Karlovy Vary se dostaly do čela ligy

28. 9. 2007

ObrazekExtraliga má nového vládce. České Budějovice udolaly ve šlágru kola Liberec až v prodloužení, čehož využili právě hokejisté Varů, kteří si díky čisté výhře nad Plzní dostali na špici tabulky. Oceláři roztříleli Zlín a exceloval Peterek, autor hattricku. Sparta porazila Vítkovice a prosadila se i největší letní posila klubu Petr Nedvěd.

Oceláři Třinec - RI Okna Zlín 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

Domácí se poprvé v sezoně mohli radovat z čisté výhry. Nepřehlédnutelným faktem byla skvěle zvládnutá úvodní třetiny. Zlín se pokoušel během druhé části dostat do hry, ale rozjetí Oceláři jim mnoho nedovolili. Exhibici už byla i v posledním dějství. Na vysoké střelecké produktivitě měla nemalý podíl Peterkova formace. Sám její vedoucí zaznamenal hattrick a jednu přihrávku. Tři asistence si připsal i obránce Pácal.

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Malec), 5. Martynek (D. Květoň), 17. Štefanka (Pácal), 34. Peterek (Sekeráš), 40. Peterek (Pácal), 43. Martynek (Seman), 50. Tomas (Pácal), 60. Štefanka (Peterek) - 24. Mokrejš (Vosátko), 37. Vosátko (Leška). Rozhodčí: Minář - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3136.

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Západočeské derby mělo jasného vládce. Tradičně vyhecované utkání, ale bylo spíše v režii karlovarských, kteří si svým propracovaným systémem drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou. Tříbodová výhra jim navíc pomohla do čela soutěže.

Branky a nahrávky: 3. Pech (Řezníček), 15. Němec (Kraft), 15. Melenovský (Kristek), 45. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Mikula - Chytil, Bryška. Vyloučení: 12:11, navíc Matějovský 5 min. a do konce utkání, Divíšek (oba Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4680 (vyprodáno).

Sparta Praha - Vítkovice Steel 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Pražané úspěšně navázali na svá domácí vystoupení a Vítkovicím neumožnili je obrat o potřebné body. Sparta hru kontrolovala a i přes snahu hostů se konto zastavilo pouze na jedné vstřelené brance. V dvaatřicáté minutě sice Dubu překonal Prorok, ale gól nemohl být uznán pro postavení hráče v brankovišti. kromě Petra Nedvěda se prosadila i další letní posila Tibor Melichárek.

Branky a nahrávky: 5. Netík (Sivek), 18. P. Ton (Tabaček), 40. P. Nedvěd, 51. Melichárek (Netík) - 54. Trnka (Ujčík). Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 5888.

Geus Okna Kladno - Slovan Ústečtí Lvi 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Kladnu zápas vůbec nevyšel. Další jejich kolaps znamenal pád až na samé dno průběžné extraligové tabulky. Naopak pro jejich soupeře to byla první čistá výhra v sezoně. Po šestnácti minutách opouštěl svatyni domácích Zdeněk Orct, nutno říct, že mu obrana příliš nepomohla. Ani jeho náhradník Jakub Lev rozjetým Lvům dlouho neodolával.

Branky a nahrávky: 45. Patera (Hájek) - 6. T. Martinec (J. Evan), 11. Janků (Pazourek), 16. Klimt (T. Martinec), 38. T. Martinec (Janků), 44. Pazourek (Antoš). Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2965.

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Souboj Budějovic a Liberce byl bezesporu velkým tahákem o čemž svědčí i status vyprodáno v kolonce počtu diváků. Statečně bojující Tygři dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit s bodem. Jihočechy zachránil dvě minuty před konce Novák a hrdinou se stal Hudec, který v prodloužení rozhodl o triumfu svého celku. I přes dvoubodový zisk musel celek Mountfieldu přepustit první pozici Karlovým Varům.

Branky a nahrávky: 10. Šimánek (Sailer), 58. F. Novák (Veselý), 65. Hudec (Gřegořek) - 8. Plodek (Klimenta), 43. Zíb (Pabiška). Rozhodčí: Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Znojemští Orli - Slavia Praha 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

Znojemský finiš přišel pozdě, tak lze charakterizovat počínání Orlů proti pražské Slavii. Do osmačtyřicáté minutě svítil na ukazeli hrozivý stav 0:4. Během šesti minut to bylo najednou jen o gól. Veškerá moravská obvykle končila na pevné obraně hostů, změna přišla až v závěru. Domácím jistě chyběl Jiří Dopita, který bude připraven do hry až do dalšího zápasu.

Branky a nahrávky: 48. Erat (M. Růžička), 52. Plášek (M. Růžička), 54. M. Růžička (Beroun) - 3. Micka (Sup), 5. Rataj (Kadlec), 37. Tomica (D. Hruška), 44. Hlavačka (Sloboda). Rozhodčí: Jonák - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2900.

Zdroj: ČTK, foto: MAFA (Alexandr Satinský), edit: hokej.estranky.cz