SK Motorlet Praha - SK Petřín Plzeň 3:1 (0:0)

21. 5. 2019

SK Motorlet Praha - SK Petřín Plzeň  3:1 (0:0)  Hofman

Ve 20. kole divize žáků jsme cestovali do Prahy, kde jsme se na hřišti Sokolu Dobrovíz utkali s týmem Motorletu. Z dálky vypadal povrch hřiště vábivě, ale z blízka už tomu tak nebylo. Hřiště bylo místy hodně tvrdé, nerovné a míč oba týmy hodně zlobil. Z toho pramenilo hodně chyb v rozehrávce na obou stranách, jednoduchý styl fotbalu, nákopy, sprinterské souboje a hodněkrát míč v autu. První poločas moc krásy z obou stran nepřinesl, takže poločasový nerozhodný  stav 0:0 byl spravedlivý.  Přítomné hostující fans možná víc, než předvedený fotbal zaujaly přístávající letadla, které v nízké letové výšce létaly nad hřištěm směr  Ruzyně. O poločasové přestávce jsme udělali dvě změny v sestavě, kdy Tadeáše Siebera vystřídal Martin Olach a Martina Franka nahradil Matyáš Kobes. Do druhého poločasu jsme vstoupili hodně dobře, kdy v jeho první minutě Kuba Hönig průnikovou přihrávkou oslovil rozběhnutého Filipa Hofmana, který se uvolnil od svého strážce a podél brankáře otevřel skóre. Vedení nám ale dlouho nevydrželo, kdy jsme ve 39. minutě nedokázali ubránit rohový kop, kdy míč smolně propadl do míst na penaltu, kde si ho našel domácí borec a tečovanou sřelou k tyči vyrovnal. Vyrovnávací branka domácí posadila na koně, začali nás chvílemi přehrávat, kdy jsme se nedokázali vyrovnat s jejich zdravou agresivitou, pohybem a hladem po vítězství. Byli jsme to ale my, kdo si mohl vedení vzít zpět, kdy Kuba Hönig v hodně slibné šanci střílel pouze do náruče připraveného brankáře Motorletu. Ve 47. minutě jsme zbytečně ztratili míč uprostřed hřiště, domácí se dostali jednodouchou dlouhou přihrávkou do brejku po naší pravé straně, kdy se následný centr do pokutového území otřel o ruku Radka Žemličky a pískala se penalta. Byla? Nebyla? Rozhodčí jí písknul, tak byla. K té se postavil domácí útočník a s přehledem jí proměnil. 2:1. Krátce po obdržené brance ve 49. minutě jsme střídali podruhé, kdy Oldu Šimla nahradil Dan Křemenák. I nadále se nehrál moc hezký fotbal, styl hry byl stejný jako v prvním poločase, prostě co trávník dovolil. V 57. minutě jsme střídali naposledy, kdy Adama Hrdličku vystřídal Fanda Gožo. Cílem bylo vysunout hru na dva hroty a vzadu hrát na tři obránce. Kýženou efektivitu to však nepřineslo, chyběla nám kvalita v předfinální fázi a vytvoření si golové šance. Na druhé straně nás dvěma výbornými zákroky podržel Ondra Petr a zachoval nám naději na bodový zisk z utkání. V 65. minutě jsme střídali naposledy, kdy Filipa Hofmana nahradil Matěj Novák. Dvě minutě před koncem domácí podnikli do naší otevřené obrany rychlý brejk, kdy následný solový nájezd útočníka Motorletu skončil třetí brankou domácích, která uzavřela střelecký účet zápasu. Utkání vyhrál tým, který měl větší hlad, touhu po vítězství.

Branky: Hofman

Asistence: Hönig