Rod Krajíců
1. Krajíc, mlynář pod Sepekovem, n. cca 1550, uveden v urbáři panství Milevska 1571
2. Ondřej Krajíc, n. cca 1578, z. 29.12.1676 Milevsko, majitel Krajícovského domu v Milevsku
1. oo N.N.
a. Jiří, n. 1599/1600, z. po roce 1655
2. oo Milevsko 3.7.1641, Anna, n. cca 1605, z. 14.6.1685 Milevsko
b. Eva Marianna, n. 1642 Milevsko
3. Jiří Krajíc, n. 1599/1600, z. po roce 1655
a. Jiřík, n. cca 1622
oo Anna
a. Dorota, n. 19.8.1646 Milevsko
b. Václav, n. před rokem 1629
4. Václav Krajíc, n. před rokem 1629 Milevsko, měšťan a majitel domu v Milevsku
oo Milevsko 13.4.1655, Markéta vdova Nerudová
a. Adam, n. 24.12.1655 Milevsko
b. Alžběta, n. 10.7.1658 Milevsko
c. Dorota, n. 20.1.1660 Milevsko
d. Jiřík, n. 25.2.1663 Milevsko
5. Jiřík Kajíc, n. 25.2.1663 Milevsko, uváděn jako „pastor subulcus“ pasáček sviní v Něžovicích
oo Milevsko 10.11.1682, Judyta Gregrová, n. cca 1663, ot. Tomáš Gregr
a. Anna, n. 2.7.1683 Něžovice
oo 30.4.1714 Milevsko, Vojtěch Křiželda
b. Martin, n. 1.10.1684 Něžovice
c. Matěj, n. 22.2.1687 Něžovice, mlynář na Hánovském mlýnu později snad na
Krajícovském v Sepekově
oo 20.8.1713 Jistebnice, Dorota Mojžíšová
d. Jiřík, n. 16. 4.1690 Něžovice
e. Jan Baptista, n. 27. 5.1691 Něžovice, z. 28.4.1741 Rejkovice
f. Marie Magdalena, n. 28.8.1693 Něžovice
g. Vojtěch, n. 8.4.1696 Březí, z. 13.10.1697 Týnice
6. Jan Baptista Krajíc, n. 27. 5.1691 Něžovice, z. 28.4.1741 Rejkovice,
mlynář na Hanovském mlýnu
oo Milevsko 28.5.1714, Alžběta Tesková, n. cca 1696, z. 9.2.1752 panský dvůr Lhota u Klučova
a. Veronika, n. 16.12.1714 u Tovaryšského rybníka
b. Kryštof Jakub, n. 19.7.1718 pod Sepekovem, z. 31.12.1755 Lipník, kramář v Lipníku
oo Marianna
a) Matyáš, n. 6.10.1755 Lipník
c. Jan Baptista, n. 24.5.1722 Sepekov, z. 17.5.1790 Štěměchy č.p.9
d. Vavřinec (Lorenc), n. 3.8.1724 Sepekov
oo 3.11.1750 Klučov, Anna Koroptvičková, ot. Václav
a) Martin, n. 6.11.1751 Klučov
oo Marianna
I. Jan, n. 20.6.1777 Myslibořice, z. 17.12.1782 Myslibořice
II. František, n. 1779, panský revírní myslivec v Myslibořicích
oo Marianna Jelínková
I./ Anna, n. 23.7.1809 Myslibořice č.p.53
III. Františka, n. 1783
oo 1 Myslibořice 9.8.1810, Tomáš Biller, krejčovský mistr v Ratkovicích
IV. Jan, n. 20.6.1807 Klučov č.p.9
b) Veronika, n. 28.2.1754 Myslibořice
e. Marianna, n. 19.3.1727 Podboří
a) Jakub, n. 1753, z. 28.3.1759 Lipník
b) Matěj, n. 1755, z. 8.4.1759 Lipník
f. František de Paula, n. 31.3.1729 mlýn pod Sepekovem
7. Jan Baptista Kreuz, n. 24.5.1722 Sepekov, z. 17.5.1790 Štěměchy č.p.9, roku 1753 uváděn jako kramář, mezi lety 1757-1764 šafář ve Lhoteckém dvoře
v Klučově čp.24, mezi lety 1764-68 šafář v Radkovicích u Hrotovic a po roce 1768 šafář ve dvoře v Myslibořicích u hrabat Chotků, po roce 1773 šafář na štěměchovském dvoře čp.1, po roce 1774 šafář na gruntu v Dašově u Štěměch čp.33 kde byla palírna, po roce 1778 kramář ve Veverce (Valfdorfce)
u Rokytnice nad Rokytkou, sloužil pro hrabata Ostašovské z Ostašova, Rudolfa hraběte Chotka a hrabata z Taaffe, dle kronioky hanovského mlýna, (citace: „dávní nájemci hánovského mlýna špatně hospodařili. Vrchnosti špatně platili a kde co mohli, z lesů odvezli. Konečně se z mlýna v noci tajně vystěhovali a mlýn nechali prázdný“), toto se stalo roku 1750.
