Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník

1. A třída: Vsetínu zajistil body kanonýr Válek

Kanárci z Kelče (žluté dresy) remízovali s Juřinkou 2:2.

Kanárci z Kelče (žluté dresy) remízovali s Juřinkou 2:2. Autor: Pavel Hrdlička

dnes 17:00

Valašsko – Juřinka se v Kelči prezentovala velmi dobrým výkonem. Vidče spasil až kanonýr Michal Kramoliš. Dolní Bečva doma ztratila dva body. Zubří začalo dlouhou sérii domácích zápasů porážkou s Nedašovem.

1. A TŘÍDA

KELČ – JUŘINKA 2:2 (1:0)

Každý celek byl lepší jeden poločas, a tak se body zaslouženě dělily. Juřinka velmi bojovným výkonem uspokojila svého trenéra Škařupu. Domácí Kanárci šli do vedení ve 13. minutě, kdy faul Klanici na Kulicha v pokutovém území potrestal šťastně proměněnou penaltou Jaroslav Machač – 1:0. Po celý první poločas od inkasované branky měla Juřinka navrch, ale gólově se neprosadila. Kizu obstřelovali Šindelek se Škařupou. Daleko od branky nebyl ani Žilinský a ve 41. minutě po rohu vykopával střelu Šindelka z brankové čáry Minář. Otočit stavem zápasu se Juřince dokonale povedlo po obrátce mezi 49. a 52. minutou. Nejprve sice ještě Kiza vychytal Šindelka, ale poté srovnal Šindelek a dokonale obrátil vývojem zápasu Žilinský. Domácí se dostali do hry po necelé hodině hry, kdy si na centr střídajícího Aleše Škařupy nejvýše vyskočil Martin Pastrnek a srovnal na konečných 2:2. V 69. minutě trefil Šindelek tyč Kizovy branky. Kelč si sice vytvořila po zbytek zápasu velkou převahu, ale ke kýžené vítězné brance se nepropracoval.

BRANKY: 13. Jaroslav Machač, 59. Martin Pastrnek – 49. Šindelek, 52. Žilinský.

KELČ: Kiza – Novák, Pitrun (54. Aleš Škařupa), Kulich, Lukáš Machač – Hegar, Hlavica, Radim Minář, Jaroslav Machač – Martin Pastrnek (75. Herman), To­pič.

JUŘINKA: Pospěch – Vadel, Paťava, Vaněk, Klanica (59. Koleček) – Žilinský, Petr Škařupa, Varga, Hromádka – Šindelek, Šnajdr.

VIDČE – P. LHOTA 1:1 (0:0)

V průměrném zápase se zajímavé věci děly až v samotném závěru. Zápas to byl vyrovnaný, ale až do 85. minuty měl nejvážnější šanci domácí Špurek, který se řítil sám na hostujícího brankáře, ale byl vychytán. V 85. minutě to na Sahaře nevypadalo s domácími borci dobře, trefil se Ročák – 0:1. Vidče zabralo a vytvořilo si závěrečná drtivý tlak. Jednou vykopávala hostující obrana z brankové čáry. V 90. minutě se přes zeď trefil přesně z přímého kopu Michal Kramoliš a zajistil domácím cenný bod – 1:1.

BRANKY: 90. Michal Kramoliš – 85– Ročák.

VIDČE: Petružela – Špurek, Marák, Urban, Křenek – Dalibor Nerad, Pavel Drda, Vaculín, Petr Mičkal – Radek Mičkal, Kramoliš. (Střídal: Petr Nerad).

PODLESÍ – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:1 (1:1)

U týmu domácích v průběhu února na vlastní žádost skončilo trenérské trio Maňák, Michut, Košut. Za výborný podzim si zaslouží velké poděkování. Tým tak poprvé vedli před vlastními fanoušky trenéři Dočkal, Zahradníček, Zetek. Na valašskomeziříčské derby se přišla podívat pěkná návštěva 300 diváků, která již v deváté minutě viděla chybu domácího Stolaře, po které šel sám na gólmana Michuta hostující Soukup, jeho zakončení skončilo mimo branku, poté se střetl s Michutem a rozhodčí nepochopitelně odpískal pokutový kop, který proměnil Kováč – 0:1. Netrvalo však dlouho a osmělili se i domácí, když přízemní centr Košuta uklidil do sítě Dvorný – 1:1. Ve 21. minutě měl obrovskou šanci opět tento hráč, z osmi metrů ale hostujícího gólmana neprostřelil. Hosté byli v prvním poločase kombinačně lepším celkem, domácí obrana několikrát zazmatkovala, což nakonec vyústilo tentokráte už v oprávněnou penaltu. K té se postavil Soukup, ale poslal ji jen do tyče. Domácí hráči se do kombinace dostávali těžko, tak to z uctivé vzdálenosti zkusil Tydlačka, jehož bomba jen těsně minula Majerovu branku. Největší šanci hostů poté po vlastním uvolnění těsně neproměnil Michal Kundrát. Do druhého poločasu nasadil domácí trenér Pavla Blažka, což se projevilo na výkonu domácích. Nejdříve po standardní situaci chyběly milimetry Zetkovi, aby míč těsně před Majerem tečoval do sítě. V 58. minutě po rohu nastřeluje Stolař břevno, míč se nakonec dostává k Blažkovi, po jehož stříleném centru se ve skrumáži prosazuje Zetek a posílá domácí do vedení – 2:1. Podlesí bylo při chuti, což po standardní situaci demonstrovala hlavička Tydlačky do břevna a Stolařova dorážka, kterou vynikajícím zákrokem vyrazil v celém zápase výborně chytající Majer. Další šanci domácích měl agilní Tydlačka, kterého tváří v tvář Majerovi poslal kolmicí P. Blažek, s ukvapenou, ale tvrdou Tydlačkovou ranou si hostující gólman opět poradil.

