*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1996-1997 Zlín - Slavia Praha 4:2

Obě mužstva trápí velká marodka, a tak trenéři na obou stranách museli improvizovat v sestavách. V domácí brance se místo maroda Kameše objevil poprvé od úvodních minut junior Hamrla. Po zahřívacím úvodu spálil první šanci Zlína ve 3. minutě Bruk, ovšem slavisté nezůstali pozadu a odpověděli střelou Doležala, kterou pozorný Hamrla zlikvidoval. Obrátky nabral hokej až po dvojím vyloučení Slavie, která poskytla beranům čtyřminutovou výhodu početní převahy, V ní nejprve Leška nebezpečně vystřelil od modré čáry, ale Mařákova teč cestu do sítě nenašla, stejně jako Meluzínova střela z vyložené pozice.

Až "krasobruslařské" sólo Tesaříka ve 14. min na konci druhé přesilovky dokázal Zima usměrnit do odkryté Pejcharovy klece. Vzápětí odešel na trestnou lavici Tesařík a Slavia přesně po minutě vyrovnala, když Doležal našel najíždějícího obránce Látala, který zasunul puk za Hamrlova záda.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky odešel na trestnou lavici Kadlec, ale stav na ukazateli se nezměnil. Obě mužstva produkovala průměrný hokej, který se plně odehrával v dušičkovém tempu. Ve 33. minutě promáchli ve slibných pozicích před Pejcharem Zima a Janků, vzápětí spálil šanci Tesařík. Berani byli více aktivnější, ale střelecká muška byla zjevně vychýlená. Zákonitě přišel trest z hole Hlinky, který dostal hosty poprvé do vedení. Ještě před druhou sirénou mohl Zlín vyrovnat, ale střela Janků mířila do Pejcharových betonů. V závěru mohla Slavia zvýšit vedení, ale ve 45. minutě se netrefili do zcela odkryté zlínské branky Slížek a Bednář. Domácí zmobilizovali síly, po střele Zimy srovnali stav a vzápětí Meluzín dostal Zlín opět do vedení. V dramatickém závěru se pokusili slávisté o power - play, nicméně výhru domácích barev pečetil střelou do prázdné branky po slavistické chybě v rozehrávce Mařák.

Hlasy trenérů

Horst Valášek (Zlín): „Museli jsme se vyrovnat s oslabením hráčského kádru. Destruktivní hra Slavie nám dělala dlouho problémy. Předvedli jsme dobrý hokej, i když řada šancí zůstala neproměněna. V závěru jsme se museli hodně snažit, abychom vývoj zápasu obrátili v náš prospěch.“

Marek Sýkora (Slavia): „Venku jsme ještě nevyhráli, i když dnes jsme měli k tomu hodně blízko. Rozhodla trestuhodnost Slížka, který nedokázal proměnit super vyloženou šanci. Závěr jsme již nezvládli. Junioři ještě nedokáží nahradit naše opory v čele s Růžičkou a Ujčíkem, kteří jsou pro zranění stále mimo hru.“

17. kolo 1. listopadu 1996 AC ZPS Zlín - HC Slavia Praha 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Zima (Tesařík) - 1:0, 17. Látal (Doležal) - 1:1, 36. Hlinka (Hořava, Kupka) - 1:2, 52. Zima (Tesařík) - 2:2, 54. Meluzín (Medřik) - 3:2, 60. Mařák (Bruk) - 4:2. Vyloučení 2:5, využití 1:1. Rozhodovali T. Svoboda - Hauser, Charvát, sledovalo 5 315 diváků.

Zlín: Hamrla - Kowalczyk, Krajíček, Medřík, Tesařík, Kuchyňa, Podrezov - Mařák, Polcar, Leška (45. min Mokrejš) - Janků, Zima, Meluzín - Bruk, Cajánek, Němčický. Trenéři Valášek, Vodák.

Slavia Praha: Pejchar - Kostka, Látal, Kadlec, Jakovenko, Hořava, Maškarinec - Míka, Kucharčík, Doležal - Heš, Hlinka, Kupka - Bednář, Slížek, Matějovský. Trenéři Sýkora a Kalous.