1. oo Myslibořice 9.5.1752, Kateřina Treterová, n. 1732, z. 19.4.1772 Štěměchy č.p.1, ot. Václav m. Marianna
a. Jan, n. 25.4.1753 panský dvůr Lhota u Klučova č.p.24
b. Kateřina, n. 23.10.1754 Klučov
2. oo Petrovice 14.11.1773, Jakub Hrad, šafář v Petrovicích
c. Matouš, n. 27.1.1757 panský dvůr Lhota u Klučova č.p.24 (dvojče Josefa)
d. Josef, n. 27.1.1757 panský dvůr Lhota u Klučova č.p.24 (dvojče Matouše)
e. Martin, n. 29.10.1758 Klučov č.p.24, z. 4.6.1760 Klučov č.p.24
f. František, n. 10.3.1760 Klučov č.p.24, z. 25.9.1819 Stařeč č.p.12
g. Antonín, n. 26.3.1762 Klučov č.p.24
h. Josefa, n. 24.3.1764 Klučov č.p.24
i. Antonín, n. 28.2.1766 Radkovice u Hrotovic, z. 6.12.1800 Štěměchy č.p. 11, řezník
oo Anna Suchá
a) Josef, n. 1786, z. 9.3.1786 Veverka č.p.51
b) František, n. 5.2.1789 Rokytnice nad Rokytnou č.p.21
c) Ondřej, n. 20.11.1795 Štěměchy č.p.11, z. 28.10.1831 Štěměchy č.p.17, tuberkule, podruh ve Štěměchách
oo Čáslavice 18.1.1820, Františka Pečková, ot. Josef
I. František, n. 23.11.1820 Římov č.p.27
II. Josef, n. 15.3.1823 Římov č.p.4
oo Čáslavice 18.2.1851, Terezie Vašinová ot. Matěj m. Terezie Albertová
I) František, n. 24.11.1854 Čáslavice č.p.76, z. 26.11.1854 Čáslavice
II) Marianna, n. 11.9.1856 Čáslavice č.p.76, z. 25.7.1857 Čáslavice
III) Marianna, n. 29.8.1858 Čáslavice č.p.76
IV) Antonín, n. 22.10.1861 Čáslavice č.p.76, stolař v Čáslavicích
oo Čáslavice13.2.1888, Kateřina Brabcová
1. Josef, n. 26.3.1895 Čáslavice, železniční zřízenec ve Zvoleni na Slovensku
oo Čáslavice 27.7.1921, Božena Chromová
V) Terezie, n. 25.8.1866 Čáslavice č.p.76
j. David, n. 10.6.1768 Myslibořice, z. 12.6.1768 Myslibořice
2. oo Stařeč 20.8.1772, Petronila Brychtová, n. 1733, z. 29.11.1798 Štěměchy č.p.4
k. Anna, n. 25.7.1773 Štěměchy č.p.1, z. 10.11.1795 Štěměchy č.p.23
oo Štěměchy 4.11.1787, Petr Škrla, n. 1766, z. 28.2.1814 Štěměchy č.p.40,
sedlák a šenkýř ve Štěměchách
l. Marie, n. 11.8.1775 Štěměchy č.p.1
m. František, n. 11.10.1779 Štěměchy č.p.3 (dvojče Růženy Terezie)
n. Růžena Terezie, n. 11.10.1779 Štěměchy č.p.3 (dvojče Františka)
8. František Kreuz, n. 10.3.1760 Klučov č.p.24, z. 25.9.1819 Stařeč č.p.12, kramář, řezník a láník ve Veverce čp.51 a později ve Stařeči č.p.52
oo Rokytnice nad Rokytnou 28.11.1780, Marie Tekla Krutišová, ot. Jakub m. Růžena Krutišová
a. Vojtěch, n. 6.4.1782 Veverka č.p.53, z. 24.8.1869 Čáslavice č.p. 59, řezník v Čáslavicích