BRANKY: 11. Dvorný, 58. Zetek – 9. Kováč.

PODLESÍ: Michut – Česla,Stolář, Petřvalský, Křižan – R. Blažek, Zetek, Tydlačka, Nosálek – Košut, Dvorný. (Střídali: Švec, P. Blažek, Pernický, Holčák).

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Vančura, Malina, M. Kundrát, Horáček – Gromus, Kováč, Brachánek, Švajda – Soukup, Václavík. (Střídali: Novák, T. Kundrát)

ZUBŘÍ – NEDAŠOV 0:2 (0:1)

Zubří začalo sérii výlučně domácích jarních zápasů porážkou. V prvním poločase byl nebezpečnějším celkem Nedašov, ale ze tří možností Barabáše pokořil pouze Fojtík – 0:1. Domácí se probudili k větší aktivitě po přestávce. V 60. minutě šel sám na hostujícího brankáře Jiří Raždík, ale nevyrovnal. V 70. minutě přestřelil prázdnou branku Jasoněk. V 82. minutě bylo rozhodnuto, když se domácí obránci nedohodli a nechali na holičkách Barabáše, kterého pohodlně pokořil Šuráň – 0:2.

BRANKY: 35. Fojtík, 82. Šuráň.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Frňka, Pavlica, Michal Majer (60. Jakub Vokáč) – Pavlíček, Jiří Raždík, Libor Raždík, Krupa (80. Jiří Drda) – Karel Drda (82. Petr Majer), Jasoněk.

D. BEČVA – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:1 (1:1)

Domácí začali zápas drtivým tlakem, z kterého za prvních dvacet minut vytěžili pouze jednu branku. Ve 3. minutě minul Kozákův trestný kop z pěti metrů Filka. V 7. minutě vypracoval úvodní branku pro Radka Růčku jeho parťák z útoku Josef Vojkůvka – 1:0. V 10. minutě trefil Kozák tyč a domácí tlak skončil v 15. minutě po další spálené šanci. Hosté se otřepali a v 35. minutě srovnali po rohovém kopu na bližší tyč – 1:1. Fotbal nahoru dolů pokračoval i po přestávce. Na obou stranách byly dvě možnosti, jak zápas rozhodnout. Z domácí strany si může sypat popel na hlavu Jaroslav Šena, který šel sám na brankáře, ale vítěznou branku nevstřelil.

BRANKA D. BEČVY: 7. Růčka.

D. BEČVA: Einšpígl – Petr Vojkůvka, Jurečka, Skalík, Martinát (50. Balán) – Filka, Šena, Paprskář (55. Kuběna), Kozák – Josef Vojkůvka, Růčka.

VAL. KLOBOUKY – VSETÍN 0:3 (0:1)

Hosté potvrdili roli favorita hlavně lepším výkonem ve druhém poločase. Z domácí strany hrozil v prvním poločase aktivní Naňák. Sedlák se několikrát zapotil. Ve 27. minutě našel Válek z jedné Zgarbu a jeho zakončení bylo ukázkové – 0:1. V závěru poločasu chytil Sedlák ještě možnost Trnavskému. Po přestávce favorit najel na vyšší obrátky. Vidět byli Surovec s Válkem. Hlavně posila z Kateřinic hrála velmi dobrý zápas a bylo jen otázkou času, kdy se proti domácí defenzívě prosadí. V 62. minutě se Válek prezentoval přesnou přízemní střelou – 0:2. Zápas mohl sice zdramatizovat domácí Sáblík, ale gólové poslední slovo měl v 82. minutě po akci Surovce opět Válek – 0:3.

BRANKY: 27. Zgarba, 62. a 82. Válek.

VSETÍN: Sedlák – Dulík, Kundera, Zezulka, Mucha – Surovec, Zgarba, Válek, Doležel – Fojtík, Hořelica. (Střídali: Zimek, Lukáč, Mydlář).

1. Podlesí 16 12 1 3 42:20 37
2. FK Vsetín 16 11 4 1 53:21 37
3. Podkop. Lhota 16 9 5 2 30:15 32
4. Štítná n. Vl. 16 8 3 5 35:27 27
5. Nedašov 16 7 4 5 29:24 25
6. Kelč 16 5 6 5 27:23 21