ML. ŽÁCI: Vaňovskou jízdu zastavavily až ve finále ligové Karlovy Vary

12. 1. 2015

Vaňovskou jízdu zastavavily až ve finále ligové Karlovy Vary

Ml. žáci TJ Vaňov se v sobotu 10.1.2015 zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje FK Ostrov cup ve Spořicích.

Turnaj se hrál systémem 2 základních skupin, ze kterých první 2 celky postupovaly do bojů o medaile a zbylé týmy bojovali o 5 – 8 místo.

4.   FK Ostrov II                0 bodů      0:21

Náš postup ze skupiny z 2. místa znamenal, že nás v semifinále čekal zřejmě nejkvalitnější tým turnaje 1.FC Karlovy Vary II.

K zápasu jsme nastoupili s vyčkávací taktikou a snahou o rychlý přechod do protiútoku. Kombinační hře soupeře jsme odolávali až do 6. minuty, kdy jsme poprvé inkasovali. Naštěstí jsme po třech minutách dokázali Stehlíkem vyrovnat a následně dovést zápas až do penaltováho dramatu, ve kterém jsme se mohli po osmé sérii radovat!

TJ Vaňov : 1.FC Karlovy Vary II 1:1 penalty 7:6

Ve finále nás opět čekaly 1.FC Karlovy Vary I a tentokrát už byly nad naše síly. Hned ve 2. minutě jsme se ujali gólem Kulhánka,

ale pak klukům již došly síly a se vztyčenou hlavou a maximální

bojovností až do konce zápasu na prvoligistu nestačili.

8.   Baník Královské Poříčí (OP)

Nutno ocenit,  jak kluci k celému turnaji přistoupili.

Pouze s jedním hráčem na střídání až do finále dokázali držet krok proti týmům střídající minimálně 2 kompletní čtyřky a dostávali se do velkého množství gólových šancí, kde zejména Stehlík neměl štěstí na své straně. Naštěstí to tentokrát „lepilo“

Pepovi Jimimu Kulhánkovi, který se stal nejlepším střelcem turnaje. Musíme zmínit i vynikajícího Pavla Traistu, který v naší brance čaroval a potvrdil svou přezdívku Zenga. Bohužel se tradičně nedávají dvě individuální ocenění hráčům z jednoho týmu a tak byl zvolen nejlepším golmanem turnaje hráč K.Varů.