SK Petřín Plzeň - SK Kladno 2:2 (1:0)

1. 9. 2021

SK Petřín Plzeň - SK Kladno 2:2 (1:0) Šedivý, vlastní

Do utkání s Kladnem jsme nastoupili jako lídr soutěže. Úvod zápasu tomu odpovídal, kdy jsme si vypracovali během pár minut několik gólových příležitostí. Už v první minutě se ve dvou ocitl Filip Hofman, ale bohužel tentokrát do černého nezamířil. Gólovku zazdil i Patrik Šedivý, který svůj sólový nájezd nenasměroval mezi tři tyče kladenské branky. Hosté kupili v obraně jednu chybu za druhou a byla jen otázka času, kdy se gólově prosadíme.  V 5. minutě Patrik Šedivý svým aktivním napadáním přinutil kladenského obránce k malé domů, která byla opravdu malá, Patrik Šedivý se zmocnil míče a tváří v tvář s hostujícím brankářem tentokrát nezaváhal. Po vstřelené brance jsme pokračovali v nátlakové hře, ale Kladeňáci začali hru postupně vyrovnávat a ke konci prvního poločasu už byli lepším týmem. Nám se nedařila kombinační hra, zbytečně jsme se zbavovali míčů a tím se dostávali pod tlak Kladna.  Jen díky ofsajdovému postavení hostujícího hráče, po které nebyla Kladnu uznána vyrovnávací branka,  jsme do poločasové přestávky udrželi těsné vedení 1:0. V prvním poločase jsme museli střídat už ve 27. minutě, kdy zraněného Radka Žemličku, musel střídat Olda Šiml. O poločasové přestávce jsme střídali po druhé, kdy Šimona Knoppa nahradil Lukáš Trojan. Do druhého dějství jsme chtěli vstoupit aktivněji, ale to se nám nepodařilo. Hosté začali lépe a ve 47. minutě vyrovnali. Ke střele zpoza velkého vápna se dostal neobsazený kladenský hráč, kdy za přispění nešťastné teče Honzy Pletichy překonal do protipohybu bezmocného Jardu Vytiska. Hosté neustávali ve své aktivitě, ale postupem času se  nám přeci jenom podařilo hru vyrovnat. V 60. minutě se na hřiště podíval Honza Domanský, který nahradil Lukáše Saláka, který měl zdravotní problémy po jednom z tvrdých soubojů. Po vystřídání dal hlavní arbitr pokyn k zahájení hry (hození autu), i když si pomezní ještě zapisoval střídání a střídající Honza Domanský se nestačil přesunout do svého prostoru, čehož hosté využili, rychle přenesli hru na volného hráče, který si s nabídnutou šancí poradil a poslal Kladno do vedení (1:2). Obdržený gól jakoby nás probral a opět jsme začali hosty pořádně zlobit. V 69. minutě Véna Vitoň nahradil Matěje Nováka, přeskupili jsme rozestavení a to hned přineslo kýžený efekt. Opět jsme ale měli problém ve finální fázi a naše útočné pokusy většinou končily u zadáků Kladna. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v 76. minutě. Přímý kop zahraný Flipem Hofmanem skončil na tyči, od které se míč odrazil před branku, kde jeden z obránců hostů ve snaze ho odkopnout, míč napálil přímo pod víko vlastní branky. Poslední větší vzruch přinesla 90. minuta. K odraženému míči se po naší rozehrané standartní situaci dostal Lukáš Trojan, posunul si míč do pokutového území, kde byl následně  faulován (existuje obrazový záznam), ale k údivu všech zůstala píšťalka rozhodčího němá. I pohled trenérů hostů byl zcela výmluvný. Na hřišti je ale pánem muž v černém, který si když chce zdůvodní i nezdůvodnitelné. S Kladnem jsme si tedy rozdělili ligové body rovným dílem, a je třeba napsat, že to byla vzhledem k vývoji utkání spravedlivá remíza.

Branky: Šedivý, vlastní

Asistence:  bez asistence