Zuzana Kročová druhá na půlmaratonu v Ostravě

4. 10. 2019

Pro skvělé umístění si doběhla v neděli 22. září Zuzana Kročová. Postavila se na start půlmaratonské vzdálenosti v rámci akce Ostrava City Marathon!!! Sportovní den zahrnoval závody na 1/4 maratonu, 1/2 maratonu, samozřejmě celý maraton a také štafety.

Zuzana Kročová byla jednou z téměř stovky závodnic, které startovaly v půlmaratonu, mužů bylo ještě třikrát tolik. Bohužel letošní profil trati nenahrával super časům. Hodně zatáček, obrátek a fakt, že se půlmaratonci museli vyhýbat pomalejším maratoncům, závodníky zpomalovalo. I tak se Kročová vzepjala ke skvělému výkonu 1:28:44, což je zhruba dvě minuty za jejím loňským osobním rekordem. Jedinou vážnou soupeřkou jí byla keňská závodnice Emily Jemutai Cheruiy, která Kročovou nakonec porazila o 20 vteřin, třetí v cíli byla o více než tři a půl minuty zpět. Kročová tedy obsadila druhé místo celkově i v kategorii D40. Výborný výsledek na závěr sezóny. Budeme držet palce do dalších závodů.