*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

6. zápas kvalifikace 1975-1976 Zvolen - Gottwaldov 4:1

Praha rozhodne! Vzhůru na Prahu! Až sedmé utkání hokejové kvalifikace o postup do I. ligy rozhodne o tom, kdo bude v příští sezoně hrát mezi naší elitou. Rozhodující bitvu sehrají obě mužstva ve čtvrtek na stadionu Slavie v Edenu. Rozhodla o tom porážka v šestém zápase série 1:4 na ledě Zvolenu.

K předposlednímu utkání série přijeli Gottwaldovští bez nemocných Herčka a Pavlíčka a chyběl i reprezentant Venera a také trenér Stuchlík, jenž onemocněl v týdnu chřipkou a utkání vedl jeho asistent Valášek. Ševci tak nastoupili pouze se čtyřmi obránci a ve velmi improvizované sestavě. Před bouřlivým zvolenským publikem nepodalo hostující mužstvo výkon, který by rozhodl závěr kvalifikace.

Začátek zápasu patřil sice už tradičně Gottwaldovu, jenž se ujal krásným gólem Michalovského vedení. To bylo ovšem jen nakrátko, protože hned z prvního brejku domácí vyrovnali Chudobou a převzali iniciativu a dokonce strhli vedení na svou stranu Tomancem. Hokejovější byl sice Gottwaldov, ale střelecká nemohoucnost zabránila lepšímu výsledku.

Úvod prostřední části přinesl hostům trojí vyloučení, což byla voda na mlýn Zvolenu. Důrazně hrající tým domácích byl v těchto chvílích mnohem aktivnější a udával tempo hry. Teprve v závěru třetiny se Gottwaldov vzpamatoval, vyrovnal hru, střelecky však vyšel zcela naprázdno.

Rozhodnutí padlo nečekaně brzy. V prvních vteřinách třetí třetiny Zvolen přidal Diettrich třetí a v poslední minutě utkání i čtvrtý gól Trávníka při gottwaldovské power-play.

Domácí hráli poprvé kompletní s Gregorem i zraněným Diettrichem. Soupeře předčili herní tvrdostí, rychlostí i důrazem před brankou. V dresu Gottwaldova byl ošetřován brankář Králík, jenž si zranil koleno, když do něj soupeř vrazil po jednom z úniků. Nuceně musel vystřídat, jeho místo zaujal náhradník Tomek, následně se ale Králík vrátil zpět do hry. Se zraněním nastoupil i Čech, pochvalu za nezměrnou snahu a obětavost zaslouží obránce Jenáček.

Rozhodnutí padne 1. dubna a stadionu Slavie v pražském Edenu, kam Zvolen vypravuje vlakový zájezd a má snahu vytvořit domácí prostředí. Snad se gottwaldovští fanoušci nenechají zahanbit a přijedou rovněž v hojném počtu.

6. kvalifikace 28. března 1976 Lokomotiv Bučina Zvolen - TJ Gottwaldov 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 7. Michalovský – 8. Chudoba, 14. Tomanec, 41. Dietrich, 60. Trávník. Rozhodčí: Filip, Baštuga, Marko. Vyloučení: 4:4 navíc Maršík (na 5 minut). Využití: 1:0. Diváků: 7000.