SK Petřín Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 7:2

14. 5. 2018

SK Petřín Plzeň - SK Dynamo České Budějovice  7:2 (Frank 2, Kolářík 2, Klein, Gožo, Hofman)

V 19. ligovém kole jsme na domácí půdě přívítali hosty z jihu Čech, Dynamo České Budějovice a chtěli jim vrátit podzimní porážku. Od úvodních minut utkání se hrál líbivý fotbal s velkým nasazením, kdy hosté byli v kombinaci lepším týmem. My jsme se jim však vyrovnali nasazením, aktivní a nebojácnou hrou. Střelecký účet zápasu jsme otevřeli my zásluhou Martina Franka, který v 7. minutě ve středu hřiště vybojoval míč, uvolnil se a tvrdou ranou k tyči rozjásal naše fanoušky. Po vstřeleném gólu se hrál dál vyrovnaný mač s mírnou převahou hostů, co se týká držení míče, ale k ohrožení naší branky to nevedlo. Ve 28. minutě se však proti nám pískal pokutový kop, kdy Radek Žemlička netakticky fauloval rozběhnutého dynamáka. Nařízenou penaltu hosté proměnili a na přestávku se odcházelo za nerozhodného stavu. Druhou třetinu jsme začali stejně aktivně jako první a odměnou nám byl vstřelený gól na 2:1, jehož autorem byl Fanda Gožo, který do budějovické branky tečoval nepovedenou střelu Honzy Domanského. Tři minuty před koncem druhého dějství vystihl Vojta Klein rozehrávku hostů, namířil si to v sólovém nájezdu na brankáře dynama, udělal mu kličku a pohodlně skóroval do prázdné branky. Vedení 3:1 po dvou třetinách bylo zasloužené, protože všchni kluci předváděli výborný výkon. Do třetí třetiny jsme nastupovali s vědomím, že vedení 3:1 nás nesmí uspokojit a ba naopak musíme nastolené tempo vydržet a přidat další branku. A to jsme začali plnit celkem záhy po zahájení třetí třetiny. V 64. minutě vystihl aktivně hrající Martin Frank rozehrávku hostů, kdy brankář Dynama pod tlakem odkopával míč, ale nastřelil dotírajícího Martina Franka, od kterého se míč odrazil do budějovické svatyně a my se mohli společně s fanoušky radovat ze čtvrtého gólu. O tři minuty později bylo ještě veseleji a dočkali jsme se zároveň fotbalové krásy. Filip Hofman vybojoval ve středu hřiště míč, ze svojí levé strany si to namířil prostředkem hřiště - směr Česko-budějovická branka, kdy postupně obešel a prohnal se kolem 4 hráčů, kdy pak podél vyběhnutého brankáře učinil velkou radost všem Petřínským. Tímto gólem korunoval svůj velmi povedený výkon. V 72. minutě hosté snížili na 5:2, po rychlém brejku, jemuž předcházela zbytečná ztratá míče. Čtyřbrankové vedení jsme si na naší stranu vzali zpět v 81. minutě, kdy Honza Pleticha  vyhrál osobní souboj ve středu hřiště, poté narýsoval křížnou přihrávku  na zcela osamoceného Venu Koláříka, který nabídnuté šance s přehledem využil. Tečku za zápasem udělal v 84. minutě Vena Kolářík, kterého do sólového úniku na brankáře Dynama vyslal hlavičkou na půlce hřiště Honza Domanský. Kluci proti Dynamu České Budějovice předvedli opravdu pěkný fotbalový výkon, plný pohybu, nasazení a vůli po vítězství, za kterým si šli od prvních minut.

Branky: Frank 2, Kolářík 2, Hofman, Klein, Gožo

Asistence: Domanský 2, Pleticha