Úspešný víkend našich atlétov

10. 5. 2009

Naši atléti rozbehli novú sezónu naplno cez predĺžený víkend. Predstavili sa na piatich bojiskách a výsledky určite potešili trénerov i priaznivcov malackej atletiky. Zdá sa, že sezóna bude v prevedení AC Malacky zaujímavá a dúfajme , že i úspešná. Takže poďme pekne po poriadku. Hneď v piatok ráno sa naša mlaď zúčastnila miestnych malackých pretekov s názvom Beh oslobodenia. Kompletné výsledky ešte nemáme k dispozícii, ale naša škola obhájila putovný pohár. K výsledkom sa ešte dostaneme. Tréner Filip stihol tieto preteky vo funkcii hlavného rozhodcu a hneď po skončení sadol do auta aj so Šimkovou, Mackovichovou, Štukovou, Beňom a Kochom a hnali sa do Nového Mesta nad Váhom na preteky Grand Prix Slovenska.

Nové Mesto nad Váhom

Po príchode ich sklamal vietor, ktorý fúkal oproti cieľovej rovinke o sile do 5m/s, takže bolo prakticky nemožné myslieť na osobné rekordy a išlo sa hlavne na víťazstvo. Barbora Šimková ukázala, že je už skúsenou pretekárkou a zvíťazila v obidvoch šprintérskych disciplínach. Na stovke v rozbehu dosiahla čas 12,43s pri protivetre 3,5m/s a vo finále pri dvojmetrovom protivetre zabehla 12,30s. V behu na 200m tiež zvíťazila v čase 25,03 pri protivetre 3,3m/s. Jano Beňa sa predstavil v hlavnom behu pretekov, v Memoriáli Jakubéciho v behu na 800m. V taktickom behu sa v závere presadil a odniesol si nielen víťazstvo v čase 1:57,54min, ale aj prémiu 40 eur. Sandra Štuková si vyskúšala šprinty na 100 i 200m. Na stovke v rozbehu dosiahla čas 12,97s proti veternej stene 4,8m/s. Vo finále obsadila tretie miesto časom 12,75m. Na dvojstovke popreháňala Barboru a časom 25,47s obsadila druhé miesto. Prvýkrát sa medzi dospelými predstavil Maťo Koch. Náš minuloročný najúspešnejší žiak prešiel tento rok do dorasteneckej kategórie. V behu na 100m dosiahol čas 11,97s v protivetre 3,7m/s a na dvojstovke skončil na 14-om mieste v čase 23,87s v protivetre 2,9m/s. Po dlhom zdravotnom výpadku sa opäť predstavila Alica Mackovichová tiež v šprintérskych disciplínach. Na 100m dosiahla čas 13,61s vietor -3,2m/s, na 200m jej namerala časomiera čas 27,47s, /vietor-2,6m/s/, čo jej stačilo na desiate miesto.

Hodonín.

V piatok doobeda sa predstavili naše žiačky v Hodoníne na prvom kole českej žiackej ligy v dresoch TJ Lokomotíva Břeclav. Dievčatá tam budú túto sezónu hosťovať a pokúsia sa pomôcť Břeclavi vo finále majstrovstiev Česka žiačok dostať sa na stupne víťazov. Už v prvom kole sa  Břeclav dostala na prvé miesto i zásluhou našich dievčat. Monika Baňovičová zvíťazila v behu na 60m v čase 8,00s. V behu na 150m dosiahla skvelý čas 19,07s. Na druhom mieste za Monikou finišovala Eliška Chvílová  tiež vo výbornom čase 19,59s. Eliška dobehla tiež na štvrtom mieste vo finále na 60m v čase 8,29s. Veronika Hruščová zvíťazila vo vrhu guľou výkonom 10,77m. Prvé miesto obsadila tiež v hode diskom výkonom 23,92m. V skoku do výšky skončila tretia - 150cm.

Tiszaújváros

Z Nového Mesta sa trojica našich atlétov vybrala do 500 km vzdialeného Tiszaújvárosu na medzinárodné mládežnícke preteky s výberom slovenskej reprezentácie. Už z názvu mesta je asi každému jasné, že onou krajinou je Maďarsko. To len pre poriadok. Oficiálne výsledky ešte nie sú k dispozícii, ale Jano Beňa nám  zatelefonoval. Takže neoficiálne, ale aktuálne. Naša najlepšia atlétka Sandra Štuková zvíťazila medzi juniorkami v behu na 400m v čase 56,46s. Jano Beňa vo svojej doplnkovej disciplíne 400m obsadil medzi juniormi druhé miesto časom 50,53s. Súťažil i v behu na 100m, kde dosiahol čas 12,01 a po 400-ke si zabehol ešte i 200m v čase 23,76s. Maťo Koch obsadil medzi dorastencami druhé miesto v behu na 400m – 52,19s.

Ostrava

Alica Mackovichová hosťuje tiež za Břeclav, ale v kategórii dorasteniek a žien. Prvé kolo dorastu bolo v sobotu v Ostrave. Alica sa predstavila v behu na 400m, kde dosiahla čas 62,67s, čo jej stačilo na druhé miesto. V behu na 200m zabehla čas 27,55s. Týmto časom obsadila siedme miesto. Ako finišmanka břeclavskej štafety 4x100m dobehla na prvom mieste. Alica mala smolu, pretože preteky tiež poznačil silný protivietor.

Tak to bol hektický rozbeh sezóny. Všetkým gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a tešíme sa na ďalšie preteky a kvalitné výsledky.