Chomutice - Podhradí

7. 9. 2015

Chomutice rozdrtili Podhradí!!

V sobotu přivítali hráči Chomutic mužstvo z Podhradí. Zápas začal velkým nasazením obou mužstev. Štěstí se přiklonilo na stranu hostí, když v 7.minutě vystřelil hráč hostí Klein z vápna tak přesnou střelu na bránu, která doslova zaskočila brankáře Chomutic Tomáše Čapka, a ta se od tyče odrazila do brány. Hosté se tedy ujali vedení 0:1. Musím podotknout, že to byla první střela na bránu domácích. Domácí to ale nezaskočilo, ba naopak. Začali si vytvářet slibné akce, ale bohužel trochu vázlo přesné zakončení. Dá se říci, že po obdrženém gólu hráči Chomutic převzali iniciativu a celý poločas byli jasně lepším mužstvem. Jen ta koncovka vázla. Do kabin se šlo s jednogólovým mankem pro domácí za stavu 0:1. Do druhé půli vletěli domácí jako "uragán" a zatlačili hosty z Podhradí na jejich polovinu. Vytvářeli si drtivý tlak, který vyústil zaslouženým vyrovnáním, když v 60. minutě hráč Jaroslav Novotný (Jájin) nekompromisně dotlačil míč do brány na 1:1. To ale domácím hráčům vůbec nestačilo a jejich tlak vygradoval, musím podotknout, i velmi dobrým střídáním domácích trenérů, když střídající hráč domácích Ondřej Sýkora po pouhých pěti minutách na hřišti vsítil v 68. minutě gól pro domácí na 2:1. To byl opravdu zasloužený obrat v zápase a od této chvíle hrálo na hřišti jen jedno mužstvo. Hráči Chomutic chtěli pojistit vítězství, což se jim povedlo v 70. minutě, když po pravé straně zaběhnul záložník Chomutic Lukáš Michálek (mimochodem jeden z nejlepších hráčů Chomutic), a krásným centrem vyzval útočníka Ondřeje Lemberka, který se vložil do střely a nekompromisně zakončil hlavou na 3:1. Aby toho nebylo málo, tak na konečných 4:1 vstřelil v 79. minutě pohotově svůj druhý gól v zápase chomutický hráč Jaroslav Novotný. Posledních deset minut se už utkání pouze dohrávalo, protože bylo o výsledku rozhodnuto.

Hodnocení trenéra Chomutic: Začátek zápasu se nám nepovedl. Hned v úvodu jsme inkasovali gól. Musím pochválit všechny hráče domácího mužstva, které tento gól nepoložil, naopak je vyhecoval k lepšímu výkonu, kde si začali vytvářet šance, které sice až po poločase proměnily, a tím zcela zaslouženě vyhráli a připsali si další tři body z domácího zápasu. Chtěl bych poděkovat oběma rozhodčím -  Jenčovskému Milošovi a pomeznímu Novotnému Petrovi LB, za velmi dobrý výkon, který podávali během celého zápasu.