oo Čáslavice 22.7.1806, Eva Sapíková
a) Jan, n. 22.12.1806 Čáslavice č.p.57
b) Mariana, n. 22.6.1808 Čáslavice č.p.57
c) Jakub, n. 7.7.1811 Čáslavice č.p.56, šenkýř a řezník z Lukova
oo Telč 3.2.1846, Ludmila Valičová, ot. Ignác m. Růžena Homolková
d) Kateřina, n. 9.4.1814 Čáslavice č.p.45 (dvojče Antonína)
e) Antonín, n. 9.4.1814 Čáslavice č.p.45 (dvojče Kateřiny)
f) Dominik, n. 27.7.1816 Čáslavice č.p.45
g) Antonie, n. 8.7.1818 Čáslavice č.p.45
h) Josef, n. 16.3.1821 Čáslavice č.p.59, pololáník a mistr řeznický z Čáslavic č.p.59
oo Rokytnice nad Rokytnou 22.2.1848, Františka Píšová, n. 27.11.1822 Rokytnice n/R. ot. František m. Marie Řeřuchová
I. Alois, n. 8.6.1849 Čáslavice č.p.59, celoláník a řezník z Čáslavic č.p.59
oo Kateřina Mičková n. 1912
I./ Leopold, n. 13.11.1881 Čáslavice č.p.59, z. Olomouc, lesní rada
olomouckého archibiskupa'
oo Fryšták 7.11.1908, Marie Mašlánková
1. Marie, n. 6.12.1909, z. 1976
oo Jaromír Pšenička, n. 5.4.1902, z. 4.5.1977, advokát v Olomouci,
člen národně sociální strany
2. Zdeněk, n. 1914, lesník, z. Litovel nadlesní v Hukvaldech,
Rajnochovicích, Mírově a nakonec v Litovli
b/ N. N. dcera
II./ Božena, n. 17.6.1893 Čáslavice č.p.59
oo Čáslavice 31.10.1912, Antonín Slavíček, správce školy v Lukovicích
III./ Bohumil
II. Josefa Karolína, n. 24.8.1851 Čáslavice č.p.59, z. 30.1.1883 Knínice
oo Čáslavice 17.11.1874, Emil Šmahel, mlynář v Knínicích čp.22,
ot. Antonín, m. Kateřina Loosová
III. Teodor, n. 16.2.1854 Čáslavice č.p.54 z. 18.8.1854 Čáslavice č.p.59, psotník
VI. Františka, n. 20.1.1856 Čáslavice č.p.59
V. Jana, n. 23.5.1859 Čáslavice č.p.76
IV. Bedřich, n. 6.4.1864 Čáslavice č.p.59, z. 14.6.1865 Čáslavice č.p.59
b. Jakub, n. 13.7.1784 Veverka č.p.51, z. 2.5.1785 Veverka č.p.51, psotník
c. Josef, n. 19.3.1786 Veverka č.p.51, z. 19.3.1786 Veverka č.p.51, psotník
d. František, n. 7.4.1787 Stařeč č.p.52, z. 26.5.1852 Stařeč č.p.34, encefalityda,
řezník a pololáník ve Stařeči čp.12
oo Stařeč 19.4.1815, Terezie Tesáková, n. 1796, z. 20.11.1863 Stařeč č.p.90, encefalitydan, ot. Jan m. Marianna
a) Tomáš, n. 17.12.1813 Stařeč č.p.12
b) Marianna, n. 26.8.1818 Stařeč č.p.72
c) Františka, n. 31.12.1820 Stařeč č.p.90
I. Jan, n. 1849 z. 22.11.1849 Stařeč č.p.34
d) Marie, n. 30.6.1823 Stařeč č.p.28, z. 17.4.1824 Stařeč č.p.28, psotník
e) Karolína, n. 26.1.1825 Stařeč č.p.28
f) Marianna ,n. 17.6.1827 Stařeč č.p.28, z. 5.5.1828 Stařeč č.p.47, tuberkule
