Předběžný program vodáckého zájezdu VSK – Skotsko, Wales, Anglie 2009
- Termín: 26.6. – 12.7.2009 (nebo 3.7. - 19.7.09)
- Odjezd: sraz 26.6 ve 22:00 na loděnici VSK MU
odjezd ve 23:00
- Vázání lodí a půjčování vodáckého vybavení: 26.6 2008 od 16.00 do 18:00 hod. na loděnici VSK
- Vybavení : stan, karimatka, spací pytel, dále vařič, nádoby na vaření si zajišťuje každý sám, osobní věci na vodu a pěší turistiku (pohorky), osobní léky…
- Finanční náklady : při počtu 30 účastníků
- Náklady na dopravu – budou upřesněny později (cca. 7000 Kč - pro členy VSK, 7400 Kč - pro nečleny VSK), záloha: 3500,- nejpozději do konce května.
- Půjčovné za vodácký inventář pro nečleny oddílu (loď-C2, K1, pádla, vesty vše z VSK: 100,- Kč /den /os), počítají se pouze dny strávené na vodě.
- Ostatní náklady (kemp, pojištění a vstupné) si hradí každý účastník
- Kempy stojí na ostrovech 5 – 10 liber/den/os., počítejte také se spaním mimo kempy na nouzových tábořištích
- Dále počítejte s doplňováním potravin a eventuálně s jinými výdaji. Jídlo ve VB odpovídá našim cenám, doporučujeme nebrat zbytečně mnoho potravin s sebou.
- Podmínky účasti : každý účastník bude mít platný cestovní pas a pojištění pro léčebné výlohy v zahraničí. Bez tohoto pojištění se nelze zájezdu zúčastnit.
- Trasa a program: se může měnit podle aktuálních podmínek a sjízdnosti řek, řeky většinou obtížností WW I - III, pro pokročilejší i WW IV(+).
Pátek 26.6 - Sobota 27.6 | Brno-Praha-Koln-Brussel-Calais (trajekt)-Dover-Folkestone (▲1.) |
Neděle 28.6 | Folkestone – Stonehenge a katedrála v Salisbury (kpč) – Newport – ř. Usk (WW I-II,III; 8- |
Pondělí 29.6 | ▲2. – Bala – ř. Tryweryn (WW II-III; |
Úterý 30.6 | Chester – Blackburn – ř. Eden (WW II-III; |
Středa 1.7 | Abington – Lanark (kpč) – Glasgow – ř. Orchy (WW III; |
Čtvrtek 2.7 | ř. Etive (WW IV; |
Pátek 3.7 | Volný den – pěší túra na Ben Nevis ( |
Sobota 4.7 | Fort William – ř. Spey (WW II-III; |
Neděle 5.7 | j. Loch Ness – Inverness – Tain – ř. Shine (WW I-II, IV; |
Pondělí 6.7 | Inverness + Cullodenské bojiště (kpč) – ř. Findhorn (WW III; |
Úterý 7.7 | Trasa A: ř. Avon + ř. Spey (WW I-III; Trasa B: ř. Avon + ř. Spey (WW I-III; |
Středa 8.7 | Trasa A: ▲8. – Aberdeen – ř. Dee (WW II; Trasa B: Volný den v oblasti Loch Tummel (ježdění na ř. Tummel: WW II-IV; pěší turistika) (▲9.) |
Čtvrtek 9.7 | ▲9. – Edinburgh (kpč – 3 hod.) – Hexam – ř. North Tyne (WW II-III; |
Pátek 10.7 | ř. Tees (WW III; |
Sobota 11.7 | Calais – Brussel – Koln - (▲12.) |
Neděle 12.7 | příjezd do Brna v odpoledních hodinách... |
- Zájemci hlaste se na: dan.burian@email.cz
Za oddíl VSK zdraví Erich a Dan...