*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1996-1997 Zlín - Kladno 0:3

Těm, které ještě porážky Zlína nevyhnaly z hlediště, předvedli domácí další průměrné představení. Třetí porážku v řadě uštědřilo Zlínu, který si především v první třetině počínal až groteskně, Kladno - tým prošpikovaný sedmi juniory. Dílo zkázy zahájil v 9. minutě kladenský Kruliš teprve druhou ránou na gólmana Kameše. Domácí se sice v polovině první části na chvíli zmátořili, jenže o korekci se připravili záhy po rozehrání půlminutové přesilovky pět na tři faulem Polcara. Jeho nečisté držení hole Kladno trestalo další gólovou ránou. Domácí kouč Valášek nasadil po přestávce do hry čtyři formace, jenže rychlé tempo zlínskému týmu bylo spíš v koncovce na obtíž. Z metru mohli skóre pohodlně otočit Němčický a dvakrát Okál, ale tyče minuli. V závěru domácí propásli další výhodu přesilovky, takže kladenský brankář Hnilička udržel čisté konto. Naopak Kameš tři minuty před koncem inkasoval po akci, které podle domácí střídačky předcházelo postavení mimo hru.

26. kolo 3. prosince 1996 ZPS Zlín - HC Poldi Kladno 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 8. Kruliš, 17. Zajíc, 58. Burger. Rozhodčí: Rejthar. Vyloučení: 5:4, bez využití. Diváků: 4275.

Zlín: Kameš - Kowalczyk, Rajnoha, Medřík, Tesařík, Kuchyňa, Krajíček - Mařák, Polcar, Leška (21. Mokrejš) - Janků; Zima, Sedlák - Okál, Čajdnek, Němčický. Od 21. Bruk, Špaňhel, Leška.