Závody 2012

Příspěvky

Mikulášský běh Olomouc 2012

Olomoucký atletický klub pořádal v sobotu 1.12.2012 na stadionu AK Olomouc 30 ročník Mikulášského běhu. Naši běžci se zúčastnili v rámci své podzimní přípravy a ukázali velmi pěkné výsledky. Jan Sadil doběhl na 15. místě v mužích A ( 26:05), Filip Furiš 23. místo ( 27:27) z 80 startujících. Lucka Skalická doběhla na 7. místě v ženách A ( 21:51), Sarah Janulíková na 10. místě ( 22:34) a Hanka Lolková na 12. místě ( 23:08) obě ve stejné kategorii. Žáci běželi společně chlapci i dívky 1 kilometr. Jarda Žádník 2. místo, Bára Furišová 5. místo a Verča Janošíková 11. místo. Celkové výsledky si můžete prohlédnout na webu: http://www.atletikaolomouc.cz/wp-content/uploads/2012/01/12_01_2012_mikulassky_beh_web3.pdf

7. 12. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Mikulášský běh Vyškov 2012

V sobotu 24.11. proběhl v areálu atletického stadionu ve Vyškově Mikulášský běh, na kterém jsme dosáhli velmi pěkných výsledků. Podzimní příprava se zatím daří a výsledky napovídají, že pro nás může být zajímavá halová sezona. Zvítězila Sára Janulíkoví v mladších žačkách a Jan Sadil v kategorii dorostu, druhá byla Barča Janulíková ve zlatíčkách, třetí Hanka Lolková v dorostenkách. Ve velmi dobrém světle se předvedl i Martin Sadil, který je pár dnů po vysokohorském soustřední v Tarách, kdy v kategorii mužů obsadil druhé místo za Mistrem světa v orientačním běhu Procházkou v koncovce před domácím závodníkem Němečkem.  Z ostatních našich účastníků sourozenci Gregrovi, Terezka a Kuba, obsadili 7. místa, Tomáš Nesvadba 6. místo a 10. místo Eliška Chládková. Všichni vyhodnocení obdrželi od Mikuláše a čerta krásné perníkové chaloupky, medaile a další ceny. Výsledky najdet v odkaze: http://www.ahavyskov.cz/clanek.php?ID=1&IDC=1017

24. 11. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Zimní soustředění běžců 2012

V termínu 14.-16.12. je plánováno zimní soustředění běžců v Karlově, které je poslední soustředění před halovou sezonou, která začíná 1.1.2013!!!!

Předpokládaná cena 1000,- Kč. Odjezd v pátek ráno autobusem nebo auty a návrat v neděli v podvečer podobně.

Hlásit se můžete na tréninku.

15. 11. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Vlachovka 2012

Tradiční podzimní vytrvalecký závod Vlachovka proběhl v sobotu 10.11. 2012 od starého startu Ecce Homo. Naši mladí závodníci se soutěže zúčastnili v rámci podzimní vytvalecké přípravy na halovou sezonu a nevedli si vůbec špatně. V juniorech zvítězil Jan Sadil v osobáku 61,07 a druhý doběhl Filip Furiš. Mezi juniorkami zvítězila Karolína Bořánková ale velmi dobře ji sekundovala ještě mladší žačka Sára Janulíková na druhém místě v čase 73,44, třetí doběhla Hanka Lolková naše nová běžkyně z Hradečné, čtvrtá Katrin Sásová a pátá Barča Furišová. Všichni si dali osobáky až o osm minut, čímž je vidět, že jsme v Tatrách zahájili velmi dobře podzimní přípravu. Celkové výsledky najdete v odkaze: http://ste.eso9.cz/Pages/Zavody/Vlachovka/Vlachovka_2012.pdf

14. 11. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Hornická desítka 2012

Skvělé výsledky dosáhli naši běžci na Hornické desítce ve Frýdku Místku, kde se závodu zúčastnilo rekordních 2200 závodníků. Pro šternberskou atletiku zíkali naši běžci  5 medailových umístění a 15 umístění do desátého místa. Toto je jedna z nejúspěšnějších výprav tohoto mezinárdního závodu. Pochvalu si zaslouží samozřejmě všichni ale největší Terezka Grégrová, která zvítězila rozdílem sedmi vteřin. Druhé místo získal Tomáš Nesvadba a třetí místa Tomáš Mondek, Kristýna Krejčířová a Jan Sadil. I ostatní svedli krásné souboje o další umístění a dosáhli spoustu osobních rekordů na této trat. Výsledky najdete na odkaze: http://www.atletikafm.cz/news/vysledky-/ kompletní přehled o závodu najdete  odkaze: http://www.atletikafm.cz/hornicka-desitka/

