zápas M2B - SK Meteor Praha A x TJ Astra Zahradní Město B

26. 5. 2008

Informace o mistrovském volejbalovém zápase.

soutěž :  2.třída mužů

skupina : M2B

místo konání : volejbalové kurty SK Meteor Praha, U Meteoru 29/37, Praha 8 - Libeň

sestava domácí : Kaplan, Bican, Lošťák, Špirk, Lachmann, Vachta

sestava hosté : Brož, Zákoutský, Adamec, Achac, Sienczak, Lorennc, Jedlička, Koníček, Sedlák, Plachý

Obrazek

Vzhledm k tomu, že se Meteor sešel na zápas v šesti lidech nechal jsem se ukecat a usednul jsem za stolek zapisovače tak jak za starých časů kdy jsem ještě s áčkem hrával. Nechal jsem se samozřejmě za tuto službu náležitě uplatit pivem a odvozem domů. Do zápasu vstoupil Meteor celkem dobře v prvním setu byli borcům z Astry vyrovnaným soupeřem ba dokonce byli vždy o krok blíž k vítězství. První dějství tak vyhráli 25:22 během 22 minut. Druhý set dokonce Meteor zaslouženě vyhrál za 17 minut 25:15. No ani by mě v tu chvíly nenapadlo, že tenhle zápas můžou prdnout. Ve třetím setu se však kluci z Astry oklepali a začalo se jim mnohem více dařit na síti jak na útoku tak při bloku. Naopak Meteor se stále huře prosazoval na smeči a jeho výkon se zhoršil. Astra tak set vyhrála 25:14 za 16 minut. Čtvrtý set probíhal ve stejném duchu jako ten předchozí. Meteor i v tomto setu jen těžko překonával soupeřovi bloky snak jen s vyjímkou Honzy Špirka a občas i Laduny. Přestalo se dařit i Danovi ze středu, který velmi často útočil proti kompaktnímu dvoubloku. Domácí pak začali dělat i jiné chyby a jejich výkon začal být odevzdanější a odevzdanější. Soupeř tak opět získal tento set po 16 minutách poměrem 25:19. Pátý set i když skončil nejmenším možným rozdílem 15:13 byl od začátku pod kontrolou Astry. Astra tak vyhrála celý zápas 3:2. Meteor nehrál špatně, ale na mě působili jak když ten zápas snad ani vyhrát nechtěj více bojovného ducha by neškodilo. No co se dá dělat.