13. kolo: Sokol Pátek - Baník Buškovice 1:4 (0:2)

article preview

Sestava: Šmída Ondřej - Loužecký Jakub (Kasman Pavel), Uldrich Miroslav (C), Uldrich Dominik, Bela Lukáš - Trávníček Miroslav (Filipovič Josef), Troch Vít, Koucký Ondřej, Kotrc Václav - Malý Oldřich (Konstantinovič Karel), Umlauf Jakub

Branky: 18., 54. Troch Vít, 35., 50. Umlauf Jakub

Mimořádně důležité utkání zvládli lépe hráči z Buškovic. V zápase o průběžné první místo se potkal v soutěži dosud neporažený Sokol Pátek a na jaře zatím stoprocentní Baník Buškovice. Na velmi těžkém terénu v Pátku začali buškovičtí koncentrovanou hrou dobývat obranu Pátku a od začátku bylo patrné, že jsou lepším týmem. Nejprve hned v úvodu domácí pomezní rozhodčí vstoupil svým rozhodnutím do utkání - to když po střele Umlaufa, která skončila za zády domácícho brankáře, zvedl praporek na znamení ofsajdu a branka tedy neplatila. Naštěstí pro hráče Baníku uklidňující branka přišla nedlouho poté. V 18. minutě Troch vystřelil za velkým vápnem a střela k tyči skončila za bezmocným brankářem. Ve 35.minutě si spravil střeleckou chuť i Umlauf, který překonal brankáře podruhé. Ve druhém poločase oba zmiňovaní hráči vstřelili po další brance a o vítězi utkání nebylo pochyb. V 50. minutě využil Umlauf zmatků ve vápně Pátku a ranou pod břevno zvýšil na 3:0. O čtyři minuty později další povedenou střelou zpoza velkého vápna překonal znovu brankáře domácích i Troch. Drobnou kaňkou v utkání pro Baník byla 74. minuta, kdy nejprve rozhodčí rukou naznačoval domácímu utočníkovi, aby se rychle zvedl, že mu nafilmovaný pád nepískne. Jenže rázem své rozhodnutí otočil a ukázal na značku pokutového kopu. Domácí proměněnou penaltou ukončili 456 minut dlouhou sérii brankáře Šmídy bez obdržené branky. Ale podstatný je zisk důležitých 3 bodů a ty právem putují do Buškovic.