FC Písek - SK Petřín Plzeň 2:5 (0:3)

23. 6. 2021

FC Písek - SK Petřín Plzeň 2:5 (0:3) Trojan 2, Kolářík, Šedivý, Frank

V posledním utkání hořovického turnaje jsme změřili síly s Pískem, kam jsme jeli zlomit černou sérii vzájemných zápasů, prodloužit vítěznou vlnu a vyhrát zmíněný turnaj. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale kluci se vzájemně nahecovali a v prvním poločase předvedli parádní výkon. Hned od první minuty se hrál z obou stran svižný fotbal ve velkém nasazení, kdy bylo v očích kluků vidět, že dnes Písečany porazí.  Odměnou za předvedený, obětavý výkon nám bylo poločasové vedení 0:3, kdy se o branky postarali dvakrát Lukáš Trojan a jednou se trefil Vena Kolářík. Poločasové vedení mohlo být ale větší, neboť opět se nám nedařilo v koncovce. To byla asi tak jediná kaňka na našem výkonu. Tutovky v podání Patrika Šedivého, Davida Hrdiny, Filipa Hofmana byly opravdu ložené a přítomní diváci kroutili nevěřícně hlavou, co všechno lze zahodit. Kdyby jsme po poločase vedli "0:8", nikdo by se nemohl divit a bylo by to zcela po zásluze. Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji a nám se nepodařilo zachytit jimi nastolené tempo. Během prvních deseti minut se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky a na drama bylo zaděláno, i když průbeh prvního poločasu tomu nenasvědčoval. Domácí zlepšili svůj pohyb a my jsme se nemohli dostat do zápasu. Jenže v 59. minutě se do pokutového území domácích vřítil Martin Frank, byl faulován a pískala se penalta. K té se postavil faulovaný hráč a střelou o tyč, tzv. angličanem nás poslal do dvoubrankového vedení a otupil tím zlepšený výkon domácích. My jsme se uklidnili, vyrovnali hru a začali se přibližovat výkonu z prvního poločasu. Opět jsme si vypracovali nadějné příležitosti, ale koncovka byla místy žalostná. Tečku za zápasem udělal v 82. minutě Parik Šedivý, který si našel v pokutovém území domácích centrovaný míč a hlavou stanovil konečné skóre na 2:5. Utkání jsme jak výsledkově tak i herně, kromě cca patnácti minut ve druhém poločase zvládli na jedničku. Můžeme si tedy říct: "mise Písek splněna". Zlomili jsme nepříznivou vzájemnou bilanci s ambiciozním domácím týmem, protáhli vítěznou vlnu a zvítězili v hořovickém turnaji bez ztráty jediného bodu.

Závěrem lze napsat jen to, jak velká škoda je, že letošní soutěž Česká divize dorostu U17 nebyla dohrána, protože tenhle tým měl na celkové vítězství ! Ale stalo se. Fotbalový život jde dál a my se musíme důkladně připravit na novou sezónu, ve které budeme hájit barvy Petřína v soutěži Česká liga dorostu U17. Hned v prvním zápase změříme síly se Slávii Praha, a to je výzva do další práce, tréninku jako hrom. Takže všem přejeme hezkou dovolenou, hodně sluníčka jako v posledních dvou zápasech (Braník, Písek), zrelaxujte, naberte nové síly a brzy naviděnou.

Branky: Trojan 2, Kolářík, Šedivý, Frank

Asistence: bude doplněno

Sestava: všichni (absence Domanský, Gožo, Žemlička, Vitoň, Vytisk)