Chomutice - Jičíněves

5. 10. 2015

V sobotu přivítali domácí fotbalisté poslední mužstvo přeboru Jičíněves. Nic jiného se nečekalo než povinné vítězství Chomutických hráčů. Zápas začal obrovským nasazením domácích a jejich tlak hned v páté minutě využil kapitán Chomutic Milan Šubrt, který z 20 metrů napřáhnul a doslova prostřelil hostujícího brankáře na 1:0. Po této brance si Chomutičtí nadále vytvářeli slibné šance, a tak se zdálo, že se tento zápas bude vyvíjet pro domácí jako snadné utkání, které dovedou v klidu do vítězného konce. Jenže ve 23. minutě přišla chyba v obraně Chomutic, kdy z ojedinělého brejku hostů dokázala Jičíněves střelou hráče Poláčka srovnat na 1:1. To byla pro domácí mužstvo pořádná sprcha. Začalo se tedy prakticky od nuly. Na Chomutických hráčích se projevila nervozita, ze které pramenila nepřesná kombinace a špatné zakončení. Vypadalo to, že se do kabin půjde za nerozhodného výsledku. Ve 46. minutě však zkušený hráč Pavel Šmejda našel krásnou přihrávkou v malém vápně naši posilu Lukáše Michálka, pro kterého nebylo problém zakončit, a dát tak důležitý gól do šatny na 2:1. Do druhého poločasu vlítli domácí hráči znovu dobře, když hned ve 49. minutě Lukáš Michálek skvěle uvolnil pravého záložníka Michala Kloutvora, který zatáhnul míč po své straně a střelou k tyči nedal šanci hostujícímu brankaři na 3:1. Od této chvíle už bylo na hřišti jenom jedno mužstvo, a to mužstvo domácích. Tlak Chomutic se nadále stupňoval a hráči si vytvářeli znovu šance. A to co předvedl domácí hráč Chomutic Lukáš Michálek, kdy v 64. minutě (podotýkám z poloviny hřiště) nachytal hostujícího brankáře a krásným lobem zakončil střelou pod břevno na 4:1. Tento gól byl, nebojím se napsat gólem "ligového" parametru, a v gólu měsíce by určitě figuroval na předních místech. Aby toho nebylo málo, tak v 69. minutě útočník Ondřej Lemberk pohotově zakončil přihrávku z vápna a zarovnal konečný výsledek na 5:1. Zbytek zápasu se dohrával v tréninkovém tempu. Pro domácí povinná výhra již byla jasnou záležitostí. Další tři body pro domácí a neporazitelnost na domácím hřišti pokračuje.

Hlas trenéra: Zápas jsme začali opět ve velkém stylu. Rychlá branka nás měla uklidnit, jenže chybou v obraně jsme zbytečně dali šanci hostujícímu mužstvu. Hra domácích hráčů byla nervózní až do doby, kdy důležitý gól do šatny na 2:1 nás trochu uklidnil. Velmi dobrý výkon ve druhé půlce, kdy jsme proměnili šance, rozhodl o tom, že jsme zcela zaslouženě vyhráli a připsali si další vítězství a udržení druhé příčky v tabulce. Stínem zápasu bylo nezaviněné zranění hostujícího hráče, pro kterého musela přijet záchranná služba. Přejeme mu brzké uzdravení.