SK Petřín Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 6:2 (2:1)

18. 3. 2019

SK Petřín Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary  6:2 (2:1)  Frank 2, Šiml, Kacerovský, Kolářík, Hofman

Poslední přípravný zápas, generálka na jarní boje v žákovské divizi žáků, po dlouhé době slunečné počasí, silný soupeř z Karlových Varů, skvělý fans, co víc si přát. Podle toho se také odvíjel první poločas utkání. Z obou stran se hrál očima diváků pohledný, rychlý a důrazný fotbal se šancemi na obou stranách. První branky jsme se ale dočkali my, a to už v 7. minutě. Dlouhý míč z naší hloubi pole měl již téměř pod kontrolou varský stoper, ale Olda Šiml svým důrazem na něho tak dlouho dotíral až ho přetlačil, míč vypíchl a v tváří v tvář se soupeřovo brankářem nezaváhal a rozveselil poprvé početnou ekipu našich fans. Na 2:0 jsme zvýšili v 18. minutě, kdy Marťas Olach uvolnil přihrávkou, která měla oči, na hranici pokutového území svého jmenovce Martina Franka, který se rychlou zpětnou kličkou zbavil svého strážce a přízemní střelou zakončil. Soupeř z Karlových Varů se gólové radosti dočkal až v poslední minutě prvního dějství, kdy využil rychlý brejk, po naší hloupé ztrátě míče ve středu pole. Na poločasovou přestávku se tedy odcházelo za stavu 2:1, kdy tento stav odpovídal ději a dosavadnímu průběhu. Ve druhém poločase jsme chtěli nastolené tempo udržet, Vary přetlačit a pokud možno skóre zápasu navýšit na větší brankový rozdíl. To se nám v první 15ti minutovce moc nedařilo, kluci z města lázní drželi krok. Postupem času ale začali vadnout a na hřišti se to začalo ihned projevovat. V 58. minutě prodloužil hlavou vysoký míč Matěj Novák do běhu na Sama Kacerovského, který svým dlouhým a rychlým krokem utekl všem zadákům soupeře a podél vyběhnutého brankáře zavěsil a vstřelil svůj první gól za Petřín. Za dvě minuty to už bylo o tři branky, kdy Sam Kacerovský uvolnil průnikovou přihrávkou na pravé straně Marťase Olacha, který z druhého doteku poslal míč před branku, kam si naběhl Martin Frank, který nabídky využil a chladnokrevně zakončil. V 67. minutě to už bylo o čtyři branky a autorem gólu byl Vena Kolářík, který pohotovou střelou, po zklepnutí míče Samem Kacerovským  vymetl pravou šibenici varské svatyně. To už jsme soupeře přehrávali a na hřišti dominovali. Po zásluze jsme byli za svůj výkon odměněni šestým gólem a opět to byla hezká fotbalová akce. Marťas Olach ustál na pravé straně souboj v obklíčení třech protivníků, míč posunul na aktivního Martina Franka, který rychlou přihrávkou do levé strany vysunul Filipa Hofmana, který křížnou střelou na zadní tyč udělal razítko za naším sřeleckým účtem. V nastaveném čase Karlovy Vary snížili na konečných 6:2, po pěkné dalekonosné střele.

Závěrem lze napsat jen to, že jsme předvedli kvalitní výkon, korunovaný šesti pohlednými góly, ale vždy je co zlepšovat a sezóna teprve začíná. Další pozitivum je, že se nám téměř podařila vyprázdnit marodka a že se po dlouhé době na hřiště vrátil Honza Pleticha.  Pořád nám ale kvůli dlouhodobé nemoci chybí Kuba Hönig, kterému tímto přejeme brzké uzdravení, rychlý návrat na zelený pažit (umělý či přírodní).

Branky: Frank 2, Šiml, Kacerovský, Kolářík, Hofman

Asistence: Olach 2, Frank, Novák, Kacerovský