Želejuve - Muži A - Želetava oplatila Budišovu podzimní porážku

Želetava oplatila Budišovu podzimní porážku

6. 5. 2013

Třebíčsko Ve znamení odvety se neslo jediné okresní derby Třebíčska 20. kola I. A třídy. Nováček ze Želetavy si doma poradil se třetím týmem skupiny B fotbalisty Budišova-Náramče. Dařilo se i Koutům, které porazily Stonařov.

ŽELETAVA BUDIŠOV-NÁRAMEČ 6:2

Domácí na soupeře vlétli a hned ve druhé minutě Vranka vyslal Pacase, který naservíroval gólovou přihrávku Martinu Vrbkovi. Poté se osmělili hosté a trestný kop si obrana srazila do sítě 1:1. V 11. minutě vrátil Želetavě vedená Pacas. O sedm minut později Vranka nastartoval Michala Vrbku, který přihrál před prázdnou branku Pacasovi 3:1. Další šance nováčka v prvním poločase zůstaly nevyužity.

Pacas netrefil odkrytou branku a samostatný únik nevyužil Simandl. Ten si vše vynahradil krátce po přestávce, kdy hlavou zužitkoval roh Martina Vrbky. Ve 49. minutě skóroval do prázdné branky Pacas 5:1. V 65. minutě Michal Vrbka vyslal na zteč Kratochvíla a budišovský brankář byl překonán pošesté. Želetava dál útočila, ale další šance nevyužila, a tak udeřilo na druhé straně. V 86. minutě stal na konci brejku Průša a korigoval na konečných 6:2.

Góly: 2. Martin Vrbka, 11. a 49. Pacas, 18. a 47. Simandl, 65. Kratochvíl 8. vlastní, 86. Průša. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 3:1. Želetava: Mastný (46. Veselý) Malík, Vranka (66. Svoboda), Polenda, Jičínský Kratochvíl, Martin Vrbka, Čurda (73. T. Vrbka), Michal Vrbka Simandl, Pacas. Budišov-Nárameč: Kučera Carda, Hrádek, Hort, Horký T. Nováček (46. Starý), Vašíček, Votoupal (55. I. Nováček), Průša, Věžník (82. Sedláček) Urban.

KOUTY STONAŘOV 3:1

Lépe začali hosté, zatímco domácí působili ustrašeně. Stonařovští se do první šance dostali v 15. minutě, kdy za Eliášem zvonilo břevno. Ve 21. minutě se gólově urodilo. Fotbalisté z Jihlavska šli do přečíslení a Příhoda se z malého vápna se nemýlil. Domácí odpověděli za dvě minuty. Střelu Cejpka vyrazil Krupica jen k Roušarovi 1:1. Pak se hra vyrovnala. Druhý poločas začaly více útočit Kouty, které měly lepší pohyb bez míče. V 59. minutě oslabil Stonařov po nesmyslném zákroku ze zadu na polovině hřiště Škrdla. Hostitelé využili přesilovku v 73. minutě, kdy zprava utekl Paiskr a nacentroval před branku, kam naběhl Cejpek 2:1. Tlak domácích trval. O šest minut později vystřelil z 18. metrů Tenkl a jeho střelu tečoval domácí obránce do protipohybu brankáře 3:1. Další šance Koutů zůstaly nevyužity.

Góly: 23. Roušar, 73. Cejpek, 79. Tenkl 21. Příhoda. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 6:4. ČK: 0:1 (59. Škrdla). Diváci: 120. Poločas: 1:1. Kouty: Eliáš (46. Veselý) Chaloupka, Čech, Růžička, Kašpar Paiskr, Parma (65. Doležal), Tenkl, Hlávka Roušar (84. Havelka), Cejpek.

RAPOTICE ŽĎÁR B 6:0

Hosté začali velmi aktivně a během první dvacetiminutovky si vypracovali tři vyložené brankové příležitosti. Ani jednou však netrefili branku, a tak přišel trest na druhé straně. Prudký centr z pravé strany si nešťastně do vlastní branky hlavou umístil Kotík a nechtěně tak odstartoval koncert domácích, kteří nakonec svému soupeři nasypali půltucet gólů.

Góly: 25. Kotík (vlastní), 28. Martin Laš, 41. Chládek, 64. P. Matoušek (PK), 73. Stér, 82. Outrata. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 4:1. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Rapotice: T. Laš R. Outrata, Opálka, Šic, Milan Laš P. Outrata, Chládek (88. Pavlíček), M. Matoušek, Martin Laš (72. Mlejnek) Stér, P. Matoušek (78. Kozel).

TŘEBÍČ B HERÁLEC ZR 2:0

Ve vyrovnaném prvním poločase si více příležitostí vypracovali hosté, ale domácí gólman Kruba své spoluhráče podržel. Po změně stran Třebíč přidala na herní kvalitě, kterou dokázala také zúročit ve vstřelené branky a zasloužené vítězství.

Góly: 68. Benda, 75. Válek. Rozhodčí: Obrtlík. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Třebíč B: Kruba Oberreiter, Ustohal, Kresa, Pohořilský M.Malý (79. Křeček), Benda, Sedláček, Svoboda (62. Válek) Ošmera, Hruška (89. Kučera).

Třebíčský deník: Pondělí, 6. Květen 2013, Strana 21