g) Josefa, n. 7.3.1829 Stařeč č.p.47
h) Jan, n. 6.6.1831 Stařeč č.p.47, z. 10.7.1832 Stařeč č.p.72, tuberkule
i) Aloisie, n. 24.5.1834 Stařeč č.p.47, z. 14.3.1835 Stařeč č.p.96, psotník
j) Antonie, n. 26.5.1836 Stařeč č.p.90, z. 6.4.1837 Stařeč č.p.96, tuberkule
k) Marie Anna, n. 27.6.1838 Stařeč č.p.96, z. 25.1.1840 Stařeč č.p.96, tuberkule
e. Pavlína, n. 16.5.1790 Stařeč č.p.52, z. Stařeč č.p.51, psotník
f. Antonie, n. 30.12.1792 Stařeč č.p.52
g. Jakub, n. 13.7.1795 Stařeč č.p.51, z. 29.12.1870 Předín č.p.5, vyčerpanost stářím
h. Veronika, n. 4.2.1798 Stařeč č.p.52
i. Josefa, n. 4.3.1801 Stařeč č.p.51
9. Jakub Kreuz, n. 13.7.1795 Stařeč č.p.51, láník ve Veverce a ke stáří domkář v Předíně, z. 29.12.1870 Předín č.p.5, vyčerpanost stářím
oo Předín 19.4.1822, Františka Buličková, n. 14.9.1797 Čáslavice č.p.27, z. 14.6.1870 Předín
č.p.45, ot. František m. Josefa Vlčková
a. Jan, n. 22.6.1819 Čáslavice č.p.49
b. Matyáš, n. 6.2.1823 Předín č.p. 1/45
c. František, n. 6.4.1825 Předín č.p.1/60/45, z. 9.6.1886 Předín č.p.45, souchotiny
d. Tomáš, n. 3.11.1827 Předín č.p.1, z. 25.2.1828 Předín č.p.1 psotník
e. Mariana, n. 10.11.1829 Předín č.p.60
oo Předín 24.12.1851, Pavel Hons, n. 1830 Předín, čtvrtláník a stolařský mistr v Předíně,
ot. Antonín, m. Petronila Navrátilová
f. Matěj, n. 1832 bednářský mistr v Předíně
oo Předín 16.2.1856, Anna Navrátilová
g. Tomáš, n. 30.10.1834 Předín č.p.60, z. 15.6.1835 Předín č.p.60, psotník
h. Františka, n. 29.5.1836 Předín č.p.60
oo Předín 24.11.1856, Josef Vídeňský, n. 29.12.1833 Předín č.p.60, pololáník v Předíně, ot. Jan, m. Marianna Křížová
10. František Kreuz, n. 6.4.1825 Předín č.p.1/60/45, z. 9.6.1886 Předín č.p.45, souchotiny, roku 1855 uváděn jako pololáník v Předíně čp.45, roku 1886 uváděn již jen jako čtvrtláník
oo Příšťpo 26.11.1855, Františka Kselíková n. 14.2.1838 Příšťpo č.p.6, ot. Martin,
m. Marie Anna Schmied
a. Františka, n. 24.12.1856 Předín č.p.45
oo Předín 11.8.1873, Jan Hejtmánek, n. 20.8.1851 Bohutín č.p.33, soustružník v Předíně, ot. Jan, m. Anna Kašparová
b. Marianna, n. 6.3.1859 Předín č.p.45
c. Josefa, n. 1.3.1862 Předín č.p.45
d. Karolína, n. 18.9.1864 Předín č.p.45
oo Předín 4.11.1893, Ludvík Szelke, n. 24.8.1869 Brutov, Maďarsko, vysloužilí četař rakousko-uherské armády, ot. Jozef, m. Juliana Retková
a) Eleonora Karolína, n. 18.6.1886 Vídeň, Rakousko, z. 7.7.1968 Vídeň, Rakousko
