevin. Hráno 19. 8. 1998.