Internacionálové MFK Nová Dubnica vs Internacionálové FC TVD Slavičín 3:3 (2:1)

6. 9. 2015

Internacionálové FC TVD vezou ze Slovenska remízu

Utkání dvou družebních měst slovenské Nové Dubnice nad Váhom a moravského Slavičína skončilo remízou, Valaši stáhli dvoubrankové manko

V pátek 28. srpna 2015 se na krásném pažitu ve slovenské Nové Dubnici nad Váhom odehrálo tradiční utkání fotbalových Internacionálů mezi domácím MFK Nová Dubnica a FC TVD Slavičín. Slováci postavili do utkání velmi omlazenou sestavu, ve které hrál prim bývalý ligový fotbalista Dubnice a také futsalový reprezentant Jano Švikruha. Ten také po patnácti minutách načapal brankáře Ocelíka na hruškách a přeloboval ho z půlky hřiště. Slavičané představili v na Slovensku pozměněnou sestavu, ve které chybělo několik mladších hráčů, ale starší hráči je plně nahradili. Vyrovnání přišlo ve 20. minutě po spolupráci Roman Hlavička - Miky Both. Slovákům se přeci jen do půle podařilo dát druhou branku a do šaten odcházeli s jednobrankovým vedením.

Do druhé půli poslali Slavičané čerstvé síly a zahrál si za ně i bývalý hráč Slavičína v 80. letech Stano Gejdoš z Levoče, který vojákoval v Bohuslavicích nad Vláří. Slovenský celek šel do dvoubrankového vedení a další jejich vyložené šance pochytal výtečný Ocelík. Valaši však vsítili znovu Milanem Bothem kontaktní branku a snažili se o vyrovnání. To se podařilo pár minut před koncem Petru Abrhámovi, který stanovil celkové skóre na 3:3. Slavičané zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost, kdy šedesátníci v úmorném vedru vydrželi se silami a konečná remíza a vynikajícím soupeřem je velmi cenná. Odveta se bude hrát v říjnu tohoto roku ve Slavičíně, pravděpodobně v Hrádku na umělce.

Branky: Both 2 a Abrhám

Sestava FC TVD: Ocelík - Heinik, Šándor, Málek, Adámek M., Argaláš, Bartoš, Both, Abrhám - Hlavička, Smolek - střídali: Divila, Gejdoš, Fryzelka, Majc, Valenta