ABC Braník fotbal - SK Petřín Plzeň 3:6 (1:3)

9. 6. 2021

ABC Braník fotbal - SK Petřín Plzeň 3:6 (1:3) Hofman 3, Šedivý 2, Kolářík

Za hodně slunečného počasí, které spíše lákalo k vodě, jsme sehráli další utkání turnaje s týmem ABC Braník fotbal. V loňské sezóně jsme s tímto soupeřem prohráli domácí zápas, takže jim bylo co vracet. Do zápasu jsme vstoupili aktivněji my, kdy v desáté minutě trefil Fanda Gožo tyč. O pět minut později jsme se už radovali ze vstřelené branky a jednobrankového vedení, kdy Vena Kolářík výborně vypresoval rozehrávku domácích, získal míč a posunul ho na zcela volného Patrika Šedivýho, který pohotovou střelou nezaváhal. Neuběhla ani minuta a vedli jsme o dvě branky. Fanda Gožo zachytil dlouhý nákop domácích, hlavičkou ho posunul do volného prostoru, kam si naběhl Filip Hofman, který lobem  přehodil domácího gólmana, který v tu chvíli stál na penaltě.  Drtivou pětiminutovku  ukončil Vena Kolářík, který uklidil do odkryté branky centr Patrika Šedivýho, který využil své rychlosti a utekl domácím zadákům. Ve 30. minutě jsme chybovali v rozehrávce, soupeř podnikl rychlý kontr a byl z toho snižující gól na 1:3. Tímto výsledkem skončil první poločas, kdy jsme si za předvedenou hru vedení o dvě branky po zásluze zasloužili. Druhý poločas jsme začali stejně aktivně, vypracovali si nadějné šance, ale bohužel jsme se trápili v koncovce. V 62. minutě přišel trest za promarněné šance. V pokutovém území jsme při obranném rohu nepochopitelně nechali volného hráče Braníku, který hlavičkou tzv. koníčkem snížil na rozdíl jedné branky. Snižující gól domácí nabudil, vrátil je do zápasu.  V 66. minutě se ukázalo, jak je dobré mít v týmu Patrika Šedivýho. Na hranici velkého vápna se dostal k odraženému míči, ukázkově si ho pokryl tělem, otočil se s míčem "na pětníku" a tvrdou přízemní střelou k tyči překonal jen přihlížejícího braníckého gólmana. Ani tato branka však domácí nezlomila, kdy se jim v 70. minutě podařilo snížit na jednobrankový rozdíl. Definitivně se nám houževnatého soupeře podařilo zlomit v rozmezí dvou minut, kdy nejprve v 82. se v pokutovém území Braníku elegantně uvolnil Patrik Šedivý, který poté  přízemní přihrávkou na zadní tyč vybídl ke skórování Filipa Hofmana, který do odkryté branky nezaváhal. V 84. minutě jsme ukázkově sehráli rychlý brejk, kdy Tadeáš Sieber přihrávkou mezi obránce vysunul sprintujícího Filipa Hofmana, který si míč navedl ke střele a nekompromisní střelou završil svůj zápasový hattrick a stanovil skóre zápasu na konečných 3:6. V utkání jsme byli lepším týmem, protože být lepší v koncovce, rozdíl ve skóre by byl větší. Kluci zaslouží velkou pochvalu, jak v úmorném vedru odmakali  zápas.

Branky: Hofman 3, Šedivý 2, Kolářík

Asistence: Šedivý 2, Kolářík, Gožo, Sieber

Sestava: všichni (absence Domanský, Trojan, Kacerovský, Frank, Knopp)