A tým 26. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 1:4 (1:4)

Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 1:4 (1:4)

Branky: 38. Falešník (PK) - 17. + 22. Novák Š., 8. Macánek, 41. Bartoň

ŽK: Březina, Matyáš M., Hruška - Novák J., Bartoň, Knotek, Nikl

Diváci: 112

Utkání hrané v sobotu se domácím vůbec nepodařilo. Celé jaro se mohli spolehnout na výborně organizovanou hru obrany, ale v posledním kole to byl naprostý výbuch vzadu. Bohužel neměl ani svůj den gólman Dvořák, což byl v kombinaci s neuvěřitelnou produktivitou Milotic pro domácí tým velmi kyselý elixír.

Ti se sice od začátku snažili vnutit soupeři svůj styl hry, ovšem už v 8. minutě předvedl hostující Macánek neuvěřitelnou parádu, když vysokou střelou z poloviny hřiště nachytal Dvořáka v nedbalkách a oživil všem přítomným vzpomínky na gól Patrika Schicka z poloviny hřiště na minulém Euru, 0-1

A než se domácí stačili vzpamatovat, bylo to o dva góly. Dlouhou přihrávku si vyčíhal nejlepší střelec soutěže - Štěpán Novák - vybíhajícímu Dvořákovi udělal kličku, při níž byl domácím gólmanem faulován, i přesto však neupadl a akci dokončil střelou do prázdné brány, 0-2

Za domácí mohl odpovědět za dvě minuty Gazárek, kterému dal míč do uličky Březina, domácí štírek slabší levou mířil pouze do Grufíka, který výborně zmenšil střelecký úhel. A tak trestali opět hosté. Po chybě Chrenčíka se za jejich obrannou linii opět dostal Štěpán Novák, znovu krásným blafákem obešel Dvořáka a vsítil už svůj 29. gól v sezoně, 0-3

Domácí připomínali boxera po tvrdých direktech a za dalších pět minut se po dalším dlouhém balonu dopředu řítil Nedvědický znovu sám na Dvořáka, ten ho ale tentokrát vychytal. Z protiútoku dostal naopak dlouhý míč dopředu Březina a byl Niklem faulován. Ten byl posledním hráčem Milotic, přesto viděl z ruky nepřesného sudího Rodingera pouze žlutou kartu. A ještě celá situace vyústila v ostrou strkanici mezi hráči obou týmů. Ve 37. minutě svitla domácím konečně jiskřička naděje. Březina se totiž dostal s míčem na noze do pokutového územi, kde byl faulován a ještě málem napaden agresivním obráncem Milotic. Jakmile se celá situace uklidnila, postavil si míč na puntík tradiční exekutor Falešník a ostrou ranou překonal Grufíka, 1-3

Jenže zažehnutou jiskřičku posléze uhasil svojí velkou chybou stoper Ondřej Bíla a Bartoň si mohl znovu vychutnal nebohého Dvořáka kličkou a užít si střelu do prázdné brány, 1-4

Do druhé půle šli sice domácí s odhodláním s výsledkem ještě něco udělat, ale krom Smetkova slalomu vápnem, na jehož konci mu obránce míč ukopl na rohový kop, vlastně pořádně nehrozili. Hosté si pozorně hlídali svůj náskok a ke všemu začali ještě hrát dost tvrdě a na hřišti přibývalo vyostřených situací. Do toho ještě hráči Milotic v čele s gólmanem Grufíkem hru řádně zpomalili, a tak se z druhé půle stala spíše holomajzna bez nějaké úrovně. Za zmínku tak stojí snad jen přímý kop Falešníka, po němž míč těsně prosvištěl kolem levé tyče a neodpískaný faul Jagoše na hostujícího Kotáska ve vápně. Jinak byly k vidění spíše slovní provokace mezi hráči, které byly vzhledem k tomu, že ani jednomu týmu vůbec o nic nešlo, zcela zbytečné a nemístné. Na konci utkání domácí diváci přesto ocenili své hráče tradičním chorálem, do něhož hostující hráči dokonce provokativně vstupovali posunky a ubohými gesty. Ach ta česká malost.... Škoda, že hráči Hroznovky zakončili jinak velmi povedené jaro tímto hrozným výkonem před domácími fanoušky, díky kterému se propadli tabulkou na konečnou pátou příčku.