Komentáře k zápasům 9.kola I.A třídy Valašský deník 7.10.2012

9. 10. 2012

Hovězí hrálo v Kloboukách jenom půl hodiny

V utkání 1. A třídy Vidče (zelené dresy) - Hutisko Solanec se radovali z výhry 1:0 domácí fotbalisté. Autor: Deník/ Vladimír Štěpán

včera 21:21

Valašsko – Juřinka si tří bodů s druhým celkem tabulky velmi považuje. Diváka musely ze sobotního fotbalu na Sahaře bolet oči. Rezerva Valašského Meziříčí potvrdila ve Štítné oprávněnost prvního místa v tabulce.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – BRUMOV B 2:1 (1:1)

Juřinka ubojovala zlaté tři body s celkem z horní poloviny tabulky. O tu jednu branku byli domácí v zápase lepší. V 10. minutě se prosadil přesnou střelou Vavřík – 1:0. Ve 33. minutě srovnal Holba a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce se domácí parta statečně prala o výhru. Hned v 50. minutě předvedl hezký průnik Žilinský a na dorážku stál na správném místě Kocián – 2:1. Velkou obětavostí domácí výsledek do konce zápasu udrželi.

BRANKY: 10. Vavřík, 50. Kocián – 33. Holba.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Paťava, Bartoň, Martin Šindelek – Škařupa, Žilinský, Kocián, Šnajdr – Štěpán, Vavřík. (Střídali: Jiří Šindelek, Vadel, Adam Koleček).

VIDČE – HUTISKO 1:0 (0:0)

Oba týmy na jaře bojovaly o postup, na podzim se motají u dna tabulky. A derby ukázalo, proč. Mizerný fotbal, málo šancí a rozhodnutí přišlo vlastencem. Oba soupeři jako by měli problémy s očima – každá druhá přihrávka šla k soupeři. Za první poločas se urodila jedna šance – ve 44. minutě P. Drda namazal Kramolišovi, ale gólman Maléř vyrazil. Jinak střelci obou týmů dokonale větrali ochranné sítě za oběma brankami. Pološance byly dvě. Ve 22. minutě hlavičkoval po rohu Marák, brankář hostů u tyče lapil. Po půlhodině namazal Vl. Urban špatným odkopem mladému Michutovi, ten trefil jen boční síť. Ani tři střídání nezměnila obraz hry po přestávce. Trošku to vypadalo, že Hutisko to překlopí na vlastní stranu. Blaževič z trestného kopu prověřil Cába. Škopek střelou zpoza šestnáctky našel jen střed branky a náruč brankáře. Čtvrt hodiny před koncem se probrali i domácí. Vala po centru hlavičkoval jen do brankáře, Kramoliš v úniku propásl ideální čas k zakončení. V 77. minutě se zápas rozhodl klasickým valašským šmudlou. Vašut utekl po pravém křídle a jeho centr srazil stoper Petr ve skluzu před brankářem do vlastní sítě – 1:0. Hosté rezignovali a ani se nechtěli poprat o bod. V 88. minutě sice pálil v dobré šanci Blaževič, Cáb vyrazil. Klid do domácích mohl přinést v 89. minutě Vašut, ale po úniku z levého křídla pálil pravačkou – a to je holt problém – šlo to vedle.

Jaroslav Křiva: „Byl to existenční zápas o šest bodů a proto ta nervozita. Byli jsme šťastnější. Hutisko jsme prakticky k ničemu nepustili."

František Mikulenka – trenér Hutiska: „My hrajeme a soupeř se raduje z gólu. Vždycky nějakéou ušmudlanou branku dostaneme. Nemáme zkrátka štěstí."

BRANKA: 77. Vašut.

VIDČE: Cáb – Špurek, Marák, M. Drda, P. Urban (46. Vašut) –P. Drda (91. Křenek), Dobeš, Vl. Urban, Nerad, L. Vala – Kramoliš (90. Němec). HUTISKO: Maléř – Vašek (30. Škopek), Petr, Robert Křenek, Roman Křenek – Koláček, Macíček, Blaževič, Abík – D. Mikulenka, Michut (46. Fiurášek).

ŠTÍTNÁ N. VL. – VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:2 (1:1)

Domácí se chtěli na lídra vytáhnout a prvních dvacet minut ho zatlačili do defenzívy. Vyústěním byla po chybě obrany vedoucí branka. Poté hosté hru vyrovnali a ve 35. minutě vyrovnal přesnou střelou Michal Kundrát – 1:1 Ještě do poločasu mohli hosté jít dokonce do vedení, ale hrající trenér Fröhlich volil kličku místo střely a druhou svou branku nepřidal ani Michal Kundrát. První poločas ukončil rozhodčí za velmi silného deště a větru ve 43. minutě. Po přestávce rozhodla zápas 62. minuta. To již hosté hráli bez zraněného Fröhlicha, kterého zradil kotník a sval. Prosadila se čerstvá posila z Baníku Ostrava, věkem ještě dorostenec – Ondřej Drápela – 1:1. Valaši tři body ubojovali, i když velké šance se po zbytek zápasu střídaly na obou stranách. K vyrovnání nepomohlo domácím ani pětiminutové nastavení.

