Madison Square Garden pod vládou Letců

11. 1. 2008

ObrazekRangers utrpěli na vlastním ledě značný debakl a pokračují v bídné sérii, která čítá již pět prohraných zápasů v řadě. V záři světel se ocitl Scott Hartnell, který vsítil hattrick a zcela po zásluze byl vyhlášen hlavní hvězdou večera. Pittsburgh rozšířil svou vítěznou sérii o další zápas. Výhra nad Tampou znamenala již osmý triumf v řadě. Tři gólové přihrávky zaznamenal Petr Sýkora.

Po čtyřech zápasech posítil hořkost porážky Detroit. Ve vyrovnaném zápase Rudá křídla nakonec podlehli v samostatných nájezdech Minnesotě. Rozhodující trefu do sítě Osgooda zaznamenal Slovák Gáborík. Tomáš Plekanec se gólem a asistencí podílel na výhře Montrealu v Bostonu. Loterii nájezdů vyhrála i Florida, v jejímž dresu zazářili Tomáš Vokoun a Rostislav Olesz.

Skvělou formu potvrdil Pittsburgh. Tučňákům se podařilo navázat na vítěznou sérii a zároveň ukončit tu nepříznivou, která čítala dvanáct neúspěchů ve vzájemných konfrontacích s Tampou. Ústředními postavami zápasu bylo duo Conklin-Staal. Prvně jmenovaný zneškodnil pětatřicet střeleckých pokusů domácích a Staal zatížil jejich konto dvěma zásahy. Lightning měli ve větší části zápasu více ze hry, ale jejich snaha obvykle skončila na výborném Conklinovi. Vyjímkou byl pouze úvodní gól Rangera, kterému se podařilo puk propasírovat do sítě. Radost v ochozech však za osm minut utnul svým prvním gólem respektive tečí Staal. Velkou zásluhu na úspěchu měl Petr Sýkora, jehož střela právě se stala podkladem Staalova skórování. Penguins již přebrali otěže zápasu do svých rukou. Tentýž hráč si gólovou radost zopakoval za dvě minuty, kdy se individuálně prosmýkl obranou a našel mezeru mezi betony Ramoa. Třetí gól přišel až v 58. minutě, kdy poněkud ošemetnou situaci zakončil Malone. Všechno začalo opět u Sýkory, který při střele zlomil hokejku. Akce však pokračovala přes Staala a Malone už střílel na správné místo přesně. V závěru se ještě Tampa pokusila o power-play, ale Malkinova pojistka stanovila výsledek na konečných 1:4. Pittsburgh se mohutně tlačí na první místo divize, které stráží s náskokem pouhého jednoho bodu mužstvo New Jersey Devils.

Velmi dramatický zápas byl k vidění v Detroitu. Domácí po delší době poznali, jaké je to hrát proti týmu, který je schopen s nimi držet krok. V brance Red Wings se objevil Chris Osgood, účastník blížícího se All Star klání. Čisté konto mu vydrželo 244 sekund, než je překonal český bek Martin Škoula. Detroitská odpověď přišla za minutu, kdy se svým sedmadvacátým gólem aktuálního ročníku prosadil Zetterberg. Poslední dvouminutovka třetiny vyzněla lépe pro Wild, kteří si díky Gáboríkovi a Fedorukovi vytvořili náskok dvou branek. Osmadvacet sekund před sirénou stačil snížit Filppula - 2:3. Ve třiadvacáté minutě navýšil skóre Foy, ale Drake s Kronwallem docílili vyrovnaného stavu po čtyřiceti minutách hry. Ve třetí třetině padl na každé straně jeden gól. Clearyho trefa po Hudlerově přihrávce poslala Detroit poprvé do vedení, ale Belanger v poslední minutě opět srovnal skóre, a tudíž bylo nutné utkání rozhodnout dalšími možnostmi. Prodloužení rozluštění zápasu nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Na domácí straně uspěl jen Hudler a na druhé Rolston a vítěznou trefu zaznamenal Gáborík.

Montreal si už v první třetině proti Bostonu vytvořil velmi dobrý základ na úspěch.  V jedenácté minutě využil přesilovou hru Plekanec a posléze za necelou minutu zvýšil náskok Canadiens Lappiere. V druhé dvacetiminutovce se ke slovu dostali i domácí, nicméně až po přesilovkové trefě Kovaljova. Čisté konto Hueta smazala trefa obránce Warda. Na začátku třetí třetiny vykřesal pro Boston naději Lucic, který zužitkoval akci, která začala u Davida Krejčího a pokračovala přes Schaefera. Snahu na domácí zvrat utnul dvěma góly Dandenault.

New York Rangers - Philadelphia 2:6 (2:0, 0:3, 0:3)
Branky:
5. a 8. Hollweg - 31., 42. a 49. Hartnell, 21. Knuble, 29. Růžička, 55. Gagne. Střely na branku: 41:30. Diváci: 18.200.

Carolina - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky:
23. Aucoin - 13. Zajac, 38. Eliáš, 53. Gionta, 59. Brylin. Střely na branku: 21:24. Diváci: 17.173.

Atlanta - Florida 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky:
36. Holík, 50. Kovalčuk - 47. Olesz, 53. Kreps (Olesz), rozhodující nájezd O. Jokinen. Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, obdržel dvě branky z 28 střel, úspěšnost zásahů měl 92,86%. Střely na branku: 28:40. Diváci: 14.805.

Boston - Montreal 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky:
35. A. Ward, 43. Lučič (Krejčí) - 52. a 59. Dandenault, 11. Plekanec, 12. Lapierre, 34. Kovaljov (Plekanec). Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.565.

Ottawa - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky:
21. Donovan, 38. Alfredsson, rozhodující nájezd McAmmond - 42. MacArthur, 53. Paille (Kotalík). Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.843.

Tampa Bay - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky:
25. Ranger - 33. a 35. J. Staal (na obě Sýkora), 58. Malone (Sýkora), 60. Malkin. Střely na branku: 36:29. Diváci: 20.426.

Detroit - Minnesota 5:6 po sam. nájezdech (2:3, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky:
6. Zetterberg, 20. Filppula, 28. Drake, 29. Kronvall, 59. Cleary (Hudler) - 19. a rozhodující nájezd Gáborík, 5. Škoula, 19. Fedoruk, 23. Foy, 60. Belanger. Střely na branku: 46:28. Diváci: 17.848.

St. Louis - Dallas 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky:
9. a 33. Boyes, 15. Kariya, 30. Tkachuk - 24. Ribeiro, 59. Miettinen. Střely na branku: 26:27. Diváci: 16.805.

Edmonton - Phoenix 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky:
2. Moreau, 3. Brodziak, 10. Souray, 30. Nilsson, 39. Grebeškov - 37. Ballard, 47. Boynton. Střely na branku: 33:31. Diváci: 16.839.

San Jose - Vancouver 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky:
15. Rivet, 26. Roenick, 47. M. Michálek - 53. Kesler. Střely na branku: 31:21. Diváci: 17.496.

Los Angeles - Toronto 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Branky:
14. a 20. D. Brown, 3. Calder, 18. Frolov, 27. R. Blake - 36. Antropov, 52. Tucker. Střely na branku: 24:50. Diváci: 18.118.

Zdroj fotky: rangers.nhl.com