EXTRALIGA pro jihlavské juniory !

28. 4. 2008

Včera ve večerních hodinách vyvrcholila letošní sezóna pro jihlavské juniory. Po první výhře nadstavbové části na domácí palubovce, zamířil tým do Ústí nad Labem...

Minulý zápas přinesl mnoho cených zkušeností a informací o týmu FBC TBC 68 z Ústí nad Labem. Do té doby jsme nevěděli nic víc, než že suveréně vyhráli svoji divizi II.ligy juniorů a zůstali v této sezoně neporaženi.

Domácí utkání neslo především nádech sebepoznání a větší herní aktivity ústeckého celku. Naštěstí branky jsme dávali my. Bohužel i slibné vedení 3:1 jsme nedokázali udržet a po hrubé chybě jsme 41 vteřín před koncem inkasovali potřetí a zápas se ubíral do prodloužení. Přes několik šancí na obou stranách branka nepadla a tak museli rozhodnout trestná střílení ... V nich jen málo z aktérů dokázalo prodat své sebevědomí a techniku. Hrdinou se stal jihlavský Robert "Bobby" Hruška a po jeho posledním nájedu závladla v jihlavě eurofie.

Úvodní vítěství bylo však nutné potvrdit ještě jednou, a výhoda domácího prostředí se přesunula do Ústí n. Labem.

Od 18:30 začalo druhé dějství postupové serie. Obraz hry byl přesně opačný, než jaký byl k vedení Jihlavě. Naše hokejky svírala nejistota a hráli jsme pod nestálým tlakem. Přesto se nám dařilo většinu střel blokovat a ostatní pochytal skvělý Jirka Sedláček. Přesto se v každé třetině ujala jedna akce soupeře a tak po odehraných 30minutách (pozn. juniorská soutěž se hraje 3 x 15 minut čistého času) svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 pro domácí celek a s Jihlavou to dopadlo nedobře. Naštěstí jsme nesložili zbraně a ve 4.minutě III.třetiny vstřelili kontaktní branku na 2:1, a nejistota se přesunula na ústecké hole. Zvýšení aktivitou a důrazem jsme soupeře zatlačili na vlastní polovinu, kde jen s těží bránil jihlavskému tlaku, vyhazoval míčky a občas vyrážel k rychlým protiútokům. Bylo jen otázkou času , kdy se podaří vstřelit branku. Čas ovšem utíkal šílenou rychlostí a nám zbývaly poslední minuty. Přesněji řešeno zbývalo 2:35 , když Robert Hruška proměnuje standardní sitauci, srovnává na 2:2 a graduje infarktový závěr zápasu. Podobně jako v Jihlavě zavěr i prodloužení přineslo několik šancí, když hned v prvních vteřinách prodloužení zazvonila tyčka Sedláčkovi branky. Gól však nepadl a tak již podruhé přišli ke slovu samostatné nájezdy , oproti serii v Jihlavě jsme si mnohem více věřili a zakončovali mnohem jistěji, a Jirka Sedláček výtahl zbytky sil do vrcholné formy. Své nájezdy proměnil Lukáš Vedra , Mira Svoboda a v zápase napotřetí a o to důležitější závěrečný nájezd 8.serie i jihlavská nájezdový specialista Bobby Hruška. Poslední nájezd Jirka Sedláček chytá a v Jihlavě vybuchuje extrémně silná směs únavy, radosti , štestí a postupového nadšení. Je to tam kříčí celý tým jako jeden hlas ......