FK Junior Strakonice - SK Petřín Plzeň 0:7 (0:4)

8. 9. 2020

FK Junior Strakonice - SK Petřín Plzeň 0:7 (0:4)  Šedivý 2, Hönig 2, Salák 2, Gožo

Ve třetí kole soutěže jsme se podruhé za sebou utkali s týmem z jihu Čech, konkrétně Juniorem Strakonice. Předzápasové postavení v tabulce a výsledky z přechozích kol nás pasovali do role mírného favorita. Od úvodních minut jsme tyto prognózy naplňovali, domácí přehrávali, ale chyběla tomu větší kvalita v kombinaci a zakončení. Když už se nám podařilo míč dostat za brankovou čáru domácí branky, gól nám nebyl uznána pro "ofsajd". Tomu předcházela rychá akce po naší levé straně, kdy se po sérii přihrávek dostal do solového nájezdu Filip Hofman, který místo zakončení volil přihrávku na volného Patrika Šedivého, který však stál v postavení mimo hru, tudíž byla branka rozhodčím zcela správně neuznána. Gólové radosti jsme se dočkali až v 19. minutě, kdy dobrým presingem celého týmu vybojoval míč David Hrdina, přihrávkou našel volného Patrika Šedivého, který nás poslal do vedení. Vstřelené branka nás uklidnila, domácí jsme ještě víc zatlačili a na hřišti dominovali. Ve 24. minutě to už mohlo být o dvě branky, ale pohlednou rychlou akci po ose Kacerovský - Hofman - Šedivý posledně jmenovaný zakončil pouze do břevna. Ve 31. minutě jsme se ale už dočkali. K přímému volnému kopu, téměř z poloviny hřiště se postavil Kuba Hönig a k překvapení všech diváků i domácího brankáře, skončil míč v pravé šibenici strakonické svatyně. V této části zápasu jsme byli jasně lepší, měli územní převahu a domácí téměř do  ničeho nepustili. Jen díky naší špatné kombinanční hře, zbrklosti v rozehrávce a laciným ztrátám domácí odolávali. Ve 39. minutě Honza Pleticha přesným pasem za obranu nastartoval Radka Žemličku, který si míč šikovně prohodil do pokutového území, kde byl domácími zadáky zastaven nedovoleným zákrokem a pískala se penalta. K té se postavil náš tradiční exekutor Kuba Hönig a tvrdou střelou k tyči nezaváhal 0:3. Tečku za prvním poločasem a na poločasových 0:4 upravil Lukáš Salák, který zužitkoval přený centr aktivního Radka Žemličky, kterému předcházela učebnicová akce v plné rychlosti po ose Salák - Hofman - Žemlička - Salák. První poločas jsme tedy zaslouženě vyhráli čtyřbrankovým rozdílem a jenom díky naší kostrbaté kombinanční hře, zbrklosti na míči a laciným ztrátám při předfinálních přihrávkách rozdíl nebyl větší, a že na to bylo.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že zlepšíme kombinanční hru, budeme nadále pokračovat v nátlakové aktivní hře a že druhý poločas za žádnou cenu nesmíme podcenit a spokojit se s poločasovým výsledkem. Dění na hřišti ale vypadlo prvních deset minut jinak než jsme chtěli. Hráli jsme bez nápadu na náhodu, ve středu hřiště  jsme ztráceli jednoduché míče. Naší liknavost domácí gólově nevyužili, ale několikrát nás nebezpečně provětrali. V 61. minutě jsme střídali porpvé, kdy Filipa Hofmana nahradil Tadeš Siebera a Lukáše Trojana vystřídal Matěj Novák. Z letargie - pasivity nás vysvobodil až v 65.minutě Patrik Šedivý, kterému namazal na hranici velkého vápna chytrou přihrávkou Lukáš Salák, kdy se prvně jmenovaný zbavil dvou protihráčů a křížnou tvrdou střelou k tyči rozvlinil síť strakonické branky po páté. Vstřelený gól nás probral a hned to začalo být na hřišti vidět. Domácí jsme opět zatlačili, jak tomu bylo v prvním dějství a na hřišti opět začali dominovat. V 70. minutě si do pokutového území domácích drze prostrčil míč Lukáš Salák, domácím nezbývalo nic jiného než ho faulovat a pískala se druhá penalta. K té se nečekaně nepostavil Kuba Hönig, který se zachoval týmově, kdy odmítl možnost vstřelit hattrick a exekuci pokutového kopu přenechal druhému určenému hráči na penalty Honzovi Pletichovi. Ten však pokutový kop nepoměnil a stav utkání se neměnil. V 71. minutě vystřídal Patrika Šedivýho nabuzený Fanda Gožo, který od ůvodních vteřin na hřišti dal o sobě vedět tvrdými, ale čistýmu souboji s domácími zadáky. Svým důrazem se v 75. minutě dostal ke střele z hranice velkého vápna, kdy jeho křížný projektil skončil na tyči strakonické svatyně. O dvě minuty později jsme si ale přeci jenom mohli zakřičet góól. K míči se před pokutovým územím dostal po dobrém napadání Lukáš Salák, elegatně se zbavil domácího hráče a přesnou střelou k tyči zavěsil 0:6. Definitivní tečku za utkáním udělal aktivní Fanda Gožo, který si naběhl v pokutovém území Junioru na zpětnou přihrávku výborného Radka Žemličky a technickou střelou uzavřel gólový účet na 0:7. Ze Strakonic si zcela po zásluze vezeme tři body, i když předvedená hra, obzvlášť prvních 10 - 15 minut ve druhém poločase měla své nedostatky. V průběžné tabulce soutěže jsme se vyhoupli na druhé místo o horší skóre za SKP České Budějovice. Příští týden nás čeká městské derby, kdy na domácím trávníku přivítáme Senco Doubravka a bylo by dobré získat tři body a  protáhnout vítěznou sérii na čtyři zápasy.

Branky: Šedivý 2, Hönig 2, Salák 2, Gožo

Asistence: Žemlička 2, Hofman, Salák,