4. 11. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Krajské přebory mladších žáků a přípravek ve vícebojích 2012

Letošní poslední závody na dráze pro mladší žáky a přípravky proběhly ve středu 17.10.2012 v Olomouci jako "Krajský přebor" mladšího žactva a atletických přípravek ve vícebojích. Soutěže se zúčastnilo cca 120 dětí z oddílů olomouckého kraje, Vyškova a Valašského Meziříčí. Nejúspěšnější byla Bára Kučerová, která v přípravkách obsadila krásné 2. místo a Eva Lančová v mladších žačkách 6. místo. Výsledky našich závodníků si můžete prohlédnout na odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16421 a fotografie ze soutěže najdete v odkaze: http://aksternberk.rajce.idnes.cz/Krajsky_prebor_ve_viceboji_zactva_a_pripravek_Olomouc_2012/

20. 10. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Mistrovský titul pro starší žačky.

102.jpgČtyři šternberské atletky získaly v dresu AK Olomouc titul Mistr ČR družstev, kategorie starších žákyň. Všechny čtyři naše atletky byly bodujícími a platnými členkami dvacetičlenného družstva, které prokazovalo vysokou výkonnost po celou sezonu a zakončilo ji 6.10. 2012 v Olomouci titulem Mistr ČR.
Katrin Sásová v běhu na 300m zvítězila ve druhém rozběhu, kdy celkově obsadila 7. místo a byla členkou vítězné štafety 3x300m. Markéta Novotná běžela 1500m, kde obsadila krásné 5. místo a byla členkou štafety na 4x60m a 3x300m společně s mladší žačkou Evou Lančovou, která v běhu na 800m obsadila 13. místo a ve štafetě 3x300m vybojovala ve finiši 10. místo nad favorizovanou kladenskou štafetou. Čtvrtou členkou byla Michaela Doleželová, která soutěžila v hodu oštěpem, kde obsadila 10. místo a přispěla jedním bodem. Děvčatům gratulujeme a doufáme, že budou příslibem pro rozvoj šternberské atletiky v dalších letech. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16294 , fotografie ze závodu najdete v odkaze: http://aksternberk.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_druzstev_starsiho_zactva_Olomouc_2012/

8. 10. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Mistrovství ČR družstev 2012

102.jpgV pátek 28.9. proběhlo Mistrovství ČR družstev dorostu v Jablonci nad Nisou a juniorů v Praze. Z našeho oddílu se juniorské soutěže zúčastnil Martin Sadil v dresu Vítkovic. Družstvo obsadilo pěkné druhé místo a Martin byl nejlepší bodovač celého družstva (20b). V soutěži se mu podařilo zaběhnout i osobní rekord na 400m - 49,93s.

Za AK Olomouc ve finále startoval Jan Sadil v dorostenecké kategorii a přispěl svým třetím místem v běhu na 2000m překážek a štafetě 4x400m k Mistrovskému titulu olomouckého družstva. Ve stejném družstvu hostoval i Martin Prajza a Martin Krejča. Závodníkům gratulujeme.

V sobotu 6.10. na olomouckém stadionu budou v olomouckém dresu bujovat o titul čtyři naše žačky - Markéta Novotná, Katrin Sásová, Miša Doleželová a Eva Lančová.

1. 10. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Semifinále MČR družstev žactva Šumperk 2012

Šumperský atletický oddíl pořádá v sobotu 22.9. semifinále Mistrovství ČR družstev žactva. Z našeho oddílu se v dresu AK Olomouc postaví na start Markéta Novotná v běhu na 300m a 800m, Katrin Sásová na 300m a 200m př. a Miša Doleželová v oštěpu a skoku vysokém. Propozice jsou v odkaze: http://www.atletika.cz/propozice1/propozice-mistrovstvi-moravy-a-slezska-druzstev-st

20. 9. 2012 | Rubrika: Závody 2012

3. kolo družstev a KP staršího žactva Šumperk 2012

V úterý 18.9. jedeme autobusem do Šumperka na 3. kolo družstev staršího žactva. Odjezd v 13:00 hodin od ZŠ Dr. Hrubého. Současně jsou závody i jako KP jednotlivců o medaile.

17. 9. 2012 | Rubrika: Závody 2012