Vítězem ACOND CUPU 2010 se stal Beroun

5. 9. 2010

Letošní ročník ACOND CUPU vyhrál celek z Berouna, který zavítal do Milevska poprvé. Turnaje se zúčastnilo šest mužstev a to : domácí Milevsko, Jindřichův Hradec, Strakonice, Beroun, Polička a zahraniční host z Vídně. Systém turnaje se odehrál každý s každým a během soboty a neděle se odehrálo celkem 15 zápasů. Domácí celek Štírů zahájil turnaj s celkem z Vídně, který byl v Milevsku na týdenním soustředění  a při odjezdu poděkovali za příjemně strávený týden v Milevsku, zakončený krásným turnajem. Kromě Vídně jsme v Milevsku poprvé hostili i mladé hokejisty z Poličky, kteří nocovali se svými rodiči v hotelu Sport a taktéž děkovali za krásný turnaj. První zápas s Vídní Štíři prohráli 1 - 4, když jedinou branku vstřelil Kolář.  Průběh zápasu byl vcelku vyrovnaný, ale přeci jenom bylo vítězství zasloužené, protože si rakouský celek vytvořil více šancí a bohužel je proměnil. Druhým sobotním soupeřem byl Beroun, který svůj úvodní zápas se Strakonicemi sice prohrál, ale herně byl lepším celkem. Domácí kluci v tomto zápase drželi po dvou třetinách nerozhodný výsledek 1 - 1. Závěrečnou třetinu berounští přidali dvě branky a konečný výsledek byl 1 - 3. Do berounské sítě se trefil Dušek, když dorážel vyraženou střelu Koláře. Nedělní program zahajoval zápas celků, které sobotní zápasy prohrály a to domácích Štírů s Poličkou. První třetina skončila po bojovném průběhu bez branek. Ve druhé třetině se do dvoubrankového vedení dostala Polička, ale do konce třetiny jsme po střele Koláře snížili na 1 - 2. Třetí třetinu jsme zahájili výborně, když se po přihrávce Koláře krásně trefil Podliska. Bohužel jsme se neradovali dlouho a Polička se opět dostala do vedení 2 - 3. Spravedlivou remízu 3 - 3 opět zajistil Podliska, po přihrávce Koláře. V dalším zápase se Strakonicemi bylo vidět, jak byl remízový zápas s Poličkou důležitý. Strakoničtí, kteří v posledním přáteláku Štíry vysoko porazili, šli do zápasu dost sebejistě a nakonec s nimi domácí celek vybojoval remízu. Strakoničtí se v první třetině dostali do vedení, ale ještě do konce první třetiny po samostatné akci vyrovnal Škoch. Ve druhé třetině padla jenom jedna branka a daly ji Strakonice a vedly po dvou třetinách 1 - 2.  Naopak ve třetí třetině domácí brankář udržel čisté konto, ale puk lovil pouze strakonický brankář po samostatném úniku a střele Koláře. Šancí si možná vytvořily více Strakonice, ale kluci oba dva nedělní zápasy opravdu bojovali a výsledky se dostavily. Poslední zápas v turnaji byl oproti zatím odehraným zápasům doslova jako den a noc.Bohužel průběh a konečný výsledek zápasu s Jindřichovým Hradcem byl doslova tragický. Během první třetiny jsme dostali pět branek a to ve 2., 4., 5,. 6., 7. minutě a bylo po zápase. Do konce zápasu přidal Jindřichův Hradec ještě sedm branek a zvítězil po zásluze  vysoko 12 - 0.  Je opravdu škoda, že se nechali kluci zlomit těmi slepenými góly a poslední zápas odevzdali. Ale i přesto odehráli turnaj, vzhledem ke kvalitě soupeřů na hraně svých možností a zaslouží pochvalu.  Jsou to tito kluci : Křepela, Kolář K., Kolář P., Podliska, Mrázek, Plocha, Hulan, Škoch, Pejša, Dušek, Petržílka, Sosnovec, Pich, Habart, Holoubek, Sýkora, Stráňka, Hejna a Jiroušek.