oo Předín 10.7.1916, Antonín Valeš, n. 23.1.1887 Kostelec u Olomouce,
soustružník v Předíně
I. František, n. 7.2.1904 Předín č.p.45
oo Popelín 8.11.1930, Božena Liehmanová
e. Eduard, n. 20.2.1867 Předín č.p.45, z. 19.5.1867 Předín č.p.45
f. Josef, n. 5.3.1868 Předín č.p.45, z. před r. 1928 Předín
g. Antonie, n. 5.3.1868 Předín č.p.45
oo Předín 4.2.1892, Karel Lazárek, soustružník perletě v Předíně,
ot. Martin m. Marie Nováková
a) Bernardina, n. 26.8.1891 Předín č.p.45
oo Achov, Rakousko 29.8.1915 Jan Dubový, zednický pomocník
h. Emilie, n. 3.11.1871 Předín č.p.45, z. 28.5.1938 Opatov
oo Předín 9.2.1892, Antonín Týma, n. 1.5.1866 Opatov č.p.142, z. 9.12.1838 Opatov tesařský pomocník u bratra v Opatově
i. František, n. 7.12.1873 Předín č.p.45
j. Eduard, n. 30.3.1877 Předín č.p.45
11. Josef Kreuz, n. 5.3.1868 Předín č.p.45, z. před rokem 1928 Předín, domkář, soustružník perletě a strážník v Předíně
oo Brtnička 22.11.1892, Kateřina Tušerová, n. 16.11.1869 Brtnička č.p.17, z. po roce 1928, ot. Melichar, m. Veronika Krutišová
a. Marie, n. 14.2.1892 Brtnička
oo Předín 22.10.1912, Eduard Vídeňský, n. 5.3.1889 Předín č.p.74, , z. 14.4.1923 Předín, soustružník perletě a domkář v Předíně ot. Ftantišek,
m. Marie Šindlerová
b. Karolína, n. 20.10.1893 Předín č.p.111, z. 27.3.1894 Předín č.p.111
c. Josef, n. 18.8.1895 Předín č.p.111
oo Přísnotice 13.11.1918, Anežka Richterová, n. 4.1.1893 Přísnotice č.p.107, ot. Jakub, m. Klára Fleisingerová
d. Eduard, n. 4.8.1897 Předín č.p.116, z. 3.8.1898 Předín č.p. 116, psotník
e. mrtvě narozený chlapec, 27.9.1899 Předín č.p. 116
f. Karolína, n. 18.6.1901 Předín č.p.116
oo Předín 22.11.1920, Rudolf Pfeifer 13.4.1895 Sušice, řezník v Sušici
g. Eduard František, n. 13.9.1903 Předín č.p.116, z. 14.11.1936 Brtnička
h. František, n. 3.3.1906 Brtnička č.p.33, soustružník perletě
oo Brtnička 24.9.1928, Anežka Eliášová, n. 28.11.1903 Brtnička, ot. Josef
m. Marie Filová
a) Anežka. n. 21.10.1934 Brtnička
i. Františka. n. 26.6.1907 Předín
oo Předín 17.6.1930, František Uher, n. 17.1.1901 Rychlová, holičský mistr v Předíně, ot. František m. Marie Držtická
j. Adéla, n. 22.12.1908 Předín
oo Předín 29.10.1930, František Urban n. 16.1.1898 Matník, mistr sítařský v Mastníku, ot. František, m. Anna Večeřová
k. Vilemína, n. 30.4.1910 Předín
oo Předín 3.3.1930, František Lorenz, n. 6.4.1907 Okříšky, řezník v Okříškách,
ot. Jakub m. Anastázie Vlčková
Náhledy fotografií ze složky Rod Krajíců