ISC Praha - Speed Skating Team

10. Spreewald Marathon (21.-22.4. 2012, Burg, Německo)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) O uplynulém víkendu proběhl již 10. ročník oblíbených závodů v německém Spreewaldu. Inline závody na bruslích jsou součástí pestrého sportovního programu, který každoročně přiláká tisíce účastníků nejen z Německa, ale i přilehlého okolí.

V sobotním odpoledním maratonu se na startu hlavní kategorie mužů objevilo 247 závodníků, mezi nimi i 6 zástupců týmu Winjay ISC Praha. Nejlépe si vedli Martin Kuchař, František Míček a Jaroslav Zíka, kteří, stejně jako Pavel Zajpt a Miroslav Pražma z Inlinetalentu, dojeli v hlavním balíku závodníků. Martin Kuchař vybojoval časem (01:10:49.460) výborné 6. místo (3. místo v kategorii M40). František Míček dojel na konečném 11. místě v čase (01:10:51.250) (6. místo v kategorii M40). Jaroslav Zíka závod dokončil na 18. místě (7. místo v kategorii M40) v čase (01:10:55.800). V prvním balíku se též objevila dvojice závodníků Inlinetalentu, na 13. místě skončil Miroslav Pražma v čase (01:10:52.427) (4. místo v kategorii M20), na 17. místě (5. místo v kategorii M30) pak Pavel Zajpt v čase (01:10:53.397).

V druhé skupině pak dojeli naši závodníci v následujícím pořadí: na 31. místě (13. místo v kategorii M40) se v kvalitním čase (01:15:28.023) umístil Martin Jirsa, těsně následovaný Petrem Novákem na 34. místě (5. místo v kategorii M50) s časem (01:15:29.157).

Na konečném 79. místě (32. místo v kategorii M40) dojel v čase (01:21:38.337) Rostislav Šticha.

Vítězem mužského závodu se stal po dlouhé sólové jízdě poněkud překvapivě Benjamin Bräuer z týmu EM Skate-Team Görlitz časem (01:10:17.217).

Start kategorie žen se pak zásluhou startu několikanásobné olympijské vítězky Claudie Pechstein stal nejsledovanějším závodem celého víkendu. Nás může těšit že v tak těžké konkurenci se neztratila naše zástupkyně Kamila Nováková, která se do soutěžních závodů vrátila prakticky po roční pauze a vybojovala krásné 3. místo (1. místo v kategorii W20). Další naše zástupkyně Daniela Veverová pak dojela na konečném 19. místě (9. místo v kategorii W40).

Vítězkou kategorie žen se dle předpokladů stala pětinásobná olympijská vítězka Claudia Pechstein.

Závodní víkend pokračoval nedělním inline půlmaratonem, na jehož startu se v kategorii mužů objevil pouze František Míček, který si nakonec dojel pro konečné 13. místo (4. místo v kategorii M40) časem (00:39:17.443).

Vítězem závodu, který díky rozmarům počasí proběhl za velmi chladného počasí a na mokré trati, se stal Sutton Atkins z týmu Sk8skool časem (00:37:56.027).

Popular festival of various races celebrated its 10th anniversary in German region Spreewald over last weekend. Inline skating races are part of a weekend full of sports which annually attracts thousands of participants not only from Germany but also from the surrounding area.

On Saturday afternoon inline skating marathon attracted 247 men in the main category, including six representatives of the ISC Winjay Praha team. Martin Kuchař, František Míček and Jaroslav Zíka also as skaters from other Czech team Inlinetalent Praha Miroslav Pražma and Pavel Zajpt, all finished in the first pack of racers. Martin Kuchař finished in a very good 6th place (3rd place in category M40) in (01:10:49.460). František Míček finished in 11th place (6th place in category M40) in (01:10:51.250), followed by Jaroslav Zíka in 18th place (7th place in category M40) in (01:10:55.800). Two skaters from Inlinetalent Praha were also in the first pack, Miroslav Pražma finished in 13th place (4th place in category M20) in (01:10:52.427) and Pavel Zajpt who finished in 17th place (5th place in category M30) in  (01:10:53.397).

We had also two members of our team in the second pack of skaters. Martin Jirsa finished in 31st place (13th place in category M40) in a solid time (01:15:28.023), closely followed by Petr Novák in 34th place (5th in category M50) with time (01:15:29.157).

Rostislav Šticha finished in (01:21:38.337) in the final 79th place (32nd place in category M40).

The surprise winner of the men's race was Benjamin Bräuer from team  EM Skate-Team Görlitz who finished race after a sunning solo in a quality time (01:10:17.217).

Start of the women marathon race attracted a big crowd attention as several Olympic medal holder Claudia Pechstein stepped into the starting line. We are very proud that in such a tough competition our representative Kamila Nováková, who restarted her career after an almost year break, finished in 3rd place (1st place in category W20). Our other representative Daniela Veverová finished in the final 19th place (9th place in category W40).

Claudia Pechstein, five gold Olympic medal holder, refused any surprise and became the expected winner of the women race.

Racing weekend continued on Sunday by inline half marathon where we had only one member of our team at the starting line. František Míček finished race in 13th place (4th place in category M40) in time (00:39:17.443).

The winner of the race that was was influenced by wet road conditions and very cold weather was Sutton Atkins from team Sk8skool who finished in (00:37:56.027).