BRANKY: 20. Holba – 35. Michal Kundrát, 62. Ondřej Drápela.

Štítná:

Vaculík Pavel-Babulík Jindřich,Sloboda Petr,Zvoníček Josef,Šanta Daniel-Liška Jaroslav,Soja Radim,Hnaníček Tomáš,Chobvančík Vít-Vaculík Tomáš,Holba Rostislav.

Střídali:Zvonek Lukáš,Polách Radek,Vaculík František

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Petrnek – Brachánek, Škorňa, Polách, Navrátil – Vajgl, Fröhlich (50. Vaculín), Malina, Michal Kundrát – Drápela (67. Václavík), Luboš Horák (Soukup).

V. KLOBOUKY – HOVĚZÍ NEDOHRÁNO ZA STAVU 0:0

Zápas v Kloboukách trval pouze 30 minut. Již začátek byl o 15 minut posunut. Když se veškeré míče zastavovaly v kalužích a k tomu se přidal silný vítr, hlavní rozhodčí zápas ukončil. Na náhradním termínu se oba soupeři nedohodli.

D. BEČVA – ZUBŘÍ 1:2 (1:1)

Do sestavy Zubří se po dlouhém disciplinárním trestu vrátil hrající trenér Robert Jurajda a hostům to s notnou dávkou štěstí přineslo kýžené tři body. Dolní Bečva bez potrestaného Jaroslava Šeny nenašla ve svém středu střelce. Ve 12. minutě se hosté snad poprvé dostali na soupeřovu hrací polovinu a hned šli do vedení. Po hezké kombinační akci nastřeloval míč před branku Pavlíček a před číhajícím Viktorem Frňkou si míč srazil do vlastní branky Stavinoha – 0:1. Vzápětí měl možnost zvýšit Krupa. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali ve 34. minutě po individuální akci Paprskáře – 1:1. V 36. minutě vyhlavičkoval pokus Josefa Vojkůvky z prázdné branky Tichý. Ve 44. minutě posoudil hlavní rozhodčí kontakt Berky s Josefem Vojkůvkou jako penaltový. Zákrok byl na hraně pokutového území. Kopala se penalta, ale Adamec podtrhl střelecký zmar domácích a nechal vyniknout Barabáše. Po přestávce domácí bušili do hostující hradby, ale platilo nedáš – dostaneš. V 61. minutě zakroutil Robert Jurajda trestný kop tak šikovně, že před Alešem Jurajdou nezištně tečoval míč do sítě Krupa – 1:2. Další šance špatně řešili Josef Vojkůvka s Radkem Maléřem. V 80. minutě je za to mohl potrestat střídající Jasoněk, ale po uvolnění Jurajdou netrefil odkrytou branku. Hostům to v konečném výsledku nevadilo.

BRANKY: 34. Paprskář – 12. vlastní, 61. Krupa.

D. BEČVA: Aleš Jurajda – Stavinoha, Adamec, Adam Růčka, Skalík – Trna (46. Radek Růčka), Paprskář, Roman Maléř, Vladislav Šena – Josef Vojkůvka, Petr Vojkůvka (78. Filka). ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jiří Raždík, Pavlica – Pavlíček (75. Jasoněk), Robert Jurajda, Libor Raždík, Polách – Viktor Frńka (85. Blaško), Kru­pa.

VIZOVICE – PODLESÍ 1:4 (1:1)

Podlesí výborným výkonem ukončilo střeleckou fazónu Vizovic. Na vedoucí branku domácích odpověděl ve 43. minutě po přesném centru hlavou Bína – 1:1. Po přestávce se ve výborném světle ukázal Zdeněk Košut, který dvěma góly definitivně převážil misky vah na stranu svého celku. V 60. minutě se prosadil přesnou střelou z dvaceti metrů – 1:2. V 75. minutě zakončil přečíslení tří hráčů na jednoho – 1:3. Brejky do otevřené obrany Vizovic, to byla voda na mlýn Podlesí. Z jedné takové situace stanovil konečný výsledek na 1:4 v 85. minutě střídající Švec.

BRANKY: 43. Bína, 60. a 75. Košut, 85. Švec.

PODLESÍ: Nosálek – Stolař, Petřvalský, Borák, Křižan – Radim Blažek, Pavel Blažek, Zetek, Tydlačka – Bína, Košut. (Střídali: Švec, Adámek).

1. Val. Meziříčí B 9 7 1 1 28:14 22
2. Podlesí 9 6 2 1 28:14 20
3. Brumov B 9 6 1 2 22:12 19
4. SK Vizovice 9 5 1 3 33:20 16
5. Podkop. Lhota 9 5 1 3 16:10 16
6. Štítná n. Vl. 9 4 1 4 17:14 13