Sokol Hroznová Lhota - Sokol Tvrdonice 1:0 (0:0)

Branka: 68. Bartošek

Dnes byl na Zelničkách k vidění skvělý fotbal! K jeho vysoké úrovni přispěly oba týmy, víc však domácí hráči, kteří svojí skvělou hrou rozparádili své příznivce. Utkání bylo především soubojem dvou aktuálně nejlepších střelců soutěže, když jak domácí Tomáš Durna, tak hostující Ruben Uche nastříleli do dnešního 8. kola 10 gólů. Dnes se ani jeden z nich netrefil, a tak je v tabulce střelců přeskočil otnický Svoboda, který nastřílel Vacenovicím 5 branek! Ale pojďme popořadě.

Domácí hráči vstoupili do zápasu s obrovskou chutí a zatlačili svého soupeře, který sestoupil z 1.A třídy, do hluboké defenzívy. Jako první stojí za zmínku ostrá střela levého obránce Traubenu Jožky Lipčíka, která křížem proletěla pokutovým územím a těsně minula levou tyč. Jedinou kaňkou na dnešní skvělé podívané byl výkon hlavního rozhodčího. Ten si v 11. minutě vymyslel faul Podrazila, kterého v souboji naopak fauloval Uche, a hosté zahrávali standardní situaci z rohu velkého vápna. Míč krásně kroutil do zadní šibenice hostující jmenovec Podrazil, ale Jurásek míč vyboxoval. To bylo na dlouhou dobu od hostujících hráčů všechno. Velkou zásluhu na tom měl domácí Petr Lipčík, který stoprocentně zvládnul osobní obranu rychlonohého Nigérijce Ucheho, kterého nepustil vůbec k ničemu. A že to africký šutér zkoušel! Bil se s domácí obranou ze všech sil, ta však dnes fungovala naprosto skvěle.

Domácí hráči v zápase dlouhou dobu dopláceli na nepřesnost v koncovce. V 19. se po rohovém kopu dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti Durna, Buzay však situaci na dvakrát uhasil. Ve 25. se po rychlé akci domácích odrazil míč po zablokované Pravdově střele k Bartoškovi, ten jej však tváří v tvář Buzayovi poslal vysoko nad. Ve 32. se po centru Bartoška krásně opřel do míče volejem Falešník, jeho střelu však Buzay bez problému schoval do „koše“. Největší šanci domácích v první půli přinesla 35. minuta. Falešníkův ostrý centr po zkráceném rohu se zastavil až o zadní tyč, míč se odrazil ke zcela volnému Podrazilovi, toho celá situace však zaskočila natolik, že jej hlavou poslal pouze vysoko nad sebe.

Prvních deset minut druhé půle zprvu nepřineslo žádné vzrušení. A tak si na první šanci musela slušná návštěva počkat až do 50. minuty. To si zpracoval centr na prsa Falešník, ale poslal balon z deseti metrů vysoko nad. Trápení domácích v koncovce tak ještě dlouho neměl být konec a mohlo je to mrzet. Za tři minuty totiž špatně odhadl centrovaný míč do vápna domácí gólman Jurásek, ten propadl k Dusíkovi, který však přestřelil prázdnou bránu. V 66. byla k vidění dvojšance domácích. Vše začalo centrem rychlonohého Falešníka z levého křídla. K míči se dostal Bíla, ale z deseti metrů napálil pouze Buzaye. Sotva obránci míč odklidili z vápna, hned ho vrátil zpět do ohně Lukáš Lipčík a Bartošek měl na kopačce vedoucí branku. Z hranice šestnáctky však svojí střelou těsně minul. Naštěstí dostal domácí hráč šanci na reparát. Za dvě minuty se totiž dostal do takřka totožné střelecké pozice a tentokrát již umístil svoji přízemní střelu přesně ke vzdálenější tyči, 1-0. Tribuna explodovala nadšením, když balon rozvlnil síť a diváci se dočkali kýženého vedení.

Až inkasovaná branka probrala z herní letargie také hostující mužstvo. Útočných akcí se ujal agilní Sirotka. V 72. si na zadní tyči počkal, až k němu propadne centr Dusíka, ale naštěstí pro domácí pouze napálil míč do tyče. Hned z protiútoku mohl vedení domácích pojistit Durna. Ten postupoval sám na Buzaye, ale míč si příliš pokopnul a hostující gólman jeho střelu na dlouhou nohu zablokoval.

Strhující podívaná pokračovala. Za šest minut se dostal k míči znovu hostující Sirotka, pronikl do pokutového území a dostal se do skvělé palebné pozice, jeho první gólovou střelu však zablokoval obětavým skluzem Petr Lipčík, svůj druhý pokus poslal hostující forvard těsně mimo bližší tyče do autu. To byla poslední šance hostí v zápase. V něm byly už k vidění pouze dvě domácí. V 83. se nejdříve tleskalo technické střele Falešníka, která přelétla Buzaye, ale bohužel i o pár centimetrů břevno. V 85. po rychlém brejku pronikl středem obrany Pravda, předal míč Lukáši Lipčíkovi, ale jeho střela po zemi se projela pár centimetrů kolem tyče. To už však nikoho nemrzelo, protože domácí tým si skvělou hrou pohlídal důležité vítězství a mohl si s nadšenými diváky vychutnat tradiční děkovačku. Pochvalu dnes zaslouží celý tým Hroznové Lhoty, který dokázal, že má formu jako hrom!