Předkolo Krajského poháru JmKFS: Jiskra Strážnice - Sokol Hroznová Lhota 0:7 (0:4)

Jiskra Strážnice - Sokol Hroznová Lhota 0:7 (0:4)

Branky: 22. + 63. Matyáš M., 32. + 56. Březina, 26. Bíla, 45. Gazárek, 68. Domanský

ŽK: Smetka, Matyáš M.

Diváci: 120

Před deseti dny šokovala strážnická Jiskra výhrou v přípravném zápase na Zelničkách (0:3) a dnes se oba soupeři znovu postavili proti sobě, a to na jejím stadionu v rámci předkola Krajského poháru.

Oproti prvnímu měření sil měli hosté k dispozici již trio Bíla, Gazárek, Smetka, na tribunu naopak pouze usedl zraněný Miroslav Falešník a do utkání nezasáhl ani Petr Lipčík. I přes tyto absence si však hosté odvezli ze Strážnice pohodovou výhru. Ta se zprvu ovšem nerodila lehce. Na začátku utkání ještě svěží hráči ve žlutých dresech byli důrazní a stíhali zastavovat hostující útočné pokusy. Sami se rovněž tlačili dopředu, ovšem zrazovala je nepřesnost ve finální fázi. Přesto to byla právě Jiskra, která mohla jít do vedení. Dlouhý nákop zpracoval vysoký Lípa, dal doprava Peškovi a jeho střelu vyrazil Dvořák nohama na roh.

Hosty rovněž zprvu zrazovala zbrklost a někdy i liknavost z koncovce, ovšem ve 22. minutě poslal Chrenčík lahůdkový pas za obranu a mladý Martin Matyáš zakončil svůj samostatný postup na Kubíka chladnokrevnou, přízemní střelou do sítě, 0-1

Za další čtyři minuty pak předvedl parádu další mladík v hostujícím dresu. Zbyněk Smetka převzal míč u pravé lajny, dvakrát parádně obehrál soupeře načež se dostal s balonem na noze zprava do velkého čtverce, zkušeně zvedl oči a dal míč pod sebe na Ondřeje Bílu, který si vychutnal střelu do bližší šibenice, 0-2

A Smetka byl při chuti! Za další dvě minuty vymotal téměř celou obrannou linii domácích, ale jeho bombu levačkou Kubík parádně vyrazil. Poté se v šanci zjevil Ondřej Březina, kterého vybídl Martin Matyáš, ovšem hostující šuter si teprve seřizoval mířidla a poslal míč těsně vedle. Za dvě minuty si však rtuťovitý útočník hostí spravil chuť. Akci vedl středem kapitán Radmil, namísto střely posunul doleva právě na Březinu, který už tentokrát mířil do černého, 0-3

Hosté už měli v tuto chvíli hru pevně ve svých rukou a byli pány na hřišti. Ještě do poločasu přidali další branku, když Březina přihrávkou podél velkého vápna vybídl Gazárka, který z první uklidil míč přesně k zadní tyči, 0-4

Do druhé půle naskočil v hostujícím dresu mladý Matěj Domanský a hned o sobě dal vědět. V 50. minutě převzal míč zprava, potáhl do středu hřiště a jedovkou jen těsně minul bližší tyč. Za dalších pět minut pak napřáhl z velkého vápna rovněž Březina, ale vedl si stejně. Minutu na to pak využil Martin Matyáš svého zrychlení, aby pronikl obranným valem Jiskry, ve vápně poslal míč proti noze právě Březinovi a ten vymetl pavučiny z pravé šibenice, 0-5

Domácí už neměli síly na komplikace, navíc se jim zranili hned tři hráči. Rovněž hostující trenéři posílali do hry stále mladé pušky a jedna z nich, jmenovitě Adam Janás, našla centrem zprava ve vápně další - Martina Matyáše a ten procedil míč přes Kubíkovy nohy do brány, 0-6

Po tomto gólu se domácí ještě nadechli k odporu. Vše začalo tvrdou střelou Rybára do levé tyče, další nájezd Lípy museli hosté hasit faulem, ovšem přímý kop z výborné parkety šel vysoko nad. V době největšího náporu domácích přišla kontra hostí, Gazárek dal zleva na střed Březinovi, ten posunul doprava Domanskému a jeho další dělovka už zaplula do sítě, 0-7

Další gól přidali hosté v 77. minutě, kdy se do míče opřel z dálky Martin Matyáš a přesto, že se jeho angličan odrazil ven z brány evidentně zpoza brankové čáry, nezvedl špatně postavený sudí na pomezí praporek a hra pokračovala dál. Nikoho to příliš nemrzelo, jen škoda, že si hostující mladík touto chybou nepřipsal hattrick! V 78. minutě byl pak ve vápně jasně faulován domácí Peška a přesto, že tento zákrok odnesl zraněním, nepískal sudí Julínek penaltu. Hosté si závěr zápasu pohlídali a v poslední minutě ještě hrozil střelou Březina, ovšem už se gólově neurodilo.

Hráči Hroznové Lhoty tak vrátili Jiskře potupnou domácí porážku i s úroky a postoupili do dalšího kola poháru, v něm se utkají v neděli s Baníkem Ratíškovice.