Závody 2009

Příspěvky

XIII. ročník Běh o vánočního kapra 2009

ObrazekTJ Olympia Bruntál - oddíl atletiky, společně s Rybářstvím Tylov manželů Vojkovských pořádal  pondělí 21. prosince 2009 XIII. ročník "Běhu o vánočního kapra". Zúčastnili se i šternberští závodníci a mohli si pomalu založit rybářství. Kapra si odvezla Bára Kučerová 3. místo, Adam Janošík 1. místo a Verča Janošíková 4. místo.

22. 12. 2009 | Rubrika: Závody 2009

Přátelské vánoční utkání Olomouc 2009

ObrazekV pátek 18.12. jsme se v Olomouci zúčastnili přátelského vánočního utkání žactva. Soutěžilo celkem sedm družstev. V jednotlivcích stojí za vyzvednutí výkony Martina Krče, Báry Vašulínové a Martina Sadila. Celkově obsadili mladší žáci 4. místo, mladší žačky 6. místo, starší žačky 5. místo a starší žáci po celou dobu soutěže bojovali o třetí příčku ale po pádu ve štafetě jsme opět obsadili 4. místo. Po součtu bodů všech kategorií jsme celkově získali krásné 5. místo mezi sportovními školami a sportovními středisky. Celkové výsledky v disciplínách najdete v odkaze:  http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=11560 https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/148

17. 12. 2009 | Rubrika: Závody 2009

Mikulášský běh 2009 Olomouc

ObrazekV sobotu 5.12. proběhl v olomouckém výpadu poslední závod s názvem Mikulášský běh, kterého se zúčastnili i naši závodníci. Kačka Reichová běžela 400m, kde v dívkách zvítězila a v hlavní kategorii mužů A doběhl Martin Sadil na trati 5,5 km na 15. místě, Ladislav Sás na 18. místě a Jan Sadil cíloval na XX místě. Ostatní závodníky kolí chřipka a tak jsme běželi v komorním počtu. Výsledky najdete dále v odkaze.

5. 12. 2009 | Rubrika: Závody 2009 | Fotografie: Mikulášský běh 2009

Vlachovka 2009

Sobota 14.11. byla ve znamení již 33.ročníku tradiční Vlachovky. Závod proběhl za příjemného podzimního počasí za účasti 31 závodníků na trati 14 km. Naši mladí závodníci se zúčastnili v kategorii juniorů společně s dospěláky. V této kategorii zvítězil Jan Skoupý časem 74:34 min., druhý doběhl Martin Krč, třetí Martin Sadil a čtvrtý Jan Sadil v čase 89:48 min. V ženách zvítězila Kamila Neumannová a hned za ní doběhla Kateřina Pospíšilová ve stejném čase jak Honza 89:48 min.Závod byl jako kvalitní trenink v průběhu podzimní přípravy na halovou sezonu a jsem rád že naši mladí atleti tuto přípravu nepodceňují.

14. 11. 2009 | Rubrika: Závody 2009 | Fotografie: Vlachovka 2009

Hornická desítka 2009 s medailemi

ObrazekV sobotu 7.11.2009 proběhla tradiční Hornická desítka.  I letos se nám podařily pěkné výsledky. Ondřej Doležel obhájil prvenství v kategorii dorostu na 1600m a velice dobře běžel i Martin Sadil ve starších žácích, který obsadil druhé místo za Kubou Šestákem na 836m v čase 2:16s, Z dalších výsledků- Adam Janošík 5. místo, Bára Kučerová 5. místo, Kateřina Reichová 5. místo, Kateřina Pospíšilová 6. místo, Jan Skoupý 8. místo, Václav Reich 9. místo, Jan Sadil 13. místo, Veronika Janošíková 14. místo, Vendulka Skoupá 19. místo, David Wiedermann 25. místo. V dospělích Ladislav Sás 100. v kategorii 14. místo a Jiří Janošík 257. a 37. místo v kategorii. Výsledky: https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/144 a https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/145

7. 11. 2009 | Rubrika: Závody 2009 | Fotografie: Hornická desítka 2009

Ocenění olympioniků Olomouckého kraje 2009

ObrazekV pondělí 26.10. proběhlo na krajském úřadě, přijetí a ocenění Hejtmanem Olomouckého kraje a náměstky pro sport a školství, pro nejlepší sportovce reprezentující Olomoucký kraj na celostátní a světové olympiádě v roce 2009. Za oddíl AK Šternberk pozvánku obdrželi Martin Sadil, Ondřej Doležel, Patrik Lattenberg a trenér Miroslav Sadil. Vyhodnoceni byli medailisté obou olympiád a jejich trenéři, kteří se soutěží účastnili. Program akce: https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/139 Zvací dopis: https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/141

26. 10. 2009 | Rubrika: Závody 2009 | Fotografie: Ocenění olympioniků Olomoucký kraj 2009

KP ve víceboji 2009 Olomouc

ObrazekV Olomouci proběhl 10. a 11. října 2009 KP ve vícebojích žáků, dorostu, juniorů a dospělých. Šternberští závodníci opět prokázali vysokou výkonnost a všestrannost. Ve starších žácích v devítiboji s přehledem vyhrál Martin Sadil ziskem 3.892 bodů. V mladších žácích v pětiboji obsadila druhé místo Lucie Brablecová a třetí místa Katrin Sásová a Michal Kupka. David Wiedermann obsadil pěkné deváté místo. Kompletní výsledky najdete v odkaze: https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/138

11. 10. 2009 | Rubrika: Závody 2009 | Fotografie: KP ve víceboji 2009 Olomouc

Celostátní finále běžeckého poháru Pardubice 2009

ObrazekV neděli 18.10. proběhne v Pardubicích celostátní finále běžeckého poháru. Propozice závodu najdete v odkaze: http://www.atletika.cz/default.aspx?article=10582, předběžný plán přepravy a nominace reprezentantů olomouckého kraje najdete v odkaze: https://aksternberk.estranky.cz/archiv/uploaded/136 Prosím o potvrzení nominace obratek k vypsání přihlášek, které musím odeslat do 7.10. Děkuji M.

4. 10. 2009 | Rubrika: Závody 2009

Semifinále MČR družstev starších žáků 2009 Olomouc

ObrazekV sobotu 26.9. proběhlo na stadionu AK Olomouc "Semifinále MČR družstev staršího žactva" moravská část, do kterého se probojovalo i šternberské družstvo starších žáků. Celkově obsadilo 8. místo se ziskem 48 bodu. Nejlepším závodníkem byl Martin Sadil, který získal 21 bodu z běhu na 800m 2. místo ve třetím čase v ČR, 7. místo na 300m a 3 místem ve skoku vysokém, výkonem 174cm. Výborné výsledky měl i Jan Skoupý, který zvítězil v chůzi na 3000m, Martin Prajza taktéž zvítězil v běhu na 3000m a štafeta na 3x300m obsadila krásné 7. místo. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=11331

Středoškolský pohár - CORNY cup 2009

V úterý 22.9. proběhlo v Olomouci regionální kolo "CORNY cup" v atletice pro střední školy. Zúčastnili se i atleti šternberského gymnázia a ukázali že nejsou žádní outsidři přesto že většina byla ještě žákovského věku a soutěžili i s juniory. Dívky celkově obsadily 5. místo, kdy chyběly body ze tří disciplín, zato chlapci obsadili pěkné čtvrté místo z osmi družstev a mají ještě možnost postoupit do krajského kola. Nejlepší závodníci byli Klaudie Kučerová, Ondřej Charouz a Martin Sadil. Gratulujem.Výsledky se budu snažit získat a doplnit.