A tým 8. kolo (19/20): MFK Vyškov B - Sokol Hroznová Lhota 2:0 (1:0)

MFK Vyškov B - Sokol Hroznová Lhota 2:0 (1:0)

Barnky: 34. Rogožan, 63. Smékal

ŽK: Škopík (HL)

Diváci: 100

Domácí, posílený lídr tabulky přivítal v neděli dopoledne jedenáct statečných hráčů Hroznové Lhoty. Ti sice přivezli na lavičku Lukáše Lipčíka, ten však do zápasu nemohl nastoupit. Zato vyškovská rezerva měla na lavičce připravených šest náhradníků.

Domácí, omlazený celek v první půli diktoval tempo zápasu a hosty prakticky k ničemu nepustil. Ve 34. minutě se pak prosadil hráč s ligovými zkušenostmi - Lukáš Rogožan - který využil pobídky od spoluhráče po zatažení míče po pravé straně. Do jeho přihrávky pod sebe se opřel z první a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1-0

Hosté se dostali ke slovu až v poslední minutě první půle, když dorostenec Smetka nabil ve vápně do stoprocentní šance uzdravenému Petru Lipčíkovi, jeho střela však branku těsně minula.

Do druhé půle měli hráči Vyškova velmi razantní nástup a dostali svého soupeře pod velký tlak. Několik velkých šancí však skončilo na výborném Stanislavovi. Pojistku přidal v 63. minutě Smékal, který zatáhl míč po levé straně na hranici velkého vápna a křížnou ranou mířil přesně k tyči, 2-0

Hosté mohli snížit z hlavy Schwarzbiera, když Vitáskovi vypadl míč po rohovém kopu z rukavic, domácí obránci však vykopli míč z brankové čáry. Také Vyškov měl ještě jednu velkou šanci k navýšení skóre, ovšem pokutový kop po faulu Škopíka poslal Lička mimo bránu.

Hosté dohrávali utkání od 60. minuty prakticky v devíti lidech, neboť Gazárka limitovalo v pohybu zraněné tříslo a Červenku zase bolavý palec u nohy. Dá se tedy říct, že výsledek 2:0 je pro ně ještě milosrdný vzhledem k tomu, že jim v zápase chyběli Radmil, Sládeček, Chrenčík či Maněk.

V příštím kole nás čeká utkání pravdy doma s Velkou, ve kterém už potřebujeme po dvou prohrách nutně bodovat.