Sokol Hroznová Lhota - Baník Mikulčice 5:1 (2:0)

Branky: 33. Falešník, 39. + 78. Durna, 62. Podrazil, 83. Janíček - 49. Krejčiřík (PK)

ŽK: Lipčík L. - Zábranský, Sládek, Sloboda

Fotbalová mašina z Hroznové Lhoty se začíná pomalu rozjíždět. Nezabránil jí v tom ani velmi silný a technicky vyzrálý soupeř – Baník Mikulčice.
Domácí měli raketový start do zápasu. Hned ve 2. minutě propadl centr z leva k Ondřeji Bílovi, ten poslal svoji technickou střelu směrem k zadní šibenici, míč ji však těsně přeletěl. Za čtyři minuty dostal po kombinaci v záloze míč za obránce domácí Bartošek a postupoval zcela sám na Žiga, ten jeho střelu nártem vyrazil, odražený míč zahrál jeden z dobíhajících obránců hostí ve vápně rukou, rozhodčí to však nechal bez povšimnutí.
Hosté zlobili především agresivním presingem a dobrým pohybem. V 8. minutě mohli jít do vedení, když Šimek sklepl centrovaný míč do protipohybu Juráska, ten jej však dokázal skokem na poslední chvíli zastavit u levé tyče. Poté se hra dlouho odehrávala především mezi oběma šestnáctkami. Domácí tým držel míč na svých kopačkách, ale ne a ne se prosadit. Diváky tak zvedla ze sedadel až Pravdova bomba ze 24. minuty, kterou však Žigo bravurně vyrazil. Prvního gólu se natěšené domácí publikum dočkalo ve 33. minutě. To si několikrát vyměnil míč Ondřej Bíla s Falešníkem a druhý jmenovaný dokázal z úhlu přehodit padajícího Žiga, 1-0.
A za šest minut bylo ještě veseleji. Petr Lipčík dokázal odcentrovat, Falešník míč přizvedl hlavou na bližší tyči, balon propadl na malé vápno, odkud jej zametl do sítě pohotový Durna, 2-0.
V nastaveném čase první půle ještě mohli hosté snížit. Míč přímo ze „zkráceného rohu“ točil do brány Krejčiřík, ale Jurásek se zaskočit nenechal.
Co se hostům nepovedlo v první půli, dokázali hned z kraje té druhé. Josef Lipčík zastavil pronikajícího útočníka Baníku pouze za cenu nedovoleného zákroku uvnitř pokutového území a z nařízené penalty se nemýlil právě Krejčiřík, 2-1.
Domácí inkasovaná branka vyvedla z herního rytmu a trvalo zhruba deset minut, než znovu převzali otěže zápasu do svých rukou. Vše odstartovala kolmice Ondřeje Bíly na rozběhnutého Falešníka, ale jeho centr „pod sebe“ pouze projel kolem brankové čáry a míč u zadní tyče minul ve skluzu Durna. Za další tři minuty už však udeřilo. Míč se po centru ze standardní situace odrazil na velké vápno, kde si jej Podrazil pěkně připravil a poté vyslal utěšenou pumelici, která se zastavila až v síti za bezmocným Žigem, 3-1.
Tento krásný gól domácí borce definitivně uklidnil a ti znovu začali hrát s chutí. Za čtyři minuty si na centr z leva naskočil Durna, ale hlavou jej poslal pouze pár centimetrů nad břevno. Na svoji chvíli slávy si tak domácí útočník musel počkat až do 78. minuty. To mu znovu na hlavě přistál nadýchaný centr Josefa Lipčíka a tentokrát už Tomáš Durna zacílil do černého, 4-1.
Hosté v závěru zápasu totálně odpadli a hráči Traubenu podnikali do jejich otevřené obrany jeden útočný výpad za druhým. Po jednom z nich našel centrem ve vápně Bíla střídajícího Janíčka a jeho tečovaná střela vysokým obloukem přeletěla Žiga a zapadla do brány, 5-1.
Hosté už pouze čekali na vysvobození v podobě závěrečného hvizdu hlavního sudího. Ještě před ním však stihli zahrozit z ojedinělého rohového kopu, ale Zábranský poslal míč pouze do boční sítě. Poslední šanci zápasu měl tak na kopačce domácí Bíla, ale jeho kroucenou technickou střelu na zadní tyč dokázal Žigo zastavit. I tak si nováček soutěže odvezl z Hroznové Lhoty těžký debakl. Utkání vidělo něco přes 